999 rezultate për

artikull

Bogdanov u transferua në burgun e femrave nga frika e shqiptarëve Ultranacionalisti serb Ivan Bogdanov, ose siç njihet në Serbi "Ivani i Tmerrshëm", nuk është aq trim sa duket në ekranet
Enver Hoxha kishte të drejtë... Gazeta e famshme "Huffington Post" ka shkruar një artikull për Shqipërinë. Në këtë artikull përshkruhet Shqipëria dhe
Al Jazeera për Lavdrim Muhaxherin: Ka tradhëtuar besimin e bashkëfshatarëve të vet Al Jazeera ka shkruar një artikull lidhur me grupet radikale si ISIS dhe dyshimit te funksionimin me pare te një vatre t
Ja si u pasqyrua fitorja e Shqipërisë në mediat e huaja (FOTO) Për fitoren e mbrëshme nuk kishtë se si të mos flitej edhe në shtypin e huaj. Marca dhe Goal.com i kanë kushtuar arti
Polici shqiptar preshevar fiton gjyqin kundër gazetës serbe "Kurir" Gazeta serbe "Kurir" ka shkruar një artikull me titull "vehapisti në policinë serbe" ose me titull origjinal "Vehabija u
Reuters: Shqipëria, parajsa e lirë (FOTO LAJM) Agjencia e lajmeve britanike "Reuters" i ka kushtuar një artikull promovues bregdetit shqiptar. "Disa e kanë quajtur
Thaçi mund të përballet me akuzat e krimeve të luftës Prestigjozia "Reuters", në një artikull të sajin, shkruan për zgjedhjet dhe atë se çfarë e pret shtetin më të ri në Evro
Berliner Cajtung: Maqedonia po shkon drejt diktaturës! Berliner Cajtung në një shkrim të sajin thumbon demokracinë në Maqedoni, duke komentuar se ajo po shkon drejt një diktat
Robben: Debat me Guardiolën? Qesharake Mesfushori hollandez i Bayern Munchen, Arjen Robben, u përfol se ka debatuar me Pep Guardiolën në minutën e 79′ të
Ja pse Kosova e pëlqen Izraelin Joshua Stanton, një rabin izraelit që jeton në Nju Jork dhe me ndikim të madh në lobin izraelit në SHBA përmes një shkri
La Repubblica artikull për plazhet shqiptare (FOTO-LAJM) Me çadra në rresht dhe plazhet e mbipopulluara, por edhe hapësira të mëdha për të shijuar shkëmbinjtë dhe detin. Jemi në
Jeton Llapashtica, fitues i çmimit për artikullin më të mirë për gazetari hulumtuese Gazetari i Gazetës Zëri, Jeton Llapashtica ka marrë çmimin vjetor për artikullin më të mirë për gazetari hulumtuese, të
Serbia: SHBA kërkon trazira në rajon Një artikull i medias fiqnje, "Veçernje No vosti" e konsideron situatën e tensionuar ku gjendet aktualisht rajoni, pasoj
RFI: Maqedonia dëshiron ta evitojë "mengenenë" greke Radioja Ndërkombëtare Franceze , RFI, me titullin "Maqedonia dëshiron ta evitojë "mengenenë" greke ", ka analizuar vizit
Ndikimi i SHBA-së dhe i BE-së në rajon, në rënie Eksperti mbi sigurinë dhe politikat në Ballkan, Gordon Bardosh në numrin e sotëm të National Interest shkruan se ndikimi
Murinho padit opinionistin e Marca-s Jose Murinho ka ngritur një padi civile ndaj opinionistit të të përditëshmes spanjolle Marca, Roberto Palomar duke e aku
Ashton mund të zëvendësojë Kuperin në bisedimet Kosovë-Serbi Shefja për Politikë të Jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, mund të zëvendësojë Robert Kuperin në dialogun që
“La Repubblica”: Shqipëria, parajsë që duhet vizituar (FOTO-LAJM) Shqipëria, vendi i cili Lonely Planet e ka rënditur ndër dhjetë vendet më të rëndësishme për tu vizituar për vitin 2011.
6 prill, takim Thaçi-Obama Kryeministri Hashim Thaçi, sipas të gjitha gjasave, do të takohet më 6 prill me Presidentin amerikan, Barack Obama. Lajm
Justin Bieber baba?! Një 20-vjeçare e quajtur Mariah Yeater, e shndërruar në nënë pas lindjes së një fëmije me një baba të panjohur në datën