999 rezultate për

asamblese

Një delegacion i NATO-s viziton Kosovën Një delegacion i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, kryesuar nga Hugh Bayley do të vizitojë sot Kosovën. Bëhet me dij
Kosova, vëzhguese e NATO-s Kosova është pranuar si vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Ky vendim është marrë sot në Lituani, gjatë s
Analiza 6 mujore e qeversjes, PS mbledh Asamblenë Kombëtare Të shtunën Partia Socialiste pritet që të mbledhë Asamblenë e saj. Burime nga Partia Socialiste konfirmojnë për Portalin
Gogo Nushi hodhi idenë e goditjes me artileri të Asamblesë kuislinge Vjeshta e vitit 1943 ishte një stinë kthesash të mëdha për shqiptarët. Në shtator 1943, ushtria gjermane kishin pushtuar
Raportuesi i Kosovës zgjidhet nga vendi që ende nuk ka njohur Pavarësinë Raportues i ri për Kosovën i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës është zgjedhur spanjolli Agustin Conde Bajen
Meta merr pjesë punimet e Asamblesë Parlamentare të Mesdheut Një delegacion shqiptar i kryesuar nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta merr pjesë në sesionin e VII të Asamblesë Parlament
Ahmeti, letër kreut të Asamblesë së OSBE-së Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, i ka dërguar një letër kreut të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Ranko Krivokapiç. Në t
Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë politke të PPE Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë poltike të Partisë Popullore Europiane.
Brazil-Gjermani, draft rezolutë kundër spiunazhit Gjermania dhe Brazili i kanë kërkuar Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së të miratojë draft rezolutën, që bën thirrje për
Akuzat për trafik organesh, Shqipëria i përgjigjet Serbisë Akuzat e rënda të Presidentit serb, Tomislav Nikoliç kundër udhëheqësve të Kosovës, të bëra gjatë Debatit të Përgjithshë
Deputeti Hyseni në punimet e Asamblesë të KE-së Në Strasburg të Francës zhvillon punimet Sesioni IV i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, në të cilin merr p
Bushati merr pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së Ministri i Punëve të Jashtme z.Ditmir Bushati niset drejt Nju Jorkut, ku do të marrë pjesë në Sesionin e 68-të të Asamb
Udhëheqësit e Kosovës në OKB, në përpjekje të njohjeve të reja Asambleja e Përgjithshme e Kombeve te Bashkuara, formalisht çeli punimet të martën në sesionin e 68-të me radhë, ndërsa
Thaçi pret njohje të reja për Kosovën Një delegacion nga Kosova do të jetë pjesëmarrës në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork. Sipas k
Shqipëria dhe Kroacia turpërojnë Jeremicin Në vend të kandidatit serb Vuk Jeremic është zgjedhur në mënyrë unanime nga asambleja e Përgjithshme e OKB-së përfaqësue
Kreu i Asamblesë së KE-së vjen nesër në Shkup Kryetari i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Jean Claude Mignon ka lajmëruar që nga nesër do të jetë në Ma
Shoqëria Civile letër në OKB, kërkohet dorëheqja e Jeremiç Shoqëria Civile shqiptare i ka dërguar një letër Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki Moon, në të cilën i kërkoh
Veljanovski-ndërkombëtarëve: Ejani vëzhgoni zgjedhjet Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski theksoi sot se i ka dërguar ftesa institucioneve dhe organizata
Samiti i IRENA-s, Panariti në Emiratet e Bashkuara Arabe Ministri i Jashtëm Edmond Panariti është nisur drejt Emirateve të Bashkuara Arabe ku do të marr pjesë në Sesionin e Tret
Si 100 vjet më parë, edhe sot Austria mbështetëse e fortë e shqiptarëve Kryetarja e Kuvendit Jozefina Çoba Topalli në takimin me zëvendëspresidentin e Asamblesë parlamentare të OSBE-së, depute