999 rezultate për

arritur

Fillon njohja e diplomave nga Serbia Sot fillon zbatimi i marrëveshjes për njohjen e diplomave universitare të arritur në dialogun e lehtësuar nga BE-ja.
Fusnota: Deklarata e pavarësisë përmes opinionit të GJND-ës Pas tri ditë takime Prishtina dhe Beogradin kanë arritur marrëveshje për përfaqësimin e Kosovës në forumet rajonale, kan
Arrihet marrëveshja mes Kosovës e Serbisë UPDATE - Pas njoftimeve të mediave, edhe BE-ja ka konfirmuar se palët kanë arritur pajtim rreth mënyrës së pjesëmarrjes
Dialogu, ende nuk ka marrëveshje Ka vazhduar edhe në orët e pasdites raundi i dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel, ndërsa palët ende nuk kan
Apple, 10 mijë dollarë për shkarkuesin numër 25 miliard Apple ka vendosur një çmim prej 10 mijë dollarësh për atë person që do të arrijë të shkarkoj programin numri 25 miliard
Kafe për të luftuar diabetin Nëse e pëlqeni kafen, atëherë mundësitë për t’u prekur nga diabeti i tipit II janë shumë të vogla. Këtë përfundim ka arr
Topi uron Jahjagën për Pavarësinë e Kosovës Me rastin e 4 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Presidenti i Republikës Bamir Topi ka uruar gjatë ditës së sotme homolo
Treshja "galaktike" në ndjekje të Messi-Eto'o-Henry Reali i Madridit është në rrugë të mbarë për të fituar titullin e 32-të kampion. Përveçse janë 10 pikë para Barcelonës,
Plagoset biznesmeni, shpallen në kërkim autorët Pronari një frigoriferi në qytetin e Gjirokastrës ka mbetur i plagosur pas tentativës së dy personave për ta grabitur at
Tempereatura ka arritur -22 gradë Tempereaturat e mëngjesit të sotëm në Shkup e kanë kaluar rekordin e ditës së djeshme kur në orën 06:00 ishin regjistrua
Cooper sot me Stefanoviqin Lehtësuesi i dialogut Prishtinë - Beograd , Robert Cooper do të takohet sot në Vjenë me shefin e ekipit negociator serb
Zbatimi i marrëveshjeve po pengohet nga Serbia Presidentja e vendit Atifete Jahjaga ka thënë se Kosova është e përkushtuar që së bashku me partnerët ndërkombëtarë të
Me angazhimin e FSK është arritur që të nxirren nxënësit Përkundër angazhimit të pandërprerë, ende nuk është hapur qarkullimi rrugor nga Brezovica për në Qendrën e Skijimit, por
Colorado, pezullohen fluturimet nga stuhia e dëborës Shteti i Colorados është goditur gjatë natës së kaluar nga një stuhi dëbore duke anulluar një numër të madh fluturimesh
Ndihmat ruse për serbët mbeten në depo Dërgesa humanitare ruse për serbët e veriut të Kosovës, ka mbi një muaj e gjysmë dhe nuk ka arritur në destinimin e saj.
Korporata energjetike shpall gjendje të jashtëzakonshme KEK-u njofton se është duke bëre të pamundurën që të ketë furnizim sa më të mirë me energji elektrike. Sipas zyrtarëve t
Thyejnë rekord Guinness, arrijnë mbi 1 milion komente Roberto Esposito ka humbur rekordin që mbante që prej vitit të kaluar. Tani numrin më të madh të komenteve në Facebook e
Hannover 96 kërkon talentin e United (VIDEO) Drejtori sportiv i Hannoverit , Jorg Schmadtke njofton se klubi gjerman ka arritur një marrveshje me lojtarin e Manchest
Zyrtare: Salihi fluturon drejt Kinës Hamdi Salihi do të luajë në Kinë gjatë tri viteve të ardhshme. Bomberi shkodran i përfaqësueses shqiptare ka arritur një
Odise Roshi, “Usain Bolt” i Koln Odise Roshi vazhdon ta befasojë stafin teknik të Këlnit me të dhënat e tij fizike. 20-vjecari i kombëtares shqiptare ka