999 rezultate për

asamblese

Bojkotimi i zgjedhjeve nuk e zgjidh krizën politike Delegacioni i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, APKE u ka bërë ftesë të gjitha forcave politike nga Maqedo
Veljanoski: Thirrje OSBE-së, PE-së dhe KE-së që t’i monitorojnë zgjedhjet Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski nëpërmjet një ftese u është drejtuar kryetarit të Asa
Joleza godet sërish...gazetari e bën për ujë të ftohtë (VIDEO) Gjatë punimeve të Kongresit të Partisë Socialiste, Ismet Drishti pyeti kryetaren aktuale të FRESH-it, në lidhje me mënyr
Lista e plotë e fituesve në Asamblenë e re të PS-së Partia Socialiste përmes votimit ka zgjedhur 175 anëtarët për Asamblenë, ku një pjesë kanë rikonfirmuar mandatin e tyre
Ndryshimet në statutin e PS, Sekretari i Përgjithshëm zgjidhet nga asambleja Statuti i ri që u miratua të shtunën në Kongres kishte pësuar ndryshime sa i takon autoritetit të Sekretarit të Përgjith
Klosi heq Kokëdhimën si kandidat për Asamblenë Kombëtare Delegatët e kongresit të PS-së votuan dje, 175 anëtarët e rinj të Asamblesë Kombëtare, ku viheshin re se pjesë e listës
Kryetarja e FRESSH-it publikon pa leje vendime të Asamblesë (FOTO) Kryetarja aktuale e FRESSH­it, Joleza Koka në llogarinë e saj në Facebook ka publikuar disa nga vendimet për kandidatët
Meta: Forcim të marrëdhënieve me Algjerinë Në kuadër të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut që po zhvillohet këtë javë në Tiranë, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë,
KE nuk i kalon amendamentet e Kosovës, delegacionit nga Prishtina s’i lejohet fjala Para pak çastesh, në Strasburg, ka përfunduar votimi i amendamenteve në Komisionin për Politikë të Jashtme i Asamblesë P
Situata e Kosovës nën mbikëqyrjen e Asamblesë së Këshillit të Evropës Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës ka nisur diskutimet për çështjet më të nxehta të Kosovës, si kriza me emig
Meta-Hajiyev: Shqipëria e angazhuar për forcimin e bashkëpunimit rajonal Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të Organizat
Nishani zhvillon një vizitë pune në SHBA Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani dhe në krye të delegacionit shqiptar
Ndërron jetë asamblisti i AKR-së në Gjakovë, Gent Olloni (FOTO LAJM) Update - Si pasojë e infarktit që sot gjatë mbledhjes së Asamblesë Komunale të Gjakovës, para pak çastesh ka ndërruar je
Në maj 2015 Kosova aplikon për anëtarësim në Interpol Republika e Kosovës në maj të këtij viti do të aplikojë për anëtarësim në organizatën ndërkombëtarë të sigurisë, “Interp
Marrëdhënie të reja mes Shqipërisë dhe Serbisë? Rama takon kryetaren e Asamblesë së Serbisë Kryeministri Edi Rama priti në takim Kryetaren e Asamblesë Kombëtare të Republikës së Serbisë Maja Gojkoviç, e cila ndod
Kallzim penal për ish-ministrin Jabllanoviq Asambleja komunale në Gjakovë ka vazhduar ditën e hënë mbledhjen, e cila ishte ndërprerë javën e kaluar si pasojë e mung
Leskaj zgjidhet zv.presidente e Asamblesë së KiE Valentina Leskaj është zgjedhur zv.presidente e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës. "Në hapje të sesioni
Nishani në OKB: Terrorizmi kërcënim serioz për paqen Shqipëria ka bashkuar zërin e saj me nismën e rreth gjashtëdhjetë vendeve të tjera të OKB-së për të referuar situatën në
Obama-Ivanovit: Amerika e mbështet Maqedoninë në NATO Presidenti Gjorgje Ivanov ka marrë pjesë dje në pritjen të cilën presidenti amerikan Barak Obama e organizoi në Nju-Jork
Lëshuan vërtetime fallso, 19 muaj burg misionarit të pajtimit të gjakut Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Misionarëve të Pajtimit të Gjaqeve dhe dy bashkëpunëtorë të tij janë dënuar nga Gjykat