999 rezultate për

artikull

BE kërkon dorëheqjen e Gruevskit Gazeta kroate "Jutarnji List" përmes artikulli të publikuar ditën e sotme thekson se BE-ja ka kërkuar haptazi dorëheqjen
"La Stampa": Mafia shqiptare ekzekutoi Fadil Memën Media italiane ka shkruar një artikull në lidhje me vrasjen e një dite më parë të shqiptarit Fadil Mema, duke e cilësuar
Thaçi publikon artikull për diplomacinë e Kosovës Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka publikuar një artikull të tij lidhur me diplomacinë e Kosovës. Thaçi thotë se shkr
Rusia, me ndihmën e Serbisë mund të pushtojë Kosovën dhe Malin e Zi (FOTO LAJM) Financial Times ka shkruar një artikull lidhur me raportet e tensionuara që ekzistojnë midis Rusisë dhe NATO-s, duke the
AP: Gjuha e Slobodan Milloshevicit po rikthehet në Serbi Agjencia botërore e lajmeve, Asociated Press ka shkruar një artikull për Serbinë, ku thekson se ekziston frika që shteti
Reagon Thaçi: The Guardian njollosi padrejtësisht emrin tim Zyra e Kryeministrisë ka deklaruar se shkrimi i "The Guardian" është i papranueshëm dhe thuhet se Thaçi nuk ka asnjë lid
Skandal! Priftërinjtë e Athinës në Korçë, thirrje raciste kundër shqiptarëve Në një shkrim të publikuar sot në faqen online të gazetës "SOT" është ndalur tek një çështje sensitive, e ku në thelb ja
Bogdanov u transferua në burgun e femrave nga frika e shqiptarëve Ultranacionalisti serb Ivan Bogdanov, ose siç njihet në Serbi "Ivani i Tmerrshëm", nuk është aq trim sa duket në ekranet
Enver Hoxha kishte të drejtë... Gazeta e famshme "Huffington Post" ka shkruar një artikull për Shqipërinë. Në këtë artikull përshkruhet Shqipëria dhe
Al Jazeera për Lavdrim Muhaxherin: Ka tradhëtuar besimin e bashkëfshatarëve të vet Al Jazeera ka shkruar një artikull lidhur me grupet radikale si ISIS dhe dyshimit te funksionimin me pare te një vatre t
Ja si u pasqyrua fitorja e Shqipërisë në mediat e huaja (FOTO) Për fitoren e mbrëshme nuk kishtë se si të mos flitej edhe në shtypin e huaj. Marca dhe Goal.com i kanë kushtuar arti
Polici shqiptar preshevar fiton gjyqin kundër gazetës serbe "Kurir" Gazeta serbe "Kurir" ka shkruar një artikull me titull "vehapisti në policinë serbe" ose me titull origjinal "Vehabija u
Reuters: Shqipëria, parajsa e lirë (FOTO LAJM) Agjencia e lajmeve britanike "Reuters" i ka kushtuar një artikull promovues bregdetit shqiptar. "Disa e kanë quajtur
Thaçi mund të përballet me akuzat e krimeve të luftës Prestigjozia "Reuters", në një artikull të sajin, shkruan për zgjedhjet dhe atë se çfarë e pret shtetin më të ri në Evro
Berliner Cajtung: Maqedonia po shkon drejt diktaturës! Berliner Cajtung në një shkrim të sajin thumbon demokracinë në Maqedoni, duke komentuar se ajo po shkon drejt një diktat
Robben: Debat me Guardiolën? Qesharake Mesfushori hollandez i Bayern Munchen, Arjen Robben, u përfol se ka debatuar me Pep Guardiolën në minutën e 79′ të
Ja pse Kosova e pëlqen Izraelin Joshua Stanton, një rabin izraelit që jeton në Nju Jork dhe me ndikim të madh në lobin izraelit në SHBA përmes një shkri
La Repubblica artikull për plazhet shqiptare (FOTO-LAJM) Me çadra në rresht dhe plazhet e mbipopulluara, por edhe hapësira të mëdha për të shijuar shkëmbinjtë dhe detin. Jemi në
Jeton Llapashtica, fitues i çmimit për artikullin më të mirë për gazetari hulumtuese Gazetari i Gazetës Zëri, Jeton Llapashtica ka marrë çmimin vjetor për artikullin më të mirë për gazetari hulumtuese, të
Serbia: SHBA kërkon trazira në rajon Një artikull i medias fiqnje, "Veçernje No vosti" e konsideron situatën e tensionuar ku gjendet aktualisht rajoni, pasoj