999 rezultate për

artificial

Kina investon 1,77 miliardë euro për një park për inteligjencën artificiale Një park teknologjik kushtuar zhvillimit të inteligjencës artificiale pritet të ndërtohet në Pekin gjatë pesë viteve të
Google zbulon sozinë e sistemit tonë diellor Ashtu siç paralajmëroi që në fillim të javës, shkencëtarët e NASA-s dolën për të dhënë “lajmin e madh”. Bëhet fjalë
Prona madhështore në shitje, me përrenj e liqene artificialë (FOTO LAJM) Me liqene e kodrina artificiale, një pronë madhështore në Teksas ka një sipërfaqe prej 266 kilometrash katrorë, dhe ësht
Mish artificial për të varfrit ndërsa pica për të pasurit e Koresë Veriore (FOTO LAJM) Mishi artificial është përdour prej vitesh në Korenë e Veriut në mënyrë që të ushqehet populli, kurse sot ky specialitet
Si të dalloni mjaltin e vërtetë nga ai artificiali Me ndihmën e këtyre 10 truqeve zbuloni se cili është mjalti i vërtetë 1.Merrni pak mjaltë dhe fërkojeni atë në mes të
E FUNDIT/ Një person gjendet i varur në pemë te Liqeni Artificial Mëngjesin e sotëm rreth orës 07:00, policia është njoftuar për një person të varur në pemë, në zonën e liqenit Artificia
Mësoni të njihni mjaltin e vërtetë nga ai artificiali Me ndihmën e këtyre 10 truqeve zbuloni se cili është mjalti i vërtetë 1.Merrni pak mjaltë dhe fërkojeni atë në mes të
Pas reshjeve të djeshme krijohet një “liqen artificial” në Prishtinë (FOTO LAJM) Reshjet e djeshme të shiut kanë lënë pasoja në kryeqytet. Akoma nuk është larguar uji në lagjen “Dardania”, përkatësi
Nxirret trupi i pajetë nga liqeni i Tiranës, ende mister shkaku i mbytjes Polumbarët kanë arritur të nxjerrin nga ujërat e Liqenit Artificial të kryeqytetit trupin e pajetë të burrit rreth të 50
Zuckerberg dhe Musk, debate të ashpra për ndikimin e inteligjencës artificiale Miliaderët e teknologjisë Elon Musk dhe Mark Zuckerberg kanë nisur një debat publik për inteligjencën artificiale. Mu
Nis ndërtimi i rrugëve të brendshme të Parkut të Liqenit Artificial Hapësira publike e Parkut të Madh të Liqenit Artificial është rimodeluar tërësisht në funksion të promovimit të jetës së
Pankreasi artificial zëvendëson injeksionet me insulinë Brenda dy vitesh pritet të fillojnë testet në njerëz për pankreasin artificial, dhe impiantet e para do të realizohen br
KUJDES! Mos e përdorni sheqerin artificial Sipas specialistëve të fushës së shëndetit, një proteinë e prodhuar nga sheqeri artificial, e cila është një kombinim ki
Inteligjenca artificiale mëson edhe të gënjejë Programet që dialogojnë me njerëzit si të ishin përdorues virtualë, po bëhen gjithnjë e më inteligjentë dhe po mësohen t
70-vjeçari tenton të mbytet në liqenin artificial, nxirret i traumatizuar (VIDEO) Ditën e sotme një i moshuar rreth të 70-ave ka tentuar t’i japë fund jetës tek liqeni artificial në Tiranë. Ai ka hyrë m
The Independent: Mund të jemi shfarosur deri në 2050-ën Sipas studimeve rreth të ardhmes së Inteligjencës Artificiale, raca njerëzore mund të zhduket brenda jetës sonë. Jeff
Kujdes me këtë ushqim të përditshëm, ushqen qelizat kancerogjene Studimet e viteve të fundit kanë hedhur dritë mbi produktet që konsumojmë dhe që janë shumë të dëmshme për shëndetin ton
Te Astiri, këndi i dytë më i madh i lodrave në Tiranë, pas atij te Liqeni Artificial Fëmijët e bllokut të pallateve që njihet ndryshe edhe si zona e “Astirit”, nga dje mund të luajnë në këndin më të madh t
Humbi veshin, doktorët i "mbjellin" një të ri në krah Në nëntor të vitit të kaluar doktorët në Kinë vendosën të mbjellin një vesh artificial në dorën e një burri që kishte hu
10 mënyra për të kuptuar nëse mjalti që po konsumoni është "bio" Shumë shpesh ndodh që të gënjehemi për atë çfarë konsumojmë lidhur me cilësinë dhe vërtetësinë e produktit. Sipas një