999 rezultate për

arsimit

Ish-deputeti publikon mesazhin kërcënues të Ministrisë së Arsimit: Mësuesit të pezullohen! "Të gjithë mësuesit që janë thirrur për të administruar provimet e maturës shtetërore dhe nuk janë paraqitur të merret m
Ministria e Arsimit tejkalon çdo pritshmëri: Testin e hartuam "kastile" me gabime drejtshkrimore! "Lidhur me pretendimin se në test ka gabime drejtshkrimore, QSHA sqaron se ka vërtetë një tekst me gabime, por ky tekst
Thellohet skandali! Zbulohen 19 video të abuzimit s*ksual në telefonin e Abaz Dokut Thellohet skandali i abuzimit seksual me 15-vjeçaren në periferi të Tiranës, ku për momentin janë arrestuar 4 persona, m
Reagon sërish Ministria e Arsimit: Do të ketë rishpërndarje të pikëve Maturantët po vijojnë të protestojnë për testin e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe, pasi shprehen se pyetjet ishin jashtë pro
"Pyetje abstrakte", maturantët i dorëzojnë Ministrisë së Arsimit 10 kërkesa Maturantët vazhduan edhe ditën e sotme protestën e tyre në lidhje me kërkesat për ivlerësimin e testit të Gjuhë-Letërsis
Drejtoresha sqaron pyetjen që trazoi maturantët: Çfarë bëri Turi, se më iku truri?! “Turi” ishte një nga memet që spikati më shumë në protestën e sotme të maturantëve përpara Ministrisë së Arsimit. Në të
Maturantët në protestë, Besa Shahini bën lëshimin e para për provimet e maturës Ditën e sotme qindra maturantë janë mbledhur bashkë para ministrisë së Arsimit për të protestuar pas pakënaqësive në pro
Protesta për provimin, maturantët ulen këmbëkryq para Ministrisë së Arsimit Maturantët vazhdojnë akoma protestën e tyre që nga mëngjesi. Ata kërkojnë rivlerësim të provimit të djeshëm të Maturë
Denoncimi i maturantëve: Provimi ishte jashtë udhëzimeve të Besa Shahinit (FOTO LAJM) Të gjithë maturanët i janë nënshtruar sot provimit të dytë, atij të Gjuhës dhe Letërsisë. Në lidhje me këtë provim, ka e
Protesta të mëdha në Tiranë, Durrës e Vlorë: Shqiptarët ngrihen për vajzat e djemtë e tyre (FOTO LAJM) Një protestë e jashtëzakonshme po zhvillohet në këto momente në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë pas rastit të abuzimit s
Sot protestohet para Ministrisë së Arsimit Tri organizata studentore USPE, SKOK dhe Studim Kritik, Veprim kanë paralajmëruar protestë prej orës 11:00 para MASHTI-i
A do të ketë mbrëmje të maturës këtë vit?! Reagon Ministrja e Arsimit Sivjet nuk do të ketë organizim të mbrëmjeve të maturës. Kështu ka deklaruar, ministrja në detyrë e Arsimit nw Kosovw, H
Ademi: Nuk do të ketë provim pranues për në fakultet Nuk do të ketë dekret të veçantë për mënyrën se si maturantët do të selektohen gjatë regjistrimit në fakultet, por ajo d
Vendimi i Shahinit për të shtyrë zgjedhjet në universitete, reagon Mynyr Koni Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka falënderuar ministren e Arsimit Besa Shahini për shtyrjen e zgjedhjeve
"A do të hapen universitetet, kam qeranë për të paguar", Rama i përgjigjet studentit "Cfarë do të behët me universitetet, ju lutem na ktheni përgjigje se kemi qeratë e shtëpive për të paguar..." Pas ven
Ademi: Nuk është e vërtetë që shkollat do të rihapen në 18 maj Ministri i Arsimit dhe Shkencës në faqen e tij në Facebook e ka shpërndarë një vendim të ministrisë, që sipas tij është
Fondacioni "Vodafone Albania" dhuron 5000 pajisje smart për fëmijët që nuk kanë akses në mësimin online Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, z. Achilleas Kanaris dhe Ministrja e Arsimit znj. Besa Shahini, njoftuan sot
Fuga reagon për ngjarjen e rëndë në Fier: Ministria e Arsimit nuk ka detyrë të gjejë shkaktarin Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me situatën e rëndë të krijuar në Fier me helmimin e 60 nxënësve në gjimnazin “Ja
Skandali me mësuesit e nxënësit në Fier, reagon për herë Ministria e Arsimit Për herë të parë, Ministria e Arsimit dhe Sportit ka dalë me një reagim zyrtar lidhur me skandalet që janë evidentuar në
Ofendoi dhe i nxorri jashtë, studentja paralajmëron Ramën: Do shihemi në shesh! Ditën e djeshme është rikthyer në vëmendje përplasja mes studentëve dhe kryeministrit Edi Rama, pas incidentit gjatë dip