999 rezultate për

arritur

KE: Liderët të zbatojnë marrëveshjen e arritur Pas vizitës së Johannes Hahn në Shkup dhe marrëveshjes mes 4 partive kryesore në vend, Komisioni Evropian ka dalë me një
Conte: Juve ka arritur rezultat të jashtëzakonshëm "Të shohësh një skuadër italiane në finalen e Ligës së Kampionëve këtë sezon është një rezultat i jashtëzakonshëm, por k
Marrëveshja me Listën Serbe nuk zbatohet Marrëveshja për bashkëqeverisje, e arritur në mes të partnerëve të koalicionit PDK-LDK me Listën Serbe ku parashihet që
Vrasjen e Lamajt, grupi hetimor 2 orë e 45 minnuta për të arritur në Kapshticë Gjykata e Krimeve të Rënda ka zhvilluar një eksperiment hetimor për llogari të procesit gjyqësor për biznesmenin Arben F
Ja kush janë 10 personat më inteligjentë në botë (FOTO-LAJM) Pothuajse 50 për qind e popullatës së botës ka koeficient inteligjence ndërmjet normës 90 apo 110 dhe 2.5 për qind kanë
Vetëm 4 nga 16 marrëveshje të Brukselit janë implementuar krejtësisht Marrëveshjet e arritura në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë vazhdojnë të mos implementohen. Sipas një raporti të Big D
BE kritika kundër Serbisë Bashkimi Evropian ka kritikuar Serbinë në disa pika të caktuara. BE-ja, në draftin e saj ka shprehur kritika, lidhur
Gjuriç: Nga 4 shtatori do flasim për Marrëveshjen e Brukselit Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të rivazhdojë duke nisur që nga 4 shtatori. I ashtëquajturi drejtor për Kosovën në
Serbia të zbatojë marreveshjet, pastaj "Bruksel 2" Pala kosovare duhet të kishte kushtëzuar Serbinë për implementim të marrëveshjeve të arritura në Bruksel, e pas kësaj mu
Britania dhe Gjermania e duan Kosovën në OKB Ka gati tre vjet që Kosova ka nisur bisedimet me Serbinë për të normalizuar raportet mes të dyja vendeve. Mirëpo, për
Zhuri, ky djep i arsimit e i burrërisë Të ndalesh e të kthehesh andej nga i ke rrënjët është një gjë e qëlluar që shumëkush duhet ta bëjë. Edhe ti kujtosh ata
Roma: "Karta" Benatia për të arritur te Shaqiri Xherdan Shaqiri është shndërruar në objektivin parësor të merkatos së Romës. 22-vjeçari shqiptar i Zvicrës, autor i një
Rama falenderon Barroson: Statusi jo trofe, do mbyllim reformat e zvarritura (VIDEO) Kryeministri Edi Rama falenderoi sot Presidentin e Komisionit Europian Jose Manuel Barroso për mbështetjen dhe dhënien e
Beyonce: Falë Michael Jackson, kam arritur majat Diva botërore Beyonce, ka zbuluar se falë Michael Jackson, ka arritur të prekë majat. Këngëtarja ka shkruar një mesazh n
Hoti: PDK ka arritur finalen e krimit dhe korrupsionit Anëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti i është përgjigjur deklaratave të ministrit të Drejtësisë, Hajredin Kuçi.
BDI: Ideja e presidentit konsensual po përqafohet edhe nga liderët maqedonas Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se ideja e dalë nga kjo parti, ajo për një president konsensual, nuk ëhstë ide
Vendimi i Ramës: 2 % e kandidatëve për Policë do jenë minoritarë Policia shqiptare do të mbushet me punonjës minoritarë. Në vendimin e marrë në mungesë të kryeministrit Rama, janë përca
Juve rekordesh, Romës i duhet kohë për ta arritur Torino-Roma është ndeshja që e kujton mirë Rudi Garcia, pasi ajo ishte sfida e parë që verdhekuqtë nuk fituan pas 10 fit
Ramadani: Letra e Ahmetit nuk ka arritur tek IKSHP Kryetari i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, Naser Ramadani ka deklaruar për Radio Kosovën se letra që
Kroos: Nuk kemi arritur marrëveshje me Bayernin Mesfushori gjerman, Toni Kroos, ka nxitur edhe më shumë spekulime rreth të ardhmes së tij duke thënë se nuk ka arritur m