999 rezultate për

artificial

Fustane vetëm me thonj artificialë (FOTO LAJM) Anna Goswami, një studente në vitin e fundit në Central Saint Martin, vendosi të bëjë një surprizë për të pranishmit në
Projekti artificial "Kombi Kosovar" e pushkatoi Isa Boletinin! nga Gëzim Mekuli Projekti artificial "Kombi Kosovar" e pushkatoi Isa Boletinin në shekullin XXI, projekti i UN
25 vjeçarja mbytet në Liqenin Artificial Në rrethana ende të paqarta, mesditën e sotme një vajzë rreth 25 vjeç është mbytur tek Liqeni Artificial në Tiranë.
E rrallë, e mbajnë në jetë artificialisht derisa lind foshnjën (FOTO LAJM) Për shtatë javë me rradhë mjekët kanë zgjedhur që të mbajnë në jetë në mënyrë artificiale një grua shtatzënë. Mjekët poh
Realizohet zemra artificiale me inde lope në Francë Një ekip mjekësh francez kanë bërë të mundur transplantin e zemrës artificiale, e përbërë nga indet e lopës. Kjo risi do
Kongresi Rinor Kombëtar: Të ruhet Liqeni Artificial Kongresi Rinor Kombëtar, përmes një deklarate për mediat ka theksuar se po ndjek me vëmendje dhe me shqetësim vijimin e
Tre persona të armatosur marrin peng një burrë te Liqeni Artificial në Tiranë Tre persona të armatosur kanë marrë peng një person në Liqenin Artificial në Tiranë, i cili është identifikuar si Leonat
Dead body found floating in the artificial lake The police has identified the corpse found at the Lake in the capital today. He is Ervis Saraci, 32 years old from Elbas
Identifikohet i mbyturi që u gjet tek Liqeni Artificial Update - Policia ka identifikuar personin e mbytur që u gjet sot tek Liqeni Artificial. Ervis Saraçi, 32 vjeç
Hawking: Inteligjenca artificiale mund të shënojë fundin e racës njerëzore Profesori Stephen Hawking, një prej shkencëtarëve më të rëndësishëm të Britanisë ka thënë se përpjekjet për të krijuar i
Kombëtarja daneze shijon freskinë e "Liqenit Artificial" (FOTO LAJM) Para se të niseshin për në Elbasan, atje ku sot në mbrëmje do të kenë përballë Shqipërinë për ndeshjen e dytë eleminator
Shkencëtarët: Jetëgjatësia do dyfishohet, përparon inteligjenca artificiale Pas shumë kohësh, ne jo vetëm do të kemi një jetë më të sofistikuar por studiuesit i mëshojnë faktit se jetëgjatësia do
Historiani bullgar: Maqedonizmi, komb artificial Në kohën kur Bullgaria dhe Maqedonia po punojnë për normalizimin e marrëdhënieve mes të dyja shteteve, duke nënshkruar n
Tiranë, 50-vjeçari gjendet i mbytur tek diga e Liqenit Artificial Kalimtarë të rastit kanë gjetur mëngjesin e sotëm trupin e pajetë të një personi pranë digës së Liqenit Artificial. Sipa
A është Ilindeni përpjekje për ti ikur kombit artificial?! Sot maqedonasit festojnë festën e Ilindenit, një festë që ngre në kulm patriotizmin maqedonas. Kjo festë bën thirrje
Mbytet një person tek liqeni artificial Një ngjare e rëndë ka ndodhur tek liqeni artificial në Tiranë, si pasojw një person është mbytur. Trupi i përket seks
Politika ceremoni të veçanta për të festuar marrjen e statusit Opozita duket se nuk do ti bashkohet ceremonisë së organizuar nga qeveria me rastin e marrjes së statusit të vendit kand
Shpikja e radhës, gishti artificial për telefonat e mëdhenj Me rritjen e trendit për telefona me ekran të madh, është krijuar një aksesor i cili mund të cilësohet i çuditshëm. Gish
Kosovë-Shqipëri, terminal i përbashkët doganor Mes Shqipërisë dhe Kosovës prej vitesh është ngritur një barrierë e lartë që pengon ndërveprimin dhe artificialisht i ka
Kompjuterët punojnë më shpejtë me diamantë artificiale Në të ardhmen kompjuterët mund të bëhen më të shpejtë e më të fuqishëm falë diamantëve artificialë. Sipas një eksperimen