999 rezultate për

arte

Arteta "thumbon" Ozilin, e nënkupton si spiunin e ekipit (VIDEO) Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka “thumbuar” Mesut Ozilin. Ai ka theksuar se ka informacione për njeriun që u jepte
Ministria jep njoftimin: Shqiptarët drejt Serbisë vetëm me kartë identiteti Ka hyrë në fuqi marrëveshja ndryshuese ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Repu
SKANDALI i Policisë me dy standarte: Si mund t’ia hedhë ky kamikaz, vetëm me një gjobë? Javën e kaluar ndodhi një aksident shokues tek Ambasada italiane në Tiranë. Një shofer kamikaze është futur me 150 km
I propozoi për martesë, Selvija tregon unazën e diamantit që i dhuroi Shpat Kasapi (FOTO LAJM) Në 24 dhjetor të vitit që lamë pas, Shpat Kasapi kurorëzoi dashurinë me partneren e tij, Selvijen, me fejesë. Në Inst
Covid-19 i merr jetën piktorit Mustafa Arapi Është ndarë nga jeta në moshën 70 vjeçare piktori Mustafa Arapi. 70 vjeçari i infektuar me Covid ka ndërruar jetë në spi
Kina prezanton trenin me shpejtësi 620 km/orë Kina ka zbuluar prototipin e një tren të ri që është i aftë të arrijë shpejtësi prej 620 kilometrash në orë. Treni funks
Kur i propozoi për martesë, Argjentina Ramosaj ndan pamjet speciale me bashkëshortin (FOTO LAJM) Dita e sotme për këngëtaren, Argjentina Ramosaj është e shënuar, pasi si sot 6 vite më parë, bashkëshorti Dukagjin Fetah
U akuzua se injektoi ujë e jo vaksinën anti-covid, përgjigjet Rama Kryeministri Edi Rama, në fjalën e mbajtur sot në Kuvend lidhur me procesin e vaksinimit anti-Covid tha se do të bëhet t
Shi dhe dëborë, meteorologët parashikojnë ditët më problematike të kësaj jave Meteorologët thonë se moti këtë javë do të karakterizohet nga luhatjet e tij, ku parashikohet shtim i vranësirave dhe re
"Vdekshmëria është 10 herë më e lartë", Zaimi thirrje për të vaksinuar personat me 'Sindromën Down' Sot bëhet një javë nga nisja e procesit të vaksinimit anticovid në Shqipëri. Gjatë gjithë këtyre ditëve ashtu si u dekla
Stuhia "Leonardo" godet Ballkanin, mot i acartë dhe temperatura nën zero Nga Selaniku në ishullin e Kretës, Greqia është përfshirë nga një mot i keq, kryesisht e ndikuar nga stuhia polare Leand
Moti i acartë përfshin vendin, termometri shënon -13 gradë Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjell
Bie nga lartësia punëtori në Tiranë, dërgohet me urgjencë drejt spitalit Pasditen e sotme në Tiranë një punëtor i cili po punonte në lartësi ka rënë duke u lënduar. Burimet zyrtare bëjnë
Kosova lehtëson masat antiCOVID Qeveria e Kosovës ka miratuar sot propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCOVID-19. Masat
Prekëse: Djali vallëzon me nënën e paralizuar në ditën e dasmës, 3 ditë më vonë ajo vdes (VIDEO) Një djalë ka arritur që dëshirën e fundit të ëmës së tij të sëmurë t’ia realizojë, duke e ngritur nga karroca dhe ta fto
U vuri flakën fqinjve pas konfliktit, flasin banorët të tronditur: Nuk ka kartelë! Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Elbasan ku një i ri është arrestuar pasi ka tentuar t'i vë flakën ba
E ardhmja e Lampard e paqartë, Chelsea vendos Allegrin në krye të listës Ish-trajneri i Juventusit, Masimiliano Allegri, i cili aktualisht ndodhet pa skuadër, është vendosur në majën e listës s
Çokollata e zezë mund ta ulë stresin, inflamacionin dhe ta përmirësojë memorien Konsumimi i çokollatës së zezë i ka disa përfitime për funksionimin e trurit, duke e përfshirë zvogëlimin e niveleve të
Merr propozimin për martesë, Eleni Foureira i thotë "Po" biznesmenit arab (FOTO LAJM) Eleni Foureira, këngëtarja me origjinë shqiptare, e cila prej vitesh jeton në Greqi, i ka thënë “Po” propozimit për mart
I shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet 39 vjeçari me rrezikshmëri të lartë Blutë e Vlorës kanë arrestuar një 39-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e