999 rezultate për

ashpra

Ukrainë, bombardohet stadiumi i Shakhtar Donetsk (FOTO LAJM) Luftimeve të ashpra mes forcave qeveritare dhe separatistëve pro-rusë në Ukrainë duket se nuk i ka shpëtuar as futbolli.
FIFA: Shumë tifozë të dehur në stadiume Në një Botëror spektakolar e vetmja notë negative duket se nuk ka të bëjë me fushën por me alkoolin. Pijedashësit në Bra
Sao Paolo, përplajse të ashpra pak para nisjes (VIDEO) Update - Rrugët dhe sheshet e Brazilit janë rikthyer në skena të dhunshme përplasjesh mes protestuesve dhe forcave të si
"Kuvendi shpërbëhet, nuk ka ushtri" Kuvendi sot do të marrë vendimin për të krijuar ose jo Forcat e Armatosura të Kosovës. Sipas burimeve të Express, Kuv
Opozita kthen mandatet: Zgjedhje të vjedhura! Opozita maqedonase është e vendosur që betejën e saj ta çojë deri në fund. Këshilli Qendror i Partisë Social-Demokrat
Civil: Fushata e ashpër me përplasje! Organizata "Civil" mendon se përplasjet mes partive politike gjatë zgjedhjeve kanë qenë të ashpra. Sipas tyre, ka pat
"Fushatë e nxehtë politike me tone të ashpra etnike" Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni, Ervan Fuere është shprehur i pakënaqur nga fushata. Ai tha se kjo fu
Llalla paralajmëron masa të ashpra dënimi për krimin ekonomik Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme paralajmëroi sot ashpërsim të masave të dënimit për krimin ekonomik dhe korrupsionin.
Akuza të ashpra mes deputetëve të VMRO e LSDM në Parlament Seanca parlamentare, e cila sot duhej të vazhdonte me debat rreth informacionit për ndotjen e Shkupit, e parashtruar nga
Konte i pamëshirshëm, stërvitje deri pas mesnate Tekniku i Juventusit Antonio Konte nuk ka ndër mend të heqë dorë nga regjimi i kazermës që i ka vendosur prej dy vitesh
Top 15 ndërhyrjet më killer në futboll (FOTO LAJM) Futbolli është bërë më fizik dhe më agresiv vitet e fundit. Aq shumë sa ndonjëherë e ngatërrojnë me karaten apo arte mar
Selimi: Ka pasur luftime të ashpra me okupatorët Update- Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm Sylejman Selmi ka përfunduar dëshminë e tij para prokurorit të PSRK lidhur
Tre të vdekur nga përleshjet në Egjipt Egjipti zhytet sërish në kaos. Tre viktima janë shënuar si pasojë e dhunës që ka përfshirë vendin gjatë ditëve të fundit
Top 10 dënimet më të ashpra në Premier League (FOTO LAJM) Premier League nuk i lejon sjelljet anti-sportive në stadiumet e saj dhe ndëshkimet për to janë shumë të ashpra. Shembul
Policia Rrugore: Masa të ashpra për kundravajtësit Policia e Tiranës u bëri thirrje drejtuesve të mjeteve që të zbatojnë me korrektësi rregullat e qarkullimit rrugor, ndër
I kuqi i çuditshëm, 12 javë pezullim për Seedorf? (VIDEO) Nga shiu në breshër. Përjashtimi kundër Madureirës, në kampionatin brazilian, mund t’i kushtojë Clarence Seedorf një pez
KSHZ, diskutime të ashpra për ankesat Në KSHZ ka pasur diskutime të ashpra për ankesat e depozituara në partitë maqedonase për procesin zgjedhor lokal në Maqe
I kuqi më i merituar në histori (VIDEO) Nxjerrja e kartonit të kuq nuk ka qënë kurrë kaq e lehtë. Taras Stepanenko, mesfushori i kombëtares së Ukrainës, është a
Ligje më të ashpra ndaj krimit, prezantohet reforma në drejtësinë penale Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi prezantoi sot reformën në drejtësinë penale, një paketë e cla përmban ligje më të as
PE mesazhe të ashpra për Maqedoninë Deputetët e Parlamentit Evropian kanë zhvilluar debate të ashpra dhe me mesazhe kritike për krizën politike në Maqedoni.