999 rezultate për

asociacionin

Qeveria e Kosovës nuk e ka prioritet Asociacionin Qeveria e Kosovës lidhur me hartimin e statutin për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe nuk ka ndërmarrë asnjë hap
Ahmeti: Mustafa po ia jep Serbisë Asociacionin, djemve terminalin Kryetari i bashkisë së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka hedhur akuza ndaj Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa. Ai ka thënë
Zhgobar: Kosova nuk bëhet si Bosnja me Asociacionin Shefi i zyrës së Bashkimit Europian dhe përfaqësuesi special i BE-së në Kosovë Samuel Zhgobar ka deklaruar se BE nuk she
Gjuriç: Asociacionin serb në Kosovë e krijojmë me mbështetje ndërkombëtare! I ashtëquajturi drejtor për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriç ka thënë sot se Serbia ka mbështetjen e faktorit ndë
BE, presion Kosovës e Serbisë: Zbatoni marrëveshjen për Asociacionin Bashkimi Evropian është njohur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës rreth formimit të Asociacionit të komunave
SHBA: Të respektohet vendimi i Kushtetueses për Asociacionin Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë u ka bërë thirrje të gjitha palëve që ta respektojnë aktgjykimin
Zyra e BE-së: Të përgatitet sa më shpejt Statusi për Asociacionin Përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Samuel Zbogar, ka marrë parasysh vendimin e Gjykatës Kushtetuese që ka të bëjë me vlerës
Mediat e Beogradit: Sot merret vendimi për Asociacionin e Komunave serbe Gjykata Kushtetuese në Kosovë pritet që sot të vendosë rreth shqyrtimit të kërkesës së presidentes Atifete Jahjaga në li
Qeveria konfirmon finalizimin e Dekretit për Asociacionin Nëpërmjet një "demanti", Qeveria e Kosovës ka konfirmuar dje finalizimin e Dekretit, me të cilin është paraparë të theme
Reagon Qeveria: Nuk kemi ndërmarrë asnjë veprim për Asociacionin Qeveria e Kosovës nëpërmjet një sqarimi për opinion ka bërë me dije se nuk ka ndërmarrë asnjë veprim në lidhje me Asocia
Kushtetuesja vendos për Asociacionin: Në përputhje me Kushtetutën e Kosovës Gjykata Kushtetuese ka vendosur ne lidhje me kushtetutshmërinë e Marrëveshjes për formimin e Asociacionit të Komunave më
Drecun: Pa Asociacionin, s'ka normalizim me Prishtinën Kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar sot se Qeveria e Serbisë do të vazh
A do të ketë sot protesta? Mblidhet Opozita Një burim i KTV-së ka bërë me dije se opozita shumë shpejt do të dalë me një vendim për hapat e ardhshëm. Sipas këtij
Marrëveshja për Asociacionin të rinegociohet Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për të pezulluar përkohësisht Marrëveshjen për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe,
Vuçiç i zhgënjyer: Askush në BE nuk po i bën trysni Kosovës Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shprehur se nuk pret që Bashkimi Evropian të bëjë asnjë trysnie mbi Pris
AAK-ja kërkon nga BE-ja dhe SHBA-të mbrojtjen e Kushtetutës së Kosovës Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi theksoi se AAK-ja është properëndimore dhe e orientua
Beogradi: Washingtoni është i interesuar për formimin e AKS-së në Kosovë "Serbia duhet të luftojë për Asociacionin e Komunave serbe dhe për normalizimin marrëdhënieve Me Kosovën në mënyrë që në
Vuçiç kundër Jahjagës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese Marrëveshjen për Asociacionin e Komunave me s
Deputetët serbë: Jahjaga mos ta dërgojë në Kushtetuese Marrëveshjen për AKS-në Takimi i parashikuar ditën e djeshme me datë 14:00, i presidentes Atifeta Jahjaga me deputetët serbë nuk është zhvillua
Vuçiç i ankohet Putinit për Asociacionin Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe presidenti rus Vladimir Putin kanë folur sot në Moskë për marrëdhëniet mes d