999 rezultate për

ashpra

Rama me tone të ashpra: Maji, periudhë ku do të merren masa ekstreme për shkelësit! "Duhet të përgatitemi për një jetë që mund të zgjasë 3, 5 apo 8 muaj me rregulla të reja..." Kryeministri Edi Rama ka
Xhaka nga karantina: Masat në Londër po bëhen më të ashpra Në tetor të vitit të kaluar, futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka, u bë baba për herë të parë. Mesfushori i Ar
Meta me tone të ashpra: Shqipëria do të bëhet kuqezi, sorrat nuk bëhen dot shqiponja! "Si president po bëhem hetues vullnetar i SPAK-ut pa pagesë..." Presidenti Meta nuk ka lënë pa thumbuar dhe ironizuar
OBSH kërkon masa të ashpra në luftimin e koronavirusit të ri Organizata Botërore e Shëndetësisë u kërkoi vendeve të marrin masa sa më të ashpra në luftimin e e koronavirusit të ri.
"Për kokën e fëmijës", Lira Gjika kritika të ashpra prindërve që betohen kështu (VIDEO) Lira Gjika e ftuar në "Provokacija" lëshoi disa kritika për prindërit që betohen për "Kokë të djalit", apo për “Kokë të
12 fustane! Alketa Vejsiu reagon pas kritikave të ashpra (FOTO LAJM) 12 fustane në 3 netë të festivalit të RTSH, Alketa Vejsiu padyshim që theu një rekord. Një prej detajeve për të cilën
Kryemadhi me tone të ashpra: Liria e shprehjes është në buzë të greminës Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaroi se ‘liria e shprehjes dhe demokracia në vend ndodhen në buzë të greminës’.
Presidenca me tone të ashpra: Kujdes me prishjen e provave Dvoran! "Dvoran, ruaj qetësinë dhe mblidh mendjen! Të lutem mos dëmto provat se do rëndosh më shumë pozitën tënde!" Zedhënësi
Çmimi Nobel në Letërsi: Protesta të ashpra përfshijnë Europën Ceremonia e dhënies së çmimeve Nobel në Letërsi për vitin 2018 (Olga Tokarczuk) dhe 2019 (Peter Handke) është shoqëruar
Vuçiç provokon rëndë shqiptarët dhe ngjall reagime të ashpra: Nobelin për Handken Serbia e përjeton si për vete Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e uroi shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili të martën pranoi Çmimin Nobel
Kryemadhi me tone të ashpra: Shkaktari i 51 viktimave nuk është tërmeti, por Rama! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Kjo Javë” në “News24” hodhi akuza
Pozoi me modelen braziliane, Salah merr kritika te ashpra Sulmuesi i Liverpulit, Mohamed Salah, para disa ditësh ka dalë në kopertinën e revistës "GQ Middle East", duke pozuar
Mediat serbe i referohen reagimeve të ashpra të shqiptarëve të "Nobelit" për ithtarin e Millosheviçit (FOTO LAJM) Mediat serbe i kanë dhënë hapësirë reagimit të kryeministrit Rama në lidhje me çmimin Nobel që iu tha shkrimtarit austri
Zëri i Amerikës: Meta kritika të ashpra Komisionit të Venecias Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta shprehu sot kritika të shumta ndaj projekt-opinionit të Komisionit të Venecias, i cili
Protestuesit përplasje të ashpra me policinë, plagosen dy policë (FOTO & VIDEO) Eshtë tensionuar së tepërmi gjendja në Bushat të Shkodrës ku qytetarë dhe militant të revoltuar kanë janë përplasur me
Gati të shpërthejë lufta tregtare Kosovë-Serbi Në korrik të këtij viti pritet të nisë praktikisht lufta tregtare Kosovë – Serbi. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq
​Presidenti i La Ligas vjen me kritika të ashpra ndaj Real Madridit Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, nuk është aspak i kënaqur me sjelljen e drejtuesve, lojtarëve dhe trajnerit të Real
Kryeministri italian akuza të ashpra ndaj Francës e Gjermanisë Kryeministri italian, Giuseppe Conte, në një intervistë të dhënë për "Corriere della Sera" ka hedhur akuza të ashpra nd
Nga Zidane tek Ramos, shikoni ndërhyrjet më të ashpra dhe më të shëmtuara në historinë e futbollit (FOTO LAJM) Ka shumë kampionë që do mbeten përgjithmonë në historinë e futbollit. Por edhe ata gabojnë për ndërhyrjet e rënda që i k
Deri në 6 orë, rikthehen reduktimet e ashpra të energjisë KEDS-i ka rikthyer në gjithë vendin reduktimet e ashpra të energjisë elektrike, deri në 6 orë pa rrymë. Të premten Z