999 rezultate për

arritur

Topalli: Përgëzoj palët që arritën të marrin përgjegjësitë e tyre Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli pas Konferencës së Kryetarëve ka deklaruar se ishte e kënaqur që ishte arritur një
Të zbatohen marrëveshjet e arritura Kryesia e Lëvizjes së Përtëritjes Serbe e ka mbështetur qëndrimin për rifillimin e menjëhershëm të dialogut me Prishtinë
Jennifer Lopez merr çmimin "Woman of the Year 2011" Në "Carnegie Hall" në Nju Jork, është zhvilluar një shfaqje e jashtëzakonshme e Jennifer Lopez, në një mbrëmje enkas për
Messi: As paratë nuk më largojnë nga Barça Leo Messi në një intervistë për gjermanen "Bild" ka konfirmuar se do të luajë gjithë karrierën e tij futbollistike te Ba
Dialogu duhet të bëhet me ndihmë të SHBA-ve dhe BE-së Qeveria e Kosovës kërkon nga Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës që të bëjnë presion mbi Serbinë në zb
Finlanda e kënaqur me të arriturat e Maqedonisë Qeveria e Finlandës e ka lavdëruar Maqedoninë për reformat e deritashme të nevojshme për hapjen e bisedimeve për anëtarë
Kostum hi-tech për Halloween (VIDEO) Kjo ndoshta është një truk shumë i gjetur meqenëse sapo ka kaluar dhe festa e Hallounit. Robert Mark, i cili punon për N
Lunaçek vlerëson të arriturat e Kosovës për integrime Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek ka vlerësuar përkushtimin dhe rezultatet e arritura deri
FMN hap dritën jeshile për Greqinë arrëveshja e arritur natën e kaluar hap rrugën edhe për dhënien e 8 miliardë eurove të këstit të gjashtë të ndihmës për
Abidal pranë rinovimit me Barcelonën Mbrojtësi i Barcelonës, Eric Abidal është shumë afër të nënshkruajë kontratë të re me klubin e tij aktual pasi dy palët
Shokuese, ja ku ka arritur njerëzimi! (VIDEO) Një video që po trondit gjithë botën. Një makinë godet një vajzë të vogël në rrugë dhe nuk ndalet për ta ndihmuar. Nuk m
Barazimi tregon se ku jemi Trajneri i Liverpoolit, Kenny Dalglish, ka deklaruar pas derbit ndaj Manchester United se vet zhgënjimi nga barazimi në
Vetëvendosje rrëzon një tjetër kamion Lëvizja Vetëvendosje nuk zmbrapset, këtë gjë e ka treguar edhe sot duke ndaluar dhe devijuar nga rruga kamionët me mallr
Brazili fiton, Argjentina "thyhet" (VIDEO) Ekipi i Venezuelës ka shënuar fitoren e parë ndonjëherë ndaj Argjentinës duke dalë fitues në ndeshjen kualifikuese për B
Jose Mourinho, "mbreti" skualifikimeve Dy javët e skualifikimit për gishtin që i ka futur në sy në Vilanova, janë të fundit në karrierën e teknikut portugez Jo
Gjermania dhe Spanja bëjnë detyrën (VIDEO) Pretendentet kryesore të EURO 2012, Gjermania dhe Spanja kanë arritur të fitojnë në ndeshjet e tyre respektive ndërmjet
Serbia kthehet për bisedime Ndërmjetësuesi i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Robert Cooper, ka arritur t’i bindë zyrtarët serbë që të k
Tejkalohet shpejtësia e dritës Tashmë ka një konfirmim zyrtar: Shpejtësia e dritës është arritur të tejkalohet. Të dhënat që janë publikuar mëngjesin e
Një gol që ja vlen të shihet (VIDEO) Në ndeshjen e luajtur dje në kampionatin Belg ndërmjet Lokeren dhe Club Brugge, sulmuesi i Lokeren ka arritur të shënojn
KFOR-i largon serbët nga fshati Çabër Veriu i Kosovës vazhdon të kontrollohet nga forcat e KFOR-it. Ushtarët e KFOR-it po kontrollojnë vazhdimisht makinat dhe