999 rezultate për

arritur

Bora në Maqedoni ka arritur në mbi 25 cm, ja cilat rrugë duhen shmangur (FOTO LAJM) Bora në Maqedoni ka shkuar në shtresa më të larta në Hanet e Mavrovës, ku kanë rënë 25 centimetra borë, në Pozharan 19
Ja ku kanë arritur punimet në "Arenën Kombëtare" (VIDEO) Punimet në stadiumin e ri që po ndërtohet në Tiranë, “Arena Kombëtare” po vijojnë me ritme të larta. Sipas të dhënave
Gruevski: Maqedonia në 2016 ka arritur stabilitet ekonomik Gruevski në fjalimit e tij të Vitit të Ri tha se përkundër krizës politike Maqedonia ka arritur ta mbajë stabilitetin e
Goli i veçantë i Ronaldos sot, shikoni shifrën që ka arritur (FOTO) Fituesi i “Topit të Artë” Club America ka arritur të thyejë një rekord personal pasi gjatë karrierës profesionale ka shë
E dini sa portierë ka arritur që të mposhtë Messi në karrierë? Lionel Messi është një gjeni. Futbollisti më i mirë në botë jo më kot është futbollisti me më shumë rekorde në sportin m
Shkencëtarët “E kemi arritur limitin e jetëgjatësisë” Sipas një studimi të ri, të publikuar tek revista Nature, numri total i ditëlindjeve që mund të shpresojmë të festojmë ë
Kerry: S’ka marrëveshje me Rusinë pa arritur ndihmat në Aleppo Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, porositi homologun e tij rus, Sergei Lavrov, se Uashingtoni nuk do të nisë fus
De Biazi: Shqipëria mbase ka arritur maksimumin e zhvillimit Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, ka thënë se Shqipëria mund të ketë arritur maksimumin e zhvillimit në futboll me
Han dhe Mogerni përshëndesin marrëveshjen e arritur në Maqedoni Përfaqësuesja e lartë Federika Mogerini dhe eurokomisioneri për Zgjerim Johanes Han në një deklaratë të përbashkët kanë
Uashingtoni: Kemi arritur armëpushim mes forcave turke dhe kurde në Siri SHBA-ja ka konfirmuar se Turqia dhe kurdët kanë një ndërprerje të luftimeve në Siri, por Ankaraja nuk e ka konfirmuar en
UEFA: Ja klubi më i mirë në botë UEFA ka publikuar listën e re ku Real Madridi vazhdon të qëndrojë në krye. Titulli i Ligës së Kampionëve, i arritur m
Grabitësit e bankës në ish-bllok, 3 ditë gërmime për të arritur te kasaforta Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga tentativa e grabitjes së një banke të nivelit të dytë në zonën e ish­Bllokut në T
Hysaj të enjten firmos kontratën e re, ja sa do të përfitojë Elseid Hysaj do të rinovojë të enjten kontratën e tij me Napolin, pasi është gjetur një akord mes palëve. E përditshmja
Thaçi: Miratimi për vizat, moment i ri dhe historik Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, miratimin e Komisionit për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian për liberaliz
3 fitoret më të mëdha të Italisë ndaj "pancerave" (FOTO LAJM) Dueli Itali-Gjermani, gjithmonë ka qenë një sfidë e mbushur me emocione të shumta, por në fakt "të kaltrit" janë dominue
Sadiku: S'kam arritur tek ajo femër që unë dëshiroj Sulmuesi i Kombëtares, Armando Sadiku, është rrëfyer se një nga arsyet që trajneri Xhani De Biazi i besoi atij aktivizim
Babai invalid, zvarritet duke kërkuar të birin e zhdukur (FOTO LAJM) Kjo është një histori prekëse që ka ndodhur në Kinë, ku një baba me nevoja të veçanta, kërkon të birin e zhdukur para 15
Marrëveshjet në bllokadë, opozita për ndërprerje të dialogut me Serbinë Thuajse të gjithë marrëveshjet e arritura në dialogun Serbi-Kosovë në Bruksel janë në bllokadë totale. E pafuqishme përb
Shkëmbimet tregtare Kosovë – Shqipëri kanë arritur në kuotën 200 milion euro Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar vënien në punë të autostradës energjetike mes Kosovës dhe Shqipëris
Ronaldinho rikthehet në Europë, ja ekipi që ka arritur marrëveshjen… Sulmuesi brazilian, Ronaldinho do të kthehet të luajë në Europë pasi ka arritur një marrëveshje me klubin turk, Antalyas