999 rezultate për

asociacionin

Beogradi nuk lejon ndryshimin e Asociacionit Prishtina dëshiron t’u ikë detyrimeve nga Marrëveshja e Brukselit, shkruan sot “Novosti”. Sipas kësaj gazete ajo do të p
Arifi: Jemi të gatshëm për formimin e Asociacionit të Komunave Serbe Shefi i delegacionit kosovar për bisedimet me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se në takimin e javës së ardhshme në Bruksel
Serbët numërojnë ditët që po presin për Asociacionin Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, ka deklaruar për mediet lokale serbe se marrëveshjet e Brukselit nuk është
Pacolli për mediat serbe: Do t'ju formojmë Asociacionin Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli në një intervistë për Telegrafin serb ka thënë, se Asociacioni i Komunave
Daçic: Serbia e gatshme për kompromis, Kosova nuk po zbaton marrëveshjet Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit për Kosovën, deklaroi se shteti serb ësh
Apostolova: Ju tregoj mendimin e Mogherinit për Asociacionin Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, ka theksuar se institucionet e Kosovës duhet ta form
Kurti "kërcënon" se do anulojë marrëveshjen me Asociacionin Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media lidhur me sistemin e drejtësisë, kanë paralajmëruar krijimin e komision
Vuçiç nuk ndalet, u ankohet ambasadorëve për Asociacionin Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar sot me ambasadorët e Bashkimit Evropian. Gjatë takimit ata ka
Opozita kundër Asociacionit e Demarkacionit edhe pas zgjedhjeve Tre partitë opozitare të cilat besojnë se pas zgjedhjeve do të jenë në mazhorancë, kundërshtojnë ndryshimin e qëndrimit
Ja një nga kushtet e serbëve për asociacionin Katër komunat veriore po e përmbyllin një mandat të qeverisjes duke i rezistuar miratimit të stemës dhe simboleve komuna
Gecaj: Jemi gati ta nisim punën për Asociacionin Qeveria e Kosovës është e gatshme që të nis procesin e hartimit të statutit të asociacionit të komunave me shumicë serbe
Mustafa: Serbia po e mban peng Asociacionin Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ditën e djeshme ka treguar se ka iniciuar procesin e hartimit të Statutit të Asocia
Lista Serbe refuzon t'i përgjigjet Mustafës për asociacionin Asociacioni i komunave serbe është bërë shkak për integrimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare, por nga ana tjetër,
Kur do e themelojë qeveria e Kosovës Asociacionin? (VIDEO) Statuti i Asociacionit të Komunave Serbe pritet të miratohet me një dekret në bazë të marrëveshjes për Dialog. Çdo nd
Lista Srpska kërkon mbështetjen e Qeverisë serbe për Asociacionin Kryetari i Listës Srpska në Kosovë, Slavko Simiç, ka thënë se përfaqësuesit politikë serbë në Kosovë duhet të jenë vendi
Ka ardhur "koha" për Asociacionin e Komunave Serbe? Çështjen e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, nuk duhet të ndërlidhet me çështjet të cilat krijuan
Thaçi, Mustafa dhe Veseli: Të realizojmë Asociacionin e Demarkacionin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe kr
Vulin: Prishtina nuk po e mban fjalën për Asociacionin Ministri i Punës në Qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin, ka thënë se shteti i tij është duke mbajtur fjalën dhe se Beog
Pritet të ketë përplasjë në Bruksel për Asociacionin me komunat serbe Sot pritet të mbahet dialogu në nivel politik në Bruksel, ku temë diskutimi do të jetë themelimi i Asociacionit të Komun
Gjuriç: Durimit i ka ardhur fundi, do formojmë Asociacionin Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë sot se planifikon se nëse Prishtina deri në m