999 rezultate për

arvizu

Meta dhe Arvizu vizitojnë gjimnzain "Ramiz Aranitasi" në Çorovodë Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta së bashku me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, z. Aleksandër Arvizu vizituan sot sh
Meta, Arvizu dhe Gjebrea rafting në Skrapar (FOTO-LAJM) Kreu i Kuvendit Ilir Meta, ambasadori i SHBA-ve, Aleksandër Arvizu dhe prezantuesi Ardit Gjebrea kanë shijuar dje raftin
Meta e Arvizu vizitojnë fabrikën e një biznesi fason në Çorovodë Kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu vizituan sot fabrikën e
Arvizu meeting with Rama on closed doors A day before the publication of the European Commission's progress report on Albania's progress towards the candidate st
Arvizu takim 30 minuta me dyer të mbyllura me Ramën Një ditë para publikimit të raport progresit të Komisionit Europian për ecurinë e Shqipërisë drejt statusit të kandidati
Berisha acaron marrëdhënien me Arvizunë, Mesila Doda falenderon ambasadorin Ndryshe nga Sali Berisha që tensionoi marrëdhëniet me ambasadorin Arvizu ditën e enjte, deputetja demokrate Mesila Doda
Basha ankohet tek Arvizu për dhunën ndaj deputetit demokrat Update- Zyra për shtyp e Partisë Demokratike zbardhi detaje të takimit që kreu i partisë Demokratike z.Lulzim Basha pati
Arvizu meets Basha for the latest political situation The U.S. Ambassador in Tirana Alexander Arvizu held a 45 minute meeting with the head of the Democratic Party, Lulezim B
US: Albania, has given a contribution in NATO U.S. Ambassador Alexander Arvizu today praised the contribution that Albania has given to NATO in 5 years of its members
Arvizu: Shqipëria kontribut në NATO Ambasadori i SHBA-ve Aleksandër Arvizu vlerësoi sot kontributin që Shqipëria ka dhënë për NATO-n në 5 vitet e anëtarësim
Majko përpiqet të rregullojë marrëdhëniet me ambasadorin Arvizu Pas kritikave që mori nga ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu një javë më parë për nderimin me grusht ditën e 5 majit
Arvizu: Miqtë e mi, bashkohuni me SHBA për lirinë e Ukrainës Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Aleksandër Arvizu nëpërmjet një mesazhi i kërkon popullit shqiptarë të bashkohet me A
Deputetët mbarojnë kursin e Ambasadës Amerikane për sigurinë.Dashamir Tahiri certifikatë nderi nga Arvizu Deputeti Tahir Muhedini është shpallur si studenti më i mirë nga Ambasada Amerikane. Kolegët e deputetit Muhedini, të ma
Drug trafficking, Arvizu: Waiting for the investigations U.S. Ambassador Alexander Arvizu declared today from Elbasan that he is expecting the outcome of the investigation befor
Arvizu: Të presim hetimet lidhur me trafikun e drogës Ambasadori amerikan ne vendin tonë Alexander Arvizu deklaroi sot nga Elbasani se duhet pritur përfundimi i hetimeve para
Berisha sulmon Arvizunë për akuzat e drogës: Arvizu bëri një gabim Ish-kryeministri Sali Berisha ka rikthyer tensionin me ambasadorin amerikan Aleksandër Arvizu. I pyetur lidhur me cil
Ushtarakët shqiptarë trajnohen në New Jersey Për herë të parë, 26 studentë shqiptarë, kandidatë për oficerë, nga të cilët 8 janë vajza, do të nisen për trajnim në sh
Kodheli dhe Ajazi Lika bëjnë "paqe" para Arvizut (FOTO LAJM) Kanë lënë mënjanë debatet në distancë dhe sot kanë bërë paqe Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe kreu i SHISH, Visho
Arvizu: Informacionet e klasifikuara të mos publikohen Gjatë fjalës së tij në seminarin me temë "Inteligjenca dhe Demokracia", ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Alexander Arvizu
Arvizu takohet me Presidentin Nishani në Presidencë Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu është takuar mesditën e sotme me presidentin Bujar Nishani. Ende nuk ka detaje në