999 rezultate për

ashton

“Eurovizion-i” përjashton Rumaninë nga gara, ja kush është arsyeja Nuk kishte ndodhur më parë por ja që “Eurovizion-i”, për herë të parë ka përjashtuar një shtet nga gara. Një shumë e kon
Rama përjashton Kokëdhimën nga gara për Sekretar të Përgjithshëm Në mbledhjen e Asamblesë së PS-së, kreu i PS-së ka përjashtuar sot deputetin Koço Kokëdhima nga gara për postin e Sekret
Byroja e Kuvendit përjashton Berishën 10 ditë Byroja e Kuvendit ka vendosur që të përjashtojë për një peroudhë 10 ditore Sali Berishën, nga kuvendi për deklaratat e b
Analistja serbe: Kosova e pavarur është realitet (VIDEO) Sot është shënuar tre vjetori që kur kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë kanë nënshkruar marrëveshje për normalizimin e
City përjashton PSG-në (VIDEO) Manchester City e ka mposhtur PSG-në në fushën e vet me rezultatin minimal 1:0 me çka u kualifikua për në gjysmë-finale
Ja çfarë thotë motra e Elvis Pistës për vrasjen e tij (VIDEO) Beatrisa Pista Demiri, motra e Elvis Pistës, kandidatit të PDK-së për deputet, që u vra më 15 qershor 2014, ka folur lid
Veselit nuk i përjashton zgjedhjet e parakohshme Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli është duke përgatitur terrenin për të instaluar dialog me partitë opozitare në funksio
Basha: Rama nuk e përjashton dot Prengën, tjetri është në burg Kreu i PD-së Lulzim Basha ka shkruar se Edi Rama nuk e përjashton dot Armando Prengë, ndërsa shprehet se personi tjetër
LDK nuk i përjashton "disidentët" Lidhja Demokratike e Kosovës deklaron se nuk do të përjashtojë asnjë nga deputetët të cilët nuk ishin pjesë e seancës pë
UEFA përjashton një vit nga kompeticionet europiane ekipin e njohur Nuk kanë fund problemet për Galatasaray-n. Pas eliminimit nga Europa League nga Lazio, klubi turk është ndëshkuar nga FI
Akuzat për pedofili, Sunderland përjashton futbollistin (VIDEO) Adam Johnson përjashtohet nga skuadra e Sunderlandit pas akuave për pedofili. Klubi britanik e bëri të ditur këtë lajm n
FIFA përjashton përgjithmonë sekretarin e përgjithshëm Valcke Pas pezullimit të presidentit në detyrë, Joseph Blatter dhe Michel Platini, organi qeverisës i futbollit botëror FIFA ka
Kryesia e Kuvendit përjashton edhe Bytyçin dhe Dedën Në mbledhjen e sotme të zhvilluar nga kryesia e Kuvendit është vendosur dhe përjashtimi për deputetët Shukrije Bytyqi dh
FIFA përjashton Platinin nga lista e kandidatëve Komiteti elektoral Ad Hoc i FIFA-s ka pranuar 5 kandidaturat e para që do të garojnë për postin e presidentit në kongres
Gropa misterioze në SHBA "përpin" 15 makina (VIDEO) Një ngjarja e pazakontë ka ndodhur në një parking në Mississippi të SHBA-ve, ku një gropë e madhe "përpiu" plot 15 autom
Zyrtare: Juventus përjashton përkohësisht Caceres Juventusi me dorë të rëndë mbi Martin Caceres. Klubi bardhezi ka vendosur të ndëshkojë futbollistin për atë që ndodhi mb
Maqedonia “përjashton” shqiptarët!... Nga Dionis Xhafa Republika e Maqedonisë sot, më datë 2 gusht, shënoi 112-vjetorin e Kryengritjes së Ilindenit
Arbon Musliu: Vëllai im nuk ka gisht në vrasjen e Uran Kupës Arbon Musliu, vëllai i Argëtim Asanit (Artan Musliut), i vrarë para pak ditësh në qendër të Strugës, përjashton çdo mund
Mila Kunis dhe Ashton Kutcher martohen në fshehtësi Mila Kunis dhe Ashton Kutcher janë martuar në një ceremoni sekrete gjatë 4 korrikut. Ceremonia ka qënë me miq e të afërm
MAShT përjashton 67 maturantë që keqpërdorën testin Maturantët do t’i nënshtrohen ditën e nesërme pjesës së dytë të Testit të Maturës Shtetërorem i cili është një vlerësim