999 rezultate për

arritur

Mediat kosovare: Marrëveshja është arritur, prefiksi i Kosovës do të jetë +383 Ndërsa zyrtarët serbë mbrëmë mohuan të jetë arritur marrëveshje mes Kosovës e Serbisë për telekomunikacionin, mediat në
Krasniqi përgëzon basketbollistin Spahiu për sukseset e arritura (FOTO-LAJM) Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi priti sot në një takim basketbollistin kosovar që mbron ngjyrat
Marrëveshja të zbatohet deri në dhjetor Zëvendës-ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit Filip Reeker ka deklaruar se ekziston vullneti që deri në dhjetor të
Serbia po zvarrit zbatimin e marrëveshjes Për të përfituar sa më shumë nga procesi i negociatave, Serbia vazhdon lojën e obstruksioneve për të zvarritur implement
Barça sakrifikon Sanchez për të arritur te Kompany Alexis Sanchez është prej kohësh një prej objektivave të Juventus përsa i përket merkatos së verës, por me sa duket Barc
Daçiq: Vështirë të lëshojë pe Prishtina Në lidhje me dialogun e ditëve të fundit mes Kosovës dhe Serbisë kryemistri serb, Ivica Daciq është shprehur disi i "pa
Politikanët shqiptarë urojnë Kosovën Update - Liderët e partive shqiptare në Maqedoni, Ali Ahmeti, Menduh Thaçi dhe Rufi Osmani, kanë uruar krerët e Shtetit
Serbët kërkojnë shpalljen e dilogut anti-kushtetues Përmes një letre dërguar kryetarit të Gjykatës Kushtetuese të Serbisë, serbët e veriut kërkojnë të vlerësohet kushtetues
EULEX, rol ekzekutiv në zbatim të marrëveshjeve Shefi i EULEX-it, Xavier de Marnhac është takuar të premten me kryeministrin serb, Ivica Daçiç ku çështjet kryesore që u
Evropa nuk mund të jetë integrale nëse nuk integrohet edhe Ballkani Perëndimor SHBA-ja përshëndet gatishmërinë e qeverisë së re në Beograd për të vazhduar dialogun me Prishtinën dhe për të zbatuar ma
Vazhdojnë të këmbëngulin për ndarjen e Kosovës Në kohën kur gjithnjë e më shumë po shtohet presioni për negociata të reja ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe, kryem
Hoxhaj: Muaj historik për Kosovën Ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, në një intervistë për agjencinë e lajmeve italiane "Nova" ka theksuar se fundi i mbikë
Vorlik: Serbia ka arritur përparime në reforma Ambasadorja amerikane në Beograd, Meri Vorlik është shprehur se gjatë viteve të fundit, Serbia ka arritur përparim të ma
Udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave, gati raporti i gatishmërisë Qeveria e Kosovës është në fazën e fundit të përpilimit të raportit të gatishmërisë, i cili në vete përmban të arriturat
Daçiç në OKB: Mos njihni Kosovën, Thaçi: Pavarësia, fakt i kryer Update - Kryeministri serb Ivica Daçiç në fjalën e tij mbajtur në Këshillin e Sigurimit ka ripërsëritur qëndrimin e tij
OKB, KS diskuton të martën për Kosovën Këshilli i Sigurimit i OKB-së, nën udhëheqjen e Francës, presidente e radhës për këtë muaj, në një seancë të martën do t
Nuk ka kuptim që të ketë marrëveshje nëse ato nuk zbatohen Zyrtarët e Bashkimit Evropian (BE) pajtohen se marrëveshjet e arritura mes Kosovës e Serbisë nuk kanë asnjë kuptim në qo
Inter, ja plani për të arritur te Lucas Shit dhe më pas ble. Kjo është filozofia e Inter në këtë merkato vere, e kushtëzuar edhe nga kriza financiare. Për të te
Petrovic-Panariti: Të implementohen të gjitha marrëveshjet e arritura Zëvendëskryeministri i Kosovës, Sllobodan Petrovic e cilësoi folklor politik për interesa politike, peticionin e organiz
Beogradi të mos keqinterpretojë marrëveshjet e arritura me Kosovën Zyrtarë të Bashkimit Evropian i kanë tërhequr vërejtjen Beogradit zyrtar që të mos i keqinterpretojë marrëveshjet e arri