999 rezultate për

ashpra

Refugjatët në Maqedoni qepin gojën me gjilpëra Një grup refugjatësh iranianë kan protestuar përgjatë kufirit greko-maqedonas në një mënyrë të pazakontë. Ata kanë qe
Kroaci, Zgjedhjet e përgjithshme në periudhën e krizës së migrantëve Në Kroaci kanë filluar sot të mbahen zgjedhjet e përgjithshme, që disi kanë mbetur nën hijen e krizës së migrantëve, pas
Trajkoviç me tone të ashpra ndaj Qeverisë së Kosovës dhe Haradinajt Një ndër gratë serbe më aktive në politikën e Kosovës dhe ish-deputete e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviç, në një int
BE me masa të ashpra për Maqedoninë, 102 personave iu ngrin pasuria (FOTO) Duke nisur nga ky muaj, Bashkimi Evropian imponon masa restriktive lidhur me mosrespektimi) e Marrëveshjes së Përzhinos
Klopp vendos rregulla të ashpra për futbollistët Trajneri gjerman, Jurgen Klopp tashmë ka filluar me vendosjen e rregullave të tij të para për futbollistët e Liverpoolit
Thaçi dhe Vuçiç shkëmbejnë fjalë të ashpra në Bruksel Siç mëson gazeta serbe "Blic", dje në Bruksel, kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, H
Shpërthen tifozi: Politikanë b...., lejuat flamurin serb në mes të stadiumit (VIDEO) Humbja me Serbinë ka lënë shije të hidhur te tifozët shqiptarë, por sjellja e "qytetëruar" e autoriteteve shqiptare kasr
Eurodeputeti bullgar fjalë të ashpra për regjimin e Gruevskit "Qeveria e Nikolla Gruevskit është në kundërshtim me e Bashkimin Evropian, ndërsa shumë media të cilat e kanë kiritikuar
Ben Blushi viziton "Lagjen e Trimave": Ju kanë cënuar dinjitetin (FOTO LAJM) Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi ndodhet në Kumanovë, ku është takuar me banorët shqiptarë të "Lagjes së Trimave
Paloka: Dhuna e orkestruar nga Rama, Meta: Masa të ashpra kush dëmton fushatën Kreu i grupit kuvendor të PD, Edi Paloka, në fjalën që mbajti në nisje të seancës së sotme në Kuvend ka thenë se dhuna n
Përplasje të ashpra mes Ramës dhe Bashës Mes kryeministrit Rama dhe Bashkisë së Tiranës janë nxehur gjakrat dhe janë ngritur tonet. Në një prononcim nga selia
Balla-Berishës: Shiko djalin se nuk e ke në rregull. Berisha: Je monstër Seanca e Kuvendit e mbajtur sot ka patur debate të ashpra mes deputetëve të pozitës dhe të opozitës për ngjarjet e fundi
Neymar: Ronaldo duhet të dënohet Sulmuesi i Barcelonës, Neymar thotë se e kupton frustrimin e Cristiano Ronaldos në takim me Cordoban megjithatë thekson
Dënime të ashpra kush lejon minorenët në pikat e basteve Drejtoria e të Ardhurave Publike në Maqedoni ka bërë të ditur se do të gjobiten të gjitha pikat e basteve dhe klubet e t
Prokurori i Hagës kundër Sheshelit: Po më drejton akuza të ashpra Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, Serge Brammertz hodhi poshtë pretendimet e të akuzuarit serb për krime lufte Vojislla
Isa Mustafa kritika të ashpra kundër deputetëve të vet që votuan kundër Zgjedhjen e Isa Mustafës kryeministër e kanë kundështuar edhe dy deputetë nga rradhët e LDK-së, mes tyre edhe Vjosa Osma
Mediat greke akuza të ashpra mbi Amerikën për Maqedoninë Mediat greke i kanë kushtuar rëndësi skandalit me refuzimin e ftesës së Evangelos Venizelos në takimin ministror të NATO
Partia e Hollande kritika të ashpra kundër Gruevskit Partia Socialiste e Francës e Francua Hollande ka kritikuar qeverisjen e kryeministrit aktual të Maqedonisë, Nikola Grue
Fyle kritika të ashpra kundër Gruevskit Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle i ka tërhequr vërejtje kryeministrit Nikola Gruevski. Këto
Platini: Serbi-Shqipëri, bëhuni gati për dënime të ashpra Presidenti i UEFA-s Michel Platini ka dhënë një mesazh të fortë para vendimit që do të marrë Komisioni i Disiplinës për