999 rezultate për

ashtuquajtur

Komunikata e UÇK-së: Sulmuam një tradhtar të kombit (DOKUMENT) Përmes një komunikate për media, të nënshkruar nga një i ashtuquajtur Komandant Kushtrimi, pretendohet se një grupim i a
Sot pritet 'shpërthimi i bombës' së parë nga opozita maqedonase Në disa rrjete sociale, por edhe nga përfaqësues të opozitës maqedonase bëhet e ditur se sot pritet të shpërthejë e asht
Ja ç'ndodh kur britanikët bëhen tapë (FOTO-LAJM) Fundjava që lamë pas ishte fundjava më e ngarkuar për klubet e natës në Britani pasi është fundjava e fundit përpara Kri
Zyrtarëve serbë u ndalohet hyrja në Kosovë Zyrtarët serbë nuk do të kenë të drejtë të vizitojnë Kosovën të dielën, kur zhvillohet rundi i dytë i zgjedhjeve. Mi
Sulmi racist, pasagjeri qëllohet me armë në metro (VIDEO-FOTO) Një pasagjer me origjinë nga Dagestani është sulmuar në metronë e Moskës nga dy persona për. Ata e qëllojnë 30- vjeçarin
Serbët e veriut bojkotojnë zgjedhjet e 3 nëntorit Serbët e veriut të Kosovës kanë vendosur që të bojkotojnë zgjedhjet e 3 nëntorit. Pjesëmarrja në zgjedhje sipas tyre, ës
Dhjetë smartphonët më të mirë të vitit 2013 (FOTO-LAJM) Në gjysmën e dytë të këti viti tregu i smartphoneve me siguri nuk do të qëndrojë duke fjetur. Modelet e rëndësishme janë
Bendevska: Emrat e autorëve të manipulimeve zgjedhore Deputetja e Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Vesna Bendevska, ka paralajmëruar se kjo parti do t’i zbardhë
Mitrovicë, serbët protestë kundër Zyrës në Veri Forcat të mëdha sigurie kanë rrehtuar sot Mitrovicën pas paralajmërimeve të strukturave paralele serbe, për të kundërsht
NATO urdhëron mbylljen e disa rrugëve alternative në Veri të Kosovës Komanda e NATO-s në Napoli ka urdhëruar KFOR-in që të mbyllë të gjitha rrugët alternative në Leposaviç dhe Zubin Potok,
Dell: Të ashtuquajturit intelektualë e kanë gabim Për fusnotën dhe kompromisin eventual mes Kosovës e Serbisë lidhur me mënyrën se si do të prezentohet Kosova në forumet
Harta e të ashtuquajturës "Maqedonia e Madhe", në shkollën në Ohër Harta e të ashtuquajturës "Maqedonia e Madhe" është hasur në shkollën fillore "Grigor Përliçev" në Ohër, zbulon agjencia
Edhe tri barrikada të reja Në Jagnjenicë janë vendosur tri barrikada të reja dhe është përforcuar një e mëhershme. Në të gjitha barrikadat, në 19
Serbët e veriut , i ofrojnë KFOR-it plan lëvizjeje “Realizimi i planit do të fillojë të implementohet të enjten në orën 9:00 dhe nënkupton lirimin e një trake në rrugë të
Tensionohen strukturat paralele në Mitrovicë I ashtuquajturi kryetar i Komunës së Leposaviqit, Branko Niniq, i cili vie nga partia e presidentit serb, Boris Tadiq, n
Te gjithe thone: I ashtuquajturi “kuvend paralel serb” është ilegal e virtual Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës, analistët, por edhe disa përfaqësues serb të