999 rezultate për

artikull

"Ndërrojnë burrat bashkë", Fatma quan gazetarin pervers (FOTO LAJM) Një artikull ku shkruhej se Fatma Haxhialiu dhe Aulona Musta janë aq shoqe sa ndërrojnë dhe burrat, ka tërhequr vëmendje
Shtypi “masakron” Kombëtaren gjermane Gjermani u eleminua në një mënyrë drastike nga Botërori "Rusia 2018" duke mos mundur të kalojë as fazën e grupeve gjë që
Merret vendimi, UEFA përjashton Milanin për dy sezonet e ardhshme Më në fund UEFA ka marrë vendim definitiv për rastin e AC Milan. Dhoma Gjyqësore për Kontrollim Financiar të Klubëve
Fotografi e rrallë, ja si dukej Lionel Messi-t fëmijë (FOTO-LAJM) Pak para se të udhëtonte me kombëtaren e Argjentinës drejt Rusisë, Lionel Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për rev
"AS" zbulon trajnerin favorit të Real Madrid-it E përditshmja spanjolle "AS" së fundmi ka shkruar një artikull mbi favoritin e mundshëm për stolin e Real Madridit. N
Hollandezët i përgjigjen Ramës e Ruçit: Duam vepra për Tahirin "De Telegraaf" i ka kushtuar një artikull të plotë deklaratave të Kryeministrit Edi Rama dhe Kryetarit te Kuvendit Gramo
Britanikët vënë alarmin: Mafia shqiptare ka pushtuar tregun e kokainës Mafia shqiptare në muajt e fundit është në qendër të autoriteteve të huaja por edhe mediave të ndryshme ndërkombëtare.
"Ferri nuk ekziston", Vatikani sqaron deklaratën e bujshme të Papa Françeskut Vatikani ka mohuar se Papa Françesku i ka thënë një gazetari të njohur italian se "nuk ka ferr". Citimi është bërë në
Mediat ndërkombëtare vendosin në plan të parë daljen e Listës Serbe nga qeveria Kosova po vazhdon të jetë temë e mediave kryesore ndërkombëtare pas ngjarjeve të djeshme në veri të vendit. “The New
Foto të pabesueshme pa "Photoshop" (FOTO LAJM) Bota nuk është gjithmonë e sunduar nga ligji i logjikës dhe ju do të jeni në gjendje të kuptoni saktësisht pse e themi k
EUobserver: Kosova heq dorë nga zhbërja e Gjykatës Speciale Në një artikull të botuar sot në “ EUobserver “ flitet për zhvillimet e fundit në Kosovë, e që kanë të bëjnë me Gjykatën
Amerikanët thonë se për Kosovën është i vështirë integrimi Gazeta prestigjoze amerikane “Washington Post” në një artikull të botuar sot në versionin online, i ka kushtuar një shkr
Makina luksoze dhe tigra, fëmijët e pasur të Shqipërisë tregojnë pronat e shtrenjta (FOTO LAJM) Prestigjozja "Daily mail" i ka kushtuar një artikull disa prej fëmijëve të pasur të Shqipërisë, marrë shkas nga faqja e
Kafshë që kryen krime dhe u kapën në flagrancë! (FOTO LAJM) Nëse mendoni se vetëm njerëzit mund të jenë kriminelë, ka diçka tjetër që vjen në këtë artikull. Kafshët e dashura m
Flet shoku i qelisë: Florencin e mbytën me karikues telefoni Vdekja e Florenc Beqirajt vazhdon të jetë një mister ndërkohë pas ndarjes nga jeta hetimet vazhdojnë. Policia francez
Titujt e gazetave serbe: Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamu
Nxënësit serbë nuk mësojnë asnjë fjalë për krimet e Serbisë në Kosovë Profesori Raymond Murphy nga Qendra Irlandeze për të Drejtat e Njeriut në Universitetin Kombëtar të Irlandës “Galway”, k
Presidenti Trump sapo bëri një prej kërcënimeve më diktatoriale Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërcënuar sot se do ta mbyllë televizionin NBC dhe rrjetet tjera te
FT sjell bukuritë magjepse të bjeshkëve shqiptare (VIDEO) Financial Times ka shkruar një artikull për bukuritë natyrore të bjeshkëve në kufirin ndërmjet Kosovës, Shqipërisë dhe M
Ambasadorja në Holandë jep lajmin e mirë: Vizat nuk do rikthehen për shqiptarët Ditët e fundit politika shqiptare është përfshirë nga një debat për rikthimin e vizave nga Holanda, pas një artikulli të