999 rezultate për

asamblese

Zbardhet letra e Kokëdhimës për Ramën e Ruçin: Dua dokumentat për shkarkimin Koço Kokëdhima ka hedhur dritë mbi një shkresë, e cila është dërguar në 5 janar të këtij viti, ku i drejtohej Ramës e Ru
Kokëdhima, kërkesë Ramës e Ruçit: Më tregoni dokumentet për shkarkimin tim Gati dy javë pas vendimit të Asamblesë Kombëtare të PS-së për ta shkarkuar nga posti i Sekretarit të PS-së për Reformën
LISTA/ Ja njerëzit e Nanos që riktheu Edi Rama para zgjedhjeve Në mbledhjen e ditës së djeshme të Asamblesë Kombëtare Socialiste u bënë dhe 20 kooptime të reja. Një pjesë e tyre janë
VOTIMI/ Ja me sa vota u shkarkua Kokëdhima nga detyrat në PS Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste vendosi sot me shumicë të konsiderueshme votash shkarkimin shkarkimin e Koço Ko
Deputetet e Kosovës dhe Shqipërisë “sherr” me palën serbe në SEECP Deputetja e Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, dhe ajo e Shqipërisë, Esmeralda Shkjau, janë përplasur me përfaqësuesit serb në
Vazhdojnë punimet në Seminarin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s Po vazhdojnë punimet në Seminarin e 93-të Rose-Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në të cilin po diskutohet për p
Në Prishtinë mbahet Seminari i Asamblesë Parlamentare të NATO-s Ditën e sotme në Prishtinë fillojnë punimet e Seminarit të 93-të Rose-Roth i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në të cil
Odeta Nishani takohet me Michelle Obama-n në New ­York Zonja e Parë e Shqipërisë, Odeta Nishani ndodhet në New York, së bashku me presidentin Bujar Nishani, në sesionin e 71-t
Ambasadori Lu në protestë me... militantët socialistë! (FOTO LAJM) Fillimisht u duk si një protestë e shoqërisë civile ajo ku ambasadori amerikan Donald Lu doli dhe kërcënoi deputetët shq
Delegacion i Asamblesë Parlamentare të NATO-s viziton Maqedoninë Një delegacion i Asamblesë Parlamentare të NATO-s nga Nënkomiteti i bashkëpunimit për mbrojtje dhe siguri transatlantike
Kadri Veseli takoi anëtarët e Asamblesë së NATO-s Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me grupin e deputetëve të Parlame
Asambleja e NATO-s në Tiranë, debate për ndikimin e Rusisë në Rajon Në Shqipëri, dje për herë të parë ka çelur punimet Asambleja Parlamentare e NATO-s, e cila gjatë tri ditë do të zhvilloj
NATO “zbarkon” në Tiranë pas dy javësh Deputeti i PS dhe njëherazi kryetar i delegacionit shqiptar në NATO, Pandeli Majko, deklaroi se pas dy javësh në Tiranë
Bojkotimi i zgjedhjeve nuk e zgjidh krizën politike Delegacioni i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, APKE u ka bërë ftesë të gjitha forcave politike nga Maqedo
Veljanoski: Thirrje OSBE-së, PE-së dhe KE-së që t’i monitorojnë zgjedhjet Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski nëpërmjet një ftese u është drejtuar kryetarit të Asa
Joleza godet sërish...gazetari e bën për ujë të ftohtë (VIDEO) Gjatë punimeve të Kongresit të Partisë Socialiste, Ismet Drishti pyeti kryetaren aktuale të FRESH-it, në lidhje me mënyr
Lista e plotë e fituesve në Asamblenë e re të PS-së Partia Socialiste përmes votimit ka zgjedhur 175 anëtarët për Asamblenë, ku një pjesë kanë rikonfirmuar mandatin e tyre
Ndryshimet në statutin e PS, Sekretari i Përgjithshëm zgjidhet nga asambleja Statuti i ri që u miratua të shtunën në Kongres kishte pësuar ndryshime sa i takon autoritetit të Sekretarit të Përgjith
Klosi heq Kokëdhimën si kandidat për Asamblenë Kombëtare Delegatët e kongresit të PS-së votuan dje, 175 anëtarët e rinj të Asamblesë Kombëtare, ku viheshin re se pjesë e listës
Kryetarja e FRESSH-it publikon pa leje vendime të Asamblesë (FOTO) Kryetarja aktuale e FRESSH­it, Joleza Koka në llogarinë e saj në Facebook ka publikuar disa nga vendimet për kandidatët