999 rezultate për

arvizu

Arvizu heq kollaren, ja çastet ku ai kërcen (FOTO LAJM) Ambasadori Arvizu, ka shijuar një mbrëmje të veçantë nën tingujt e muzikës së Aurela Gaçes dhe vëllezërve korçarë. Këto
Gixhari shokohet nga Arvizu: Të më ftojë në SHBA (FOTO LAJM) Aktorja bukuroshe Olta Gixhari ka reaguar menjëherë pas deklaratës së ambasadorit Arvizu, duke theksuar se nuk e priste
Arvizu: Pishman që në 4 vjet s'takova dot Olta Gixharin (FOTO LAJM) Ambasadori amerikan në largim Aleksandër Arvizu, gjatë intervistës në "Top Story", ka rrëfyer edhe mbi momente të caktua
Berisha sulmon Arvizun: Iku si mik i Ramës, jo i shqiptarëve Sali Berisha reagon në rrjetin social Facebook pas intervistës së Alexander Arvizu në "Top-Channel". Sipas ish kryeminis
Largimi nga Shqipëria, Arvizu lamtumirë në Facebook (FOTO LAJM) Ambasadori amerikan Arvizu, ka përcjellë një mesazh përmes rrjetit social Facebook, në lidhje me largimin nga Shqipëria.
Stop trafikimit, ja apeli i Tahirit dhe ambasadorit Arvizu Gjatë një aktiviteti të mbajtur për strategjinë e luftës kundër trafikimit të personave, ministri Tahiri tha se lënia e
Arvizu and Tahiri urge to stop human trafficking During an event held for the strategy of combating human trafficking, Minister of Interior Affairs, Saimir Tahiri said t
Ambasadori Arvizu darkon me Rosela Gjylbegun (FOTO LAJM) Që ambasadori amerikan Alexander Arvizu është shumë aktiv në jetën e kryeqytetit edhe përtej axhendës zyrtare, kjo nuk ë
Rama-Arvizu zbulojnë fortesën e Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka çelur sot ekspozitën video-muzeale “Bunke Art”, një bunker pesë katësh i ndërtuar nga ish diktatori
Ambasadori Arvizu: Enver Hoxha ka qenë një monstër! Pak orë pasi e quajti fotografinë e Enver Hoxhës si fyerje për shqiptaret në festimet e 70 vjetorit të çlirimit të Tiran
Arvizu: Fyerje për shqiptarët portreti i Enver Hoxhës Fotot e Enver Hoxhës gjatë ceremonisë së 70 vjetorit të Çlirimit të Tiranës, ambasadori Arvizu i ka cilësuar si një fyrj
Arvizu: Vizita e Ramës në Serbi historike, të vijojë bashkëpunimi Pas një takimi të mbajtur me Avokatin e Popullit, Igli Totozani, ambasadori Arvizu ka deklaruar për mediat se takimi në
Arvizu: Don't politicize the justice system, US gives 6 recommendations Judicial reform is brought into focus by Ambassador Arvizu and Minister of Justice, Nasip Naco. At a roundtable organize
Arvizu: Jo politizim drejtësisë, ja 6 rekomandimet Reforma në drejtësi është sjellë në fokus nga ambasadori Arvizu dhe Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço. Në tryezën e orga
Arvizu: Jeni shembull në luftën kundër korrupsionit, Nishani: Në fokus integrimi në BE Ambasadori Aleksandër Arvizu, gjatë konferencës shkencore të Këshillit të Lartë të Shtetit për auditimin publik të vendi
Arvizu takon Metën: Çështja e BSH të mos politizohet Ambasadori amerikan Aleksander Arvizu, sot ka dhënë mesazhe mjaft të qarta teksa është gjendur në zyrën e kryetarit të P
SHBA befasohet nga përgatitja e ushtarakëve shqiptarë në New Jersey (FOTO LAJM) Zyrtarë amerikanë thonë se janë befasuar nga niveli i lartë i përgatitjes së ushtarakëve të Shqipërisë. Ambasadori Aleks
Kokalari: Ju rrëfej miqësinë e Fullanit me ambasadorin Arvizu Arrestimin e Guvernatorit Ardian Fullani, shqiptaro-amerikani, Geri Kokalari e quan sinjal të mirë, megjithëse ka denonc
Arvizu: Vonesat e seancave gjyqësore, zemërohem për shqiptarët Ambasadori amerikan Alexandër Arvizu bëri sot thirrje për ndryshime pozitive në sistemin e drejtësisë, pasi sipas tij ta
“Eagle 8”, Arvizu: Shqipëria krah NATO-s Aambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka shprehur sot vlerësim për drejtuesit e ushtrisë shqiptare. Gjatë ceremonisë së