999 rezultate për

arsimit

Edhe këtë javë nuk nis mësimi në Kosovë, greva vazhdon Që nga 14 janari, sistemi arsimor i Kosovës është në grevë të përgjithshme. Greva do të vazhdojë edhe gjatë javës që po
Ministrja e re e Arsimit për protestën e studentëve: Si u prit në Ministri Ministrja e re e Arsimit, Besa Shahini ka deklaruar në News24 se si u prit protesta e studentëve. “Ne ishim të shqetë
Flet për herë të parë ministrja e re e Arsimit, çfarë do bëhet me 8 kërkesat e studentëve? Besa Shahini, ministrja e Arsimit, tregoi në "Top Talk" se kur do të plotësohen 8 kërkesat e studentëve, për të cilat po
Rama: Së shpejti do të jetojmë bashkë me Kosovën Kryeministri Edi Rama, i ka kthyer përgjigjën një komentuesit të tij sot në Facebook pasi që ai ka kritikuar ministren e
Ministrja e re e Arsimit: Si do u shpjegohen VKM-të studentëve Besa Shahini, ministrja e re e Arsimit, në një deklaratë për mediat njoftoi se ministria ka dërguar 54 punonjës pranë se
"Çfarë do të ndodhë nga nesër", Rama "injoron" studentët në protestë Prej disa ditësh, qindra studentë janë ngujuar në Universitetet përkatëse duke sfiduar urinë dhe të ftohtin vetëm që ti
Merret vendimi, mësuesit në Kosovë nisin grevën Nga 14 janari i gjithë sistemi arsimor në vend do të jetë në grevë Ky qëndrim është bërë i ditur sërish nga Sindikata e
Deputeti i Kosovës e quan ministren e arsimit në Shqipëri "mbesë të spiunit" Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, përmes një shkrimi në Facebook e ka goditur kryeministrin shqiptar Edi Rama, du
Ministria merr vendim, pezullohet mësimi në këto qytete Për shkak të kushteve atmosferike të rënduara pasi në pjesën më të madhe të territorit vijojnë reshjet e dëborës, Minist
Moti i acartë, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm për shkollat Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë nisur nga situata atmosferike në vendin tonë për datën 9 janar 2019, bën me dije
Ministria e Arsimit reagon për protestën e studentëve REAGIMI I MINISTRISË Në përmbushje të angazhimeve të Qeverisë Shqiptare për plotësimin e kërkesave të studentëve, Min
Studentët vendosin pankartën gjigante tek Politekniku, çfarë shkruhet në të (FOTO LAJM) Gjatë protestës së sotme, studentët kanë vendosur një pankartë të madhe tek godina e Univeristetit Politeknik ku shkruhe
Studenti diplomon në SHBA por nuk i njihet diploma, shikoni "xhunglën" kosovare (DOKUMENT) Geotar Mjeku, thotë se ka kryer doktoratë në Amerikë, në Fakultetin Juridik. Por këtë diplomë ai thotë se Ministria e Ar
Jo vetëm Cakaj dhe Shahini, shqiptarët e Kosovës që u bënë ministra në Shqipëri Gent Cakaj dhe Besa Shahini janë dy ministra të Republikës së Shqipërisë me origjinë nga Kosova, por ata nuk janë të vet
Artan Fuga letër publike Lindita Nikollës pas shkarkimit nga posti i ministres Nga Artan Fuga Letër publike zonjës Lindita Nikolla me rastin e largimit të saj nga posti i ministrit të arsimit, rin
Në Shqipëri edhe një ministri do të drejtohet nga një kosovar (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka dhënë emrin e parë të ndryshimeve në qeveri. Rama tha se Besa Shahini zëvendëson Lindita Ni
Një kosovare bëhet Ministre e Arsimit në Shqipëri (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka dhënë emrin e parë të ndryshimeve në qeveri. Rama tha se shqiptarja nga Kosova Besa Shahini
Rama plotësoi 8 kërkesat e studentëve, por nuk shfuqizoi ligjin klientelist të Arsimit të Lartë Kryeministri Edi Rama ka publikuar atë që ai e quan "Pakti për Univesitetin" duke nënkuptuar kështu plotësimin e tetë pi
Të paditur nga një arsimtare, vartësit e Haskukës nuk denjojnë të shkojnë në gjyq Në Gjykatën e Prizrenit është dhënë fjala përfundimtare në rastin ku mësimdhënësja Bukurie Krasniqi ka paditur Drejtorin
EMRAT/ Bëhen bashkë 51 pedagogë, kërkojnë shfuqizimin e Ligjit për Arsimin Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqëzim