999 rezultate për

arritur

Prishtina dhe Beogradi kanë marrë draftin e propozimit nga BE Prishtina dhe Beogradi kanë marrë draftin e parë të propozimit nga Bashkimi Evropian rreth përmbajtjes së protokollit te
Në Jarinë arrijnë ndihmat nga Rusia Një konvoj kamionësh me ndihma ruse, të destinuara për serbët e Kosovës ka arritur mëngjesin e së martës në Jarinë. S
Victoria: David është idhulli im Victoria Beckham tregoi anën më emocionale të karakterit të saj, ndërsa u nderua me çmimin e “Stilistes më të mirë Brita
Fiilimi i reshjeve, lajm i mirë për KESH Disa orë pas fillimit të reshjeve në pothuajse të gjithë Shqipërinë pritet që rriten disi nivelet e hidrocentraleve në v
Gjermania përshëndetë marrëveshjen e arritur Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Ernst Reichel, e ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për menaxhimin e kufirit në
Serbët e veriut duan shpjegime, qeveria nuk ka Plan B Serbët e veriut të Kosovës kanë shfaqur haptas zhgënjimin e tyre në lidhje me marrëveshjen e arritur në Bruksel ndërmjet
Doganierët e Kosovës do të jenë vetëm vëzhgues Presidenti i Serbisë, Boris Tadic, i ka porositur serbët në veri të Kosovës, sidomos liderët e tyre politikë, që të mos
Vetëvendosje-AAK: Marrëveshja e arritur, e dëmshme për Kosovën Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës arritjen e marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufijve,
Arrihet marrëveshja Zv/kryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri konfirmoi për RTK-ne se kanë arritur marrëveshje me palën serbe ne parim për me
Marrëveshja për kufirin pothuajse e arritur Burime të gazetës kosovare “Koha Ditore” nga takimi Prishtinë - Beograd, që ka rifilluar sot në Bruksel, kanë thënë të p
Dështon raundi i tetë Delegacioni kosovar dhe ai serb nuk i kanë pranuar presionet për arritjen e një marrëveshjeje në raundin e tetë të dialo
Nuk është arritur asnjë marrëveshje Në raundin e tetë të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë nuk është arritur asnjë marrëveshje, kanë thënë burime të KosovaTi
Rama-Jahjaga: Kosova dhe Shqipëria avancim në proceset integruese Takimet kryetarit të PS Edi Rama në Kosovë kanë vijuar edhe gjatë ditës se sotme. Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga
Teuta nuk është më suprizë Teuta ruan sërish kreun e rënditjes në Superligën shqiptare. Pas fitores së djeshme ndaj Laçit, të besuarit e Hasan Likë
Tre ekonomitë e mëdha të Europës, BE do dalë nga kriza Është mbajtur gjatë ditës së sotme takimi i deklaruar gjatë ditës së djeshme midis tre prej udhëheqësve më të mëdhënj të
BE ka vlerësuar pozitivisht dialogun Bashkimi Europian, përmes një komunikate për media, ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes për diplomat, derisa e ka vler
Kuçi: Do të respektohet çdo marrëveshje Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëherësh ministër i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka thënë se Partia Demokratike e Koso
Brukseli përshëndet paktin e arritur mes PD dhe PS akti i arrirë midis Partisë Demokratike dhe asaj socialiste në lidhje me ligjet që kërkojnë shumicën në parlament është
Ahtisaari plus rrënon të arriturat Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga priti një delegacion të deputetëve të Unionit Inter-Parlamentar të Britanisë së Ma
Marrëveshja, Rama: Pranimi i tre pikave hap pozitiv Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka vlerësuar si një hap shumë të rëndësishëm marrëveshjen e arritur dje mes mazho