999 rezultate për

arsimit

Nikolla: Nuk e ul kokën ndaj opozitës Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla i është përgjigjur akuzave të opozitës nga foltorja e Kuvendit sa i takon Ligjit të
Bordet e Administrimit për financat e Universiteteve kontrollohen nga qeveria Bordet e Administrimit janë instanca që kontrollojnë anën financiare të Universiteteve. Senati rregullon anën akademike,
Nis protesta e studentëve shqiptarë të Maqedonisë Me moton “#MeStudentët”, sot po protestojnë studentët shqiptarë të Maqedonisë. Protesta në Sheshin “Iliria” në Tetovë
Pse studentët nuk duhet të ulen me Ramën Jo negociata më një qeveri që kërkon t’i përdorë ato për të vendosur një lekoplast në një plagë që kërkon ndërhyrje kiru
Çohen në protesta edhe studentët shqiptarë të Maqedonisë Me moton “#MeStudentët”, sot do të protestojnë studentët shqiptarë të Maqedonisë. Protesta do të mbahet, në Sheshin “
Studentët bllokojnë Tiranën (VIDEO) Mijëra studentë që nga mëngjesi i sotëm kanë dalë para Kryeminitrisë për të protestuar në lidhje me 8 kërkesat e tyre të
Fuga: Një profesor ka më pak kompetenca se sa pastruesja e fakulteteve Nga Artan Fuga I gjithë sistemi menaxhues i arsimit të lartë në Shqipëri ka rënë, është jofunksional, pa përgjeg
Asgjë nuk i ndal studentët nga protesta, nis marshimi para Kryeministrisë (VIDEO) Edhe këtë të premte studentët kanë dalë sërish në protestë, duke mos u tërhequr deri në plotësimin e kërkesave të tyre.
Protesta e studentëve, çfarë do të ndodhë sot (FOTO LAJM) E nisur që nga data 4 dhjetor përpara Fakultetit të Inxhinjerisë së Ndërtimit, protesta e studentëve hyn sot në ditën e
Ish zv.ministri i Arsimit zbulon plagjaturën e vajzës së Dhori Kule, pedagoge në UT Vijon seria e denoncimit të doktoraturave plagjaturë nga ana e Taulant Mukës dhe studiuesit Vladimir Kola. Këtë herë ata
Artan Fuga: 9 masa të mençura për të cilat kemi nevojë Për nëntë ditë auditoret qëndrojnë bosh. Pikërisht për protestën e stuentëve akademiku Artan Fuga shprehet se ”tani k
Prekëse, studentët i hapin rrugën autoambulancës dhe formojnë kordon rreth saj Ashtu siç kanë vepruar edhe në ditët e mëparshme, studentët tregohen mjaft të kujdesshëm kur bëhet fjalë për kalimin e a
"Studentët na dhanë një shuplakë", çfarë thotë Rama në Kuvend për protestën (VIDEO) Ndërkohë që mijëra studentë janë mbledhur ditën e sotme para Kuvendit, për të protestuar kundër parregullsive që hasin n
"E gjithë Shqipëria është me ne!" Mijëra studentë rrethojnë Kuvendin Pas njoftimit se protesta e studentëv do të zhvillohet tek Kuvendi, mijëra prej tyre janë mbledhur para këtij institucio
"Bashkohuni me ne, mos rrini në kafene!", mijëra studentë i afrohen Parlamentit Protesta e studentëve ka hyrë në ditën e dhjetë. Sot studentët kanë vendosur që të mblidhen para Parlamentit, ndrysh
U procedua penalisht, Edmond Tupja "sfidon" policinë dhe del krah studentëve Ditën e sotme, Policia e Shtetit ka njoftuar se janë proceduar penalisht plotë 25 persona të cilët ishin pjesëmarrës në
LIVE/ Studentët nisin sërish protestën, në Tiranë dhe në rrethe bllokohen rrugët Edhe pse ultimatumi i tyre për qeverinë skadoi dje, studentët nga e gjithë Shqipëria kanë nisur të mblidhen sërish për t
U hoq si studente, demaskohet juristja e Ministrisë së Arsimit Në News24 po diskutohej për temën më të nxehtë të momentit protestën. Në panel kishte edhe disa persona, të cilët tha
I ka parë njeri këta të dy? Mynyr Koni dhe Dhori Kule janë dy protagonistë të patrazuar të arsimit të lartë shqiptar të 15 vjetëve të fundit. I pari
Rama sfidon studentët: Hajdeni protestoni para meje Ndërkohë që po përpiqet të mbajë nën kontroll tërbimin, kryeministri Edi Rama i ka sfiduar studentët duke kërkuar që të