999 rezultate për

asociacionin

Shefi i Listës Srpska: Ska kuptim të presim shqiptarët për asociacionin Shefi i Listës Srpska në Kosovë, Sllavko Simiç, ka thënë se është koha e fundit që përfaqësuesit politikë të shqiptarëve
Stojanoviç porosi Prishtinës për Asociacionin Zëvendëskryeministri i Kosovës Branimir Stojanoviç, ka thënë sot se serbët do vendosin nëse në Ditën Kombëtare të Serbis
Gjuriç kërcënon përsëri: Prishtina ka afat deri më 15 shkurt për asociacionin Drejtori i Zyrës për Kosovën, Marko Gjjuriç, ka thënë se Prishtina ka afat deri në 15 shkurt për afatin e asociacionit.
Vulin për Asociacionin: Serbët do e marrin fatin në duart e tyre "Nëse autoritetet në Prishtinë nuk janë në gjendje t'i kryejnë detyrat e tyre që janë në përputhje me nënshkrimin e marr
SHBA-të kërkojnë që Kosova ta themelojë Asociacionin Greg Delawie, kryediplomati amerikan në Kosovë, ka thënë se do t’i inkurajojw të gjithë aktorët politikë në Kosovë që të
Kërcënon Rakiç: Do e bëjmë vetë Asociacionin "Nëse Prishtina dhe Brukseli së shpejti nuk zbatojnë atë që është paraparë dhe është rënë dakord me marrëveshjen e Bruks
Serbia nuk ka asnjë rol në krijimin e Asociacionit Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, ka thënë se Serbia nuk ka "asnjë rol në krijimin e Asociacioni
Serbët nuk kthehen në institucione pa Asociacionin "Për mua është absurde të mos shkojë në punë e të marrë një pagë", ka thënë ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeveri
Muri kushtëzim për Asociacionin? Ndërtimi i një muri nga autoritetet lokale të Mitrovicës së veriut, në anën veriore, përtej urës kryesore mbi lumin Ibër
Dialogu në Bruksel, nesër bisedohet për Asociacionin Pritet që nesër të vazhdojnë bisedimet në Bruksel për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe ndërmjet Beogradit dhe Pr
Veseli: Zgjedhjet na kthejnë në normalitet, Qeveria gaboi me Asociacionin Kryetari i PDK'së, Kadri Veseli, ka folur për herë të parë për dështimet e koalicionit me LDK'në dhe Isa Mustafën. A
Tahiri: Ekipi për Asociacionin pa autorizim për të hartuar Statutin Ekipi menaxhues për përgatitjen e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, ka bërë me dije se ka marrë a
"Serbët ta harrojnë asociacionin pa u plotësuar kushtet tona" Ka kaluar një vit nga nënshkrimi i marrëveshjes për themelimin e statutit të Asociacionit të Komunave Serbe. Për kët
Thaçi: Pa Demarkacionin dhe Asociacionin, Kosova do të jetë e izoluar dhe e lënë anash Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në konferencën e përbashkët me zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden, ka thënë se ç
Ivanoviç porositë serbët nga burgu: Formojeni asociacionin menjëherë Lideri i SDP-së, Oliver Ivanoviç, në një deklaratë nga burgu dhënë për medien, ka kërkuar nga liderët serbë që vetë ta f
Berisha: Nuk kthehemi në Kuvend, nuk ia bëjmë kuorumin këtij pushteti Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka deputetët e kësaj partie nuk e kanë ndërmend të kthehen në Kuvend. S
Krasniqi: Duhet një komision i ri për demarkacionin Ish-Kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi ka deklaruar se duhet të formohet një komision i ri për shënimin e vijës kufitar
Ivanoviç: Të formohet Asociacioni, me apo pa shqiptarët Lideri i Iniciativës Qytetare serbe, Oliver Ivanoviç, i cili është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëv
Thaçi propozon komision për Asociacionin, ja si përgjigjet Opozita Propozimi i presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi për formimin e një Komisioni të veçantë për Asociacionit
Miletiq: Ja pse nuk duhet Asociacioni i Komunave Serbe Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës Petar Miletiq shprehet se Kosova nuk ka fare nevojë për të krijuar Asociacionin e Kom