999 rezultate për

arvizu

Arvizu: Nëse Trump merr një mandat të dytë, SHBA do dalë nga NATO Ish-ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, ka bërë një paralajjmërim të fortë, teksa po fliste lidhur me drejtimin e SH
Disa vite pas largimit, Aleksandër Arvizu tregon çfarë i mungon nga Shqipëria Ish-Ambasadori Amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu në një intervistë në emisionin “Opinion”, ka thënë ndër të tjera se
Ish-ambasadori i SHBA-së: Ndërkombëtarët janë të frustruar Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, në një intervistë me Skype nga Uashingtoni me gazetarin, Muhamed Veli
Veliaj mbjell pemë me ish-Ambasadorin e SHBA, i dhuron Kullën e Sahatit (FOTO LAJM) Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi i shp
Arvizu dhe "fillimi i fundit" për PD-në! Nga Alfred Peza Besoj se ata pak njerëz në PD që dijnë ti lexojnë mire mesazhet amerikane, edhe kur ato vijnë nga një
Deklarata e fortë e Arvizu: Të hetohet, akuzat ndaj Tahirit janë serioze! Ish-ambasadori amerikan në Shqipëri, Aleksandër Arvizu ka reaguar për herë të parë në lidhje me situatën e nxehtë në Shq
Kriza politike në vend, Lu dhe Arvizu takojnë Ramën Situata politike në vend është më e tensionuar se kurrë, dhe kolapsi nuk është tashmë vetëm në kampin opozitar por edhe
Bashën nuk e bindin as Donald Lu me Arvizunë: E vetmja zgjidhje, qeveria teknike Kreu i opozitës Lulzim Basha priti sot në zyrën e tij ambasadorin e SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu si edhe ish-ambasadorin
Kanabisi apo Rusia, cila ishte tema e takimit mes Kodhelit dhe Arvizusë? Pasi iku nga Shqipëria si ambasador i SHBA-ve këtu, Aleksandër Arvizu është rikthyer disa vite më vonë duke takuar disa
Pasi folën me Bashën, Lu dhe Arvizu takim dhe me Metën Pasi zhvilluan një takim rreth orës 10:00 me Lulzim Bashën, dy diplomatët amerikanë, Donald Lu dhe Aleksander Arvizu i j
Përfundon takimi ambasadorit Donald Lu dhe Arvizu me Bashën UPDATE/ Partia Demokratike ka reaguar menjëherë disa orë pas takimit mes Ramës dhe Metës. Kryetari i PD-së, Lulëzim Bash
Takohen Basha-Arvizu-Lu, ja temat e nxehta që u diskutuan në selinë blu Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me zv/Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështj
Lu dhe Arvizu takojnë Bashën në selinë e PD-së Ambasadori Donald Lu dhe ish-ambasadori Alexandër Arvizu kanë nisur një takim me liderin e opozitës, Lulzim Basha, tek s
Reforma në Drejtësi/ Meta takon Arvizun dhe Lu Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Zv.Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dh
Meta takon në Uashington Arvizunë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ndodhet prej disa ditësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po zhvillon takime në Ko
Rosela: Arvizu më qëndroi pranë në një moment të vështirë Këngëtarja Rosela Gjylbegu ka shuar të gjithë kuriozitetin në lidhje me miqësinë që ekziston me ish ambasadorin Arvizu d
Arvizu to Albanians: Thank you for your hospitality! US Ambassador Alexander Arvizu has thanked all Albanians for their hospitality, as he is leaving our country and will be
Arvizu: Mirënjohës për mikpritjen tuaj! Ambasadori Arvizu ka përcjelle pak më parë një status në Facebook, për largimin e tij nga Shqipëria. Sipas tij, ndonëse
Nishani: Arvizu do mbetet një mik i mirë i Shqipërisë Në një takim lamtumire me ambasadorin e SHBA, Presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se Arvizu ka kontribuar për forcimin
Më në fund Arvizu takon Gixharin (FOTO LAJM) Më në fund ambasadorit Arvizu i është plotësuar dëshira dhe është takuar me aktoren Olta Gixhari. Ishte kjo një nga gjër