999 rezultate për

asha

Lulzim Basha: Më kanë thënë që je bir i Enver Hoxhës Duke folur për akuzat e ngritura ndaj tij lidhur me aktivitetin gjatë viteve në Kosovë, kreu i PD-së Lulzim Basha ka cil
Akuzohet nga Rama se punoi kundër UÇK-së, Basha tregon rolin e tij në Kosovë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sqaroi detyrat që ai ka mbajtur gjatë angazhimit të tij në Kosovë. Basha tha
Basha akuza Ramës për ekonominë: Gjatë pandemisë çmimet u rritën më shumë Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar për të dhënat e publikuara nga EUROSTAT, në të clat Shqipëria u rendit e katërta n
Basha vë alarmin: 60 viktima nga COVID-19 vetëm në një javë! Prej ditësh Shqipëria po përjeton një rritje të madhe të infektimeve nga COVID-19 dhe gjithashtu një rritje të viktimave
Akuzat për UÇK, Basha i përgjigjet ashpër Ramës Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar ndaj akuzave të Ramës për UCK, si trillime. Sipas Bashës, Shqipëria është vendi q
Basha mori kasetën e masakrës së serbëve? Bellanica ndryshon sërish versionin Milaim Bellanica, personi i cili filmoi krimeve të serbëve në fshatin Krushë e Madhe ka deklaruar disa herë se kasetën e
"Lulzim Basha më arrestoi!", reagon për herë të parë PD pas akuzave nga ish-komandanti UÇK-së Partia Demokratike ka reaguar për herë të parë pas akuzave të bëra publike në mediat, ku ish-komandanti i UÇK-së për zon
Rama ironizon keq Bashën: Një kryeministër që flet në gjumë dhe fle në këmbë! Kryeministri Rama ka reaguar menjëherë pas akuzave të kryedemokratit Basha, i cili e akuzoi për keqmenaxhim të situatës
Basha sulmon qeverinë: I mori masat me vonesë Kryetari demokrat, Lulzim Basha në një reagim në rrjetet sociale, thotë se hapat e marra në vijim nga qeveria dhe minist
Basha sulmon sërish kryeministrin: Me Ramën jemi të fundit në çdo fushë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur mëngjesin e sotëm se me kryeministrin Edi Rama, Shqipëria ës
Ish-Kryeprokurori i EULEX i vë vulën: Basha nuk ka lidhje me akuzat ndaj UÇK-së Ish-Kryeprokurori i EULEX, John Clint Williamson thotë se kreu i PD, Lulzim Basha nuk ka lidhje me akuzat ndaj UCK-së dh
Rama nga Fieri: Basha hoqi djalin e Fahriut për t'ia ngulur thikën Babales Kryeministri Edi Rama sot është ndalur në Fier me nismën “Deputeti që Duam”, nga ku u shpreh se partia që ai drejton ësh
"Më vrisni mua", si sakrifikoi jetën Preng Bib Pasha për diplomatin britanik Nga Hasan Bello Preng Bib Doda (1860-22 mars 1919) lindi në Orosh të Mirditës. Ai ishte pinjoll i familjes së
Basha nuk heq dorë: Rama ka humbur kontrollin mbi pandeminë (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sulmuar sërish në distancë kryeministrin Edi Rama, lidhur me situatën e rënd
Rama i mori ekspertin dhe e bëri zv/ministër, Basha: Ndjej keqardhje! Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar emërimin e Besart Kadisë në detyrën e zv/ministrit të Financave dhe
Basha flet për akuzat mbi shtëpinë luksoze: Nuk kam asnjë vilë, jam me qera! Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Real Story”, tha se nuk është pronar i asnjë vile të vetme. Bash
Basha iu përgjigjet akuzave për Shtëpinë e Verdhë: Jam nip Kosove! "Unë jam nip Kosove, një gjysh i imi është nga Mitrovica e gjyshja nga Gjilani. Jam rritur me tregimet e dhimbshme të ma
UÇK/ Basha i përgjigjet Ramës për akuzat: Ja 3 detyrat që kam pasur! "Edi Rama ka tradhtuar interesat e Kosovës. Kjo është një thikë pas shpine ndaj Kosovës dhe interesave të saj. Është një
Balla i mban krahun Ramës: Votuan raportin e Dick Marty, Basha dhe Berisha të kërkojnë falje Kuvendi ka ngurrur një komisioni të posaçëm mbi raportin e Dick Marty, i cili u bë shkak për një proces ndaj ish-krerëve
Basha akuza Ramës: Ke humbur kontrollin mbi pandeminë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka hedhur serish akuza ndaj kryeminist