999 rezultate për

arritur

Babai invalid, zvarritet duke kërkuar të birin e zhdukur (FOTO LAJM) Kjo është një histori prekëse që ka ndodhur në Kinë, ku një baba me nevoja të veçanta, kërkon të birin e zhdukur para 15
Marrëveshjet në bllokadë, opozita për ndërprerje të dialogut me Serbinë Thuajse të gjithë marrëveshjet e arritura në dialogun Serbi-Kosovë në Bruksel janë në bllokadë totale. E pafuqishme përb
Shkëmbimet tregtare Kosovë – Shqipëri kanë arritur në kuotën 200 milion euro Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar vënien në punë të autostradës energjetike mes Kosovës dhe Shqipëris
Ronaldinho rikthehet në Europë, ja ekipi që ka arritur marrëveshjen… Sulmuesi brazilian, Ronaldinho do të kthehet të luajë në Europë pasi ka arritur një marrëveshje me klubin turk, Antalyas
Bekim Neziri: Shqiptarët i dinë të arriturat e BDI-së! Shtabi qendror zgjedhor ditën e sotme ka vazhduar vizitat nëpër shtabet vendore në njësinë e parë zgjedhore, dhe konkret
Shifrat e frikshme të shpenzuara nga City për të arritur në gjysmëfinale Manchester City është një ndër skuadrat, ku mund të thuash me plotë gojën se suksesi është blerë me para. "Qytetarët" ka
Vuçiç: Protesta e 17 shkurtit në Prishtinë, ndoshta më masivja deri më tani Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuçiç, është shprehur optimist që kriza politike në Kosovë të kalojë sa më shpejtë, e
Cili klub ka arritur marrëveshjen për Iscon? Siç raportohet ylli i Real Madridit është transferuar tek Arsenali, duke arritur marrëveshjen me një çmim prej 45 milion
15 boksierët më të mirë në histori (FOTO LAJM) Boksi është një nga sportet që gjithmonë ka dhuruar emocione të shumta, veçanërisht kur përballë vendosen kampion të mëd
Nishani: Për të arritur paqen duhet integrim dhe bashkëpunim Presidenti Bujar Nishani mori pjesë sot paradite në Konferencën me temë “Rrugëtimet e Paqes, Integrimit dhe Bashkëpunimi
Hahn: Kosova të miratojë marrëveshjet e arritura në Bruksel Komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn, gjatë debatit në Parlamentin Evropian në prag të miratimit të Marrëveshje për St
Wenger: Titullin e fitojmë ne, por ende s'kemi arritur asgjë Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se skuadra që ai drejton i ka të gjitha mundësitë për të fituar titullin kampi
Vanhaute: Është arritur marrëveshja për Kodin Zgjedhor, por një parti... Ndërmjetësi europian, Peter Vanhaute, pasi ka dalë nga Klubi i Deputetëve, ka dhënë një deklaratë para mediave ku ndër t
Modelja serbe: Kam arritur marrëveshje me Ramën, fiton Serbia Natasa Savija, është një modele serbe, e cila është shumë e njohur në vendin e saj. Ajo ka deklaruar se ka arritur “marr
Bisedime teknike për "plogështinë" e zbatimit të marrëveshjeve Me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, në mungesë të vullnetit për të zbatuar disa nga marrëveshjet e arritura ndërmjet
Kosova e Serbia në Bruksel për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura Në mungesë të zbatimit të disa prej marrëveshjeve të arritura ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut për no
Mustafa shtyn raportimin në Kuvend për marrëveshjet e arritura me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nuk po merr pjesë në seancën e parë të sesionit vjeshtor të Kuvendit të Kosovës, ku
Qeveria e gatshme për tu përgjigjur për marrëveshjen e Brukselit Qeveria, shprehet e gatshme për debat të hapur me argumente për çdo pikë të marrëveshjeve të arritura në Bruksel. "Zy
Vjeshtë e "nxehtë" në Kuvendin e Kosovës Marrëveshjet e arritura në Bruksel për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, por edhe Marrëveshja për De
Ahmeti takon ambasadorët: BDI mbështet marrëveshjet e arritura Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, zhvilloi sot një takim të përbashkët pune me Ambasadorin e Sht