999 rezultate për

ashpra

Lufitme të ashpra në Libi Në Libi trupat e kreut të shtetit vazhdojnë të veprojnë me gjithë forcën e mundshme kundër kryengritësve. Qytetet Zawija
Luftime të ashpra në qytetet kryesore në Libi Luftime të rënda kanë shpërthyer në qytetin libian të Zawiya, në perëndim të Tripolit, ndërsa forcat e Kolonel Muamar Ga
Athina, masa më të ashpra ndaj emigrantëve Athina zyrtare do të ndërmarrë masa më të ashpra ndaj emigrantëve. Zëvendësministrja e Punës, Ana Dalara, u ka thënë med
Reagime te ashpra te partive shqiptare rreth "Rasteve te Hages" Procesimi i rasteve të Hagës nga gjyqësori i vendit ka shkaktuar reagimin e subjekteve politike shqiptare
Medvedev: Masa me te ashpra kunder terrorizmit Presidenti i Rusisë, Dmitri Medvedev, sot ka bërë thirrje për masa të “ashpra dhe të
Platini paralajmeron masa te ashpra kunder korrupsionit e ndeshjeve te trukuara Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini premton masa të ashpra dhe radikale kundër korrupsionit e ndeshjeve të
Berisha e Rama shkembejne replika te ashpra Acarohet klima politike në Shqipëri ndërsa kreu i shumicës qeverisëse Sali Berisha dhe ai i opo
Erdogan: Fjalet e mia nuk jane aq te ashpra sa eshte fosfori i Izraelit Kryeministri i Turqisë dhe njëkohësisht kryetari i Partisë së Drejtësisë dhe Zhvillim
Sot Kongresi i PS-së; Priten debate të ashpra midis palëve Kongresi i PS-së pritet të përballet me dy platforma të ndryshme, njëra për ripërt&e
Bush nënshkroi ligjin për hetime më të ashpra ndaj të dyshuarit për terrorizëm Presidenti amerikan George Bush e nënshkroi sot ligjin, me të cilin autorizohen hetime më të ashpra për të dyshuarit për
Debate të ashpra në kuvendin e Maqedonisë për projektligjin për policinë Projektligji për policinë ka nxitur debate të ashpra në Parlamentin e Maqedonisë. Në projekt parashikohet formimi i tetë
Presioni grek, bashkia heq Pirro Dhimën nga lista e "Njerëzve të shquar" Disa ditë pas publikimit të lajmit mbi vendosjen e peshëngritësi i njohur Pirro Dhima në listën e "Njerëzve të shquar" t