999 rezultate për

ashpra

PE mesazhe të ashpra për Maqedoninë Deputetët e Parlamentit Evropian kanë zhvilluar debate të ashpra dhe me mesazhe kritike për krizën politike në Maqedoni.
UEFA: Sanksione më të ashpra për Serbinë UEFA i drejtohet apelit për të kërkuar sanksione më të rënda për Kombëtaren Under 21 të Serbisë pas incidenteve që u shë
Ndarja e mandateve, debate të ashpra në KQZ Mbledhja e radhës e Komisionit Qëndor të Zgjedhjeve është shoqëruar me debate mes kryetares së KQZ Lefteri Lleshi dhe në
Reagime të ashpra ndaj fjalimit të Assad Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian kanë dënuar fjalimin e Bashar al Assadit, ku presidenti sirian i pershkruant
Kaos në fushë, të gjithë kundër arbitrit (VIDEO) Një gol i kontestuar dhe dy kartonë të kuq, të dhënë për protesta të ashpra ndaj vendimeve të arbitrave, bënë që në stad
Agjendë e ngeshur në Kuvend, priten debate të ashpra Në Parlament sot do të mbajnë mbledhje Komisionet juridiko-ligjvënës, për financim dhe buxhet, për shëndetësi, për çësht
Siri, luftime të ashpra në Damask Përshkallëzohen luftimet mes forcave të regjimit të Assad dhe rebelëve në periferitë e kryeqytetit Damask. Aktivistët ra
Luftimet nuk ndalen në Siri, raportohen 51 viktima Nuk ka të ndalur dhuna në Siri. Komitetet Lokale të Koordinimit të Opozitës njoftuan se të martën janë vrarë 51 person
Luftime të ashpra në Siri E shtuna është zbardhur me luftime të ashpra mes forcave opozitare dhe ushtrisë së regjimit në kryeqytetin sirian, Damas
Luftime të ashpra në Siri, 41 viktima Luftimet të ashpra janël zhvilluar të enjten në dy qytetet kryesore të Sirisë, kryeqytetin Damask dhe Alepo. Ndërsa forc
Emri, Gruevski zgjedh heshtjen Kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski, nuk do të bëjë asnjë prononcim në muajt në vazhdim në lidhje me çështjen e e
Parlament, debate të ashpra Topalli-Ruçi Kuvendi i Shqipërisë është shoqëruar me debate mes kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli dhe kreut të grupit parlamenta
11 të vrarë nga një sulm në Siri Nuk kanë të reshtur vrasjet në Siri. Gjatë ditës së sotme të paktën 11 persona kanë mbetur të vrarë teksa një autobus që
I frikësohet kontakteve të ashpra të Realit Pep Guardiola, trajneri i Barcelonës, thesksoi në konferencën e shtypit para ndeshjes së sotme për Superkupën e Spanjës
Polemika të ashpra për fotot e 10-vjeçares në "Vogue" (FOTO LAJM) Fotot e 10-vjeçares Thylane Lena-Rose Blondeau, publikuar në revistën “Vogue”, kanë bërë që të shpërthejnë polemika të a
Capello: Drejt largimit nga Anglia Trajneri i kombëtares së Anglisë, Fabio Kapelo është vënë në shënjestër të mediave angleze, që nuk kanë nguruar të kërko
Tadiç: Do hetojmë edhe ata që ndihmuan Mlladiçin Boris Tadiç, presidenti I Serbisë, ka paralajmëryar të shtunës se hetimet lidhur me ish-liderit të serbëve të Bosnjës,
Debate të ashpra në KQZ Edhe në mbledhja e sotme e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është shoqëruar me debate të ashpra nga palët. Vazhdon të pë
Debate të ashpra mes BDI-së dhe PDSH-së Në seancën plenare në të cilën d duhet të shpërndahet Parlamenti i Maqedonisë, është shëndruar në debat të ashpër me aku
Libi, luftime të ashpra në Axhidabija Në Libi janë intensifikuar luftimet mes ushtrisë qeveritare dhe opozitës për kontrollin e qytetit të Axhidabijas, fortes