999 rezultate për

arvizu

Studentët e Arkitekturës, dhuratë ambasadorit Arvizu Ambasadorit amerikan në largim Aleksander Arvizu merr një dhuratë një portret nga studentet e Arkitektures. “Ambasadori
Arvizu: Qeveria, e përkushtuar për zhdukjen e trafikimit të qënieve njerëzore Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu deklaroi sot se Qeveria po tregon përkushtim për zhdukjen e e fenomenit të trafiki
Tre vjet në Shqipëri, Arvizu mesazh falenderimi popullit shqiptar Në prag të largimit nga Shqipëria, kreu i Ambasadës amerikane në Tiranë, Aleksander Arvizu, i është drejtuar me një mesa
Deputeti i PD-së që ulet pranë Berishës skandalizoi Uashingtonin Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu i cili pritet të largohet së shpejti nga Shqipëria në një intervistë për Skënder
Arvizu: Rama na tha PO! Shqipëria tashmë po përballet me një sfidë të madhe të brendshme dhe ndërkombëtare, pasojë e një vendimmarrje që ende nu
Tiranë, hapet Panairi i 16-të i Librit Është çelur sot në Tirane Panairi i 16-të i Librit, i cili do të qëndrojë i hapur për vizitoret deri diten e diele. Në c
Votat e Korçës, Basha: U cënua demokracia Në mbyllje të takimit me ambasadorin amerikan në Tiranë Aleksandër Arvizu, kreu i PD-së Lulzim Basha theksoi se në qendë
Arvizu hesht për shkatërrimin e armëve kimike në Shqipëri Ambasadori amerikan në vendin tonë, Aleksandër Arvizu preferon të mos komentojë për mundësinë e shkatërrimit të armëve k
Etika në gjyqësor, Arvizu: Me rëndësi pavarësia e gjyqësorit Presidenti Bujar Nishani u shpreh sot se pavarësisht arritjeve që janë bërë gjatë këtyre viteve në sistemin e drejtësisë
Kanceri i gjirit, Arvizu: Të ndalojmë këtë vrasës të heshtur Në sheshin “Nënë Tereza” u mbajt marshimi i Pestë i Ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit. Marshimi nisi nga sheshi Nënë
Arvizu: Feja dhe komunitetet fetare, të rëndësishme për shqiptarët Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Haxhi Selim Muça, priti sot në një takim miqësor, Ambasadorin në largim të
Arvizu për herë të fundit në Vlorë Përpara ikjes nga Shqipëria, ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvziu ka zhvilluar vizitën e tij të fundit në qy
Ambasadori Aleksandër Arvizu, “Qytetar Nderi” i Elbasanit Ambasadori i SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu shpallet “Qytetar Nderi” i Elbasanit. Në ceremoninë e organizuar me kët
Arvizu: S’bie në nivelin e Topallit Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu i ftuar në emisionin “Top Story” tha se “komenti i Top
Arvizu: Luftë korrupsionit, SHBA mbështetje njësive hetimore Ambasadori i SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu garantoi sot mbështetjen e SHBA-së për njësitë e përbashkëta hetimore n
Arvizu takon Metën: Debate konstruktive në Parlament Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti të premten në një takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në vendin tonë, Aleksand
Sequi dhe Arvizu në një mendje: Shqipëria mundet Ambasadori i BE, Ettore Sequi dhe ambasadori i SHBA, Aleksander Arvizu përmes një editoriali të përbashkët për situatën
Rama pret Arvizun, takimi i parë si Kryeministër Pas takimit me presidentin e Maqedonisë, kryeministri Edi Rama pritet të takojë sot në orën 16:00 ambasadorin e SHBA të
Basha-Arvizu diskutime për PD-në në opozitë Update- Procesi zgjedhor, perspektivat e PD-së për cështjet e rëndësishme të integrimit dhe roli i saj për bërjen e një
Privatizimet, ambasadori Arvizu takon Gjiknurin Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu ka ripërsëritur mbështetjen e SHBA-së për qeverinë Rama