999 rezultate për

artificial

10 mënyra për të kuptuar nëse mjalti që po konsumoni është "bio" Shumë shpesh ndodh që të gënjehemi për atë çfarë konsumojmë lidhur me cilësinë dhe vërtetësinë e produktit. Sipas një
Ushqimet që duhet t'i shmangni urgjentisht Shumë njerëz mendojnë që ushqehen shëndetshëm thjesht se konsumojnë një numër të caktuar të kalorive në ditë. Por e vërt
Bashkia e Tiranës përuron këndin e dytë të forcës te Parku i Madh i Liqenit Artificial Jo vetëm fëmijët, por tani edhe të rriturit kanë një hapësirë më shumë në parkun e Liqenit Artificial të Tiranës. Nisma
Sherr me grushte në një lokal pranë rrugës së Liqenit Artificial Një konflikt për motive banale ka ndodhur gjatë ditës së sotme në një lokal pranë rrugës së Liqenit Artificial. Shtetasi
Të shtëna me armë pranë Liqenit Artificial Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Liqenit Artificial,
Mbillen pemë të reja në Liqenin Artificial të Kasharit, Veliaj: Shtojmë gjëlbërimin dhe ulim ndotjen në qytet Në zbatim të Planit të Përgjithshëm Vendor, i cili parashikon mbjelljen e 2 milionë pemëve të reja, që do të jenë pjesë
Meta: LSI ka nerva të çelikta, konflikti artificial vjen nga lart Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në Konventën Zgjedhore të Njësisë 1 në Tiranë. Të pranishëm në këtë aktivitet i
Evitoni këto ushqime që kanë këto përbërje! Dëmtojnë rëndë shëndetin Disa ushqime janë shumë të dëmshmne për organizmin tonë, dhe bëhet fjalë për ushqimet me ngjyra artificiale dhe përzieje
U mbyt në Liqenin Artificial se nuk mori kredi, Policia: Ngjarja aksidentale Policia e Tiranës e ka cilësuar si "aksidentale" vetëvrasjen duke u mbytur në Liqenin Artificial 47-vjeçari Edmond Ramus
50 vjeçari nuk merrte dot kredi, shkon e mbytet në ujërat e Liqenit Artificial Pas njoftimit të policisë për një person që ka humbur jetën në ujërat e Liqenit Artificial, tashmë është zbardhur edhe s
Gjendet trupi i pajetë i një 50 vjeçari tek Liqeni Artificial Një 50 vjeçar ka gjetur vdekjen gjatë paradites së sotme, pasi ka hyrë në brendësi të Liqenit Artificial. Kanë qënë blut
Bashkia nis mbjelljen e fidanëve në Liqenin Artificial, së shpejti pyllëzohet Parku i Farkës Së shpejti, Bashkia e Tiranës do të nisë pyllëzimin e Parkut të Liqenit të Farkës, për ta shndërruar atë në mushkërinë e
Dade tha se po zgjerohet artificialisht, PDIU: Jemi mësuar të na sjellë mesazhet e Athinës Gjatë një prononcimi për Vizion Plus, deputetja socialiste Arta Dade theksoi dje se PDIU-ja është duke u zgjeruar artifi
Risia më e madhe në bujqësi “shiu artificial” Risia më e rëndësishme për bujqësinë padyshim që është shiu artificial i cili do të vijë në ndihmë të mijëra bujqve në t
Ja si ta dallojmë mjaltin e vërtetë natyral Mjalti është një ndër antibiotikët natyral më të rëndësishëm që mund të konsumojnë, dhe falë vlerave të panumërta që ai
Rrëfim tronditës i motrës së 21-vjeçares që vdiq në "Qyteti Studenti": Ja e vërteta U pretendua se një 21 vjeçare i dha fund jetës duke pirë fotoksinë, por e motra e së ndjerës tregon anën tjetër të medal
Inteligjenca artificiale së shpejti do të bëhet realitet Amazon, DeepMind e Google, Facebook, IBM dhe Microsoft do të punojnë së bashku për të ardhmen e inteligjencës artificial
Ibrahimovic takon në fushë binjakun artificial (FOTO LAJM) Sulmuesi i Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, gjatë pjesës së parë të ndeshjes ndaj Leicester, u përshëndet dhe u ta
Berisha: Edi Rama është artificial dhe ta shpif Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin më të ri në TV Klan. Në këtë in
Sistemi më i sigurt për monitorimin përreth shtëpisë suaj Mark Zuckerberg ia doli në përmbushjen e qëllimit të tij për ndërtimin e një sistemi të inteligjencës artificiale që do