999 rezultate për

arvizu

Arvizu shpallet qytetar nderi i Elbasanit Ambasadori amerikan në Tirane Aleksandër Arvizu shpallet qytetar nderi ne Elbasan. Propozimi i kryetarit te Bashkise Qaz
SHBA-Shqipëri, bashkëpunim të ngushtë në fushën e drejtësisë‏ Ambasadori i SHBA-së, në Tiranë, Aleksandër Arvizu është pritur sot në një takim nga Ministri i ardhshëm i Drejtësisë, N
Topalli sulmon Arvizunë Kryetarja e Kuvendit në detyrë reagon ndaj deklaratës së ambasadorit amerikan në Tiranë, Alexander Arvizu i cili një dit
Zv.ministri Çollaku sulmon Arvizu-në Zv.ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Kreshnik Çollaku ka reaguar në rrjetin social “Facebook”, pas deklaratave
Arvizu dhe Sequi pushime dhe punë në Jalë Ambasadori i SHBA-ve Alexander Arvizu dhe ai i Bashkimit Europian Ettore Sequi edhe po punojnë, edhe po pushojnë këto dy
LRI starton ‘Akademinë Verore për Politikën’ Lëvizja Rinore për Integrim startoi sot ‘Akademinë Verore për Politikën’ në Jalë. Të pranishëm në aktivitetin e rastit i
Arvizu: Zgjedhjet e 23 qershorit, historike Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, gjatë një aktiviteti të zhvilluar në Jalë tha se zgjedhjet e 23 qersho
Arvizu dhe Sekui pushojnë bashkë me Metën në Jalë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Aleksandër Arvizu dhe Etore Sekui i BE-së, po pushojnë në resortin e Jalës, hotel Fol
Kabineti i Ramës do te ketë mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-ve Ambasadori amerikan Aleksander Arvizu, i shoqeruar nga nje ekip drejtuesish te larte te Ambasades Amerikane u takuan sot
AKIP merr çmimin “Kampion i ACT Now!” Përfaqësuesit e Aleancës Kundër Importit të Plehrave (AKIP), janë vlerësuar nga Ambasada Amerikane me çmimin “Kampion i
Fitorja e zgjedhjeve, Arvizu uron Bashën Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka uruar fituesin e garës për kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.
Meta-Arvizu: Ndajmë qëllime të përbashkëta Kreu i LSI- Ilir Meta në një konferencë të përbashkët për shtyp me ambasadorin amerikan në Tiranë Aleksandër Arvizu dhe
Arvizu në Elbasan: Qeveria Berisha s'punoi sa duhet për të luftuar trafikun Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexandër Arvizu thotë se Shqipëria nuk ka bërë sa duhet kundër trafikim
Arvizu: Kënaqësi të punojmë me qeverinë e re Ka përfunduar takimi i ambasadorit të SHBA-së në Shqipëri Aleksandër Arvizu me kreun e Partisë Socialiste Edi Rama. Në m
Arvizu organizon pritje për 237 vjetorin e pavarësisë së SHBA Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka organizuar sot pasdite një pritje zyrtare me rastin e përvjeto
Zgjedhjet, Arvizu: Mësim i mirë për fituesit e humbësit Ambasadori i SHBA-së në vendin tonë, Aleksandër Arvizu e cilësoi si 'pikë kthese për Shqipërinë, zgjedhjet e 23 qershori
Pas Ramës dhe Metës, Arvizu takon edhe Berishën Pas takimit të djeshëm me kreun e Partisë Socialiste Edi Rama dhe me kreun e LSI-së Ilir Meta, ambasadori SHBA-së në Tir
Meta -Arvizu: E ardhmja e Shqipërisë, anëtarësimi në BE Pas takimit me kreun e Partisë Socialiste, ambasadori Arvizu takoi edhe kreun e LSI-së, Ilir Meta. Pas përfundimit të ta
Takimi me Ramën, Arvizu: SHBA, partnerë të Shqipërisë Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu shpreh mbështetjen e SHBA-ve për kryeministrin e ardhshëm të shqiptarëv
Certifikimi i zgjedhjeve, Meta takim me ambasadorin Arvizu Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta do të zhvillon sot në mesditë një takim me ambasadorin e SHBA-së A