999 rezultate për

armeve

Armë me postë drejt Anglisë, gjykata jep arrest me burg për autorin I dyshuari për kalimin transit të armëve nga aeroporti i Rinasit quhet Sajmir Cullhaj, 32 vjeç dhe ai është paraqitur so
Ky është Sajmiri që tentoi të çonte armët drejt Anglisë (FOTO LAJM) I dyshuari për kalimin transit të armëve nga aeroporti i Rinasit quhet Sajmir Cullhaj, 32 vjeç dhe ai është paraqitur
3 pako me municione në Rinas, shqiptarët trafikojnë armë me postë Ditën e djeshme në Rinas policia kapi 3 pako postale me pjesë të ndryshme armësh të tipit Kallashnikov. Pjesët përbë
Kush është detektivi privat grek që zbuloi trafikun e armëve nga Shqipëria Një detektiv privat në Greqi, është personi që zbuloi trafikun e armëve në kufirin Sarandë-Igumenicë pranë Qafë-Botës. A
O njerëz heshtni armët në dasma dhe ndaloni tragjeditë! Dr. Fatmir Hasani Ndër shqiptarët, dasmat SHPESH po kthehen në TRAGJEDI nga shkrehja e armëve! Kjo është mbase e sakt
Çfarë po ndodh me armët bërthamore në botë? Megjithëse numri i armëve bërthamore në të gjithë globin po zvogëlohet, vendet që zotërojnë arsenale të tilla po moderni
Lëviznin me armë në brez, arrestohen dy të “fortët” e Vlorës Policia ka vënë në pranga dy të rinj në Vlorë. Burime zyrtare bëjnë me dije se rreth orës 03:20, në lagjen "Ujë i Ftohtë
Kosovari në Amerikë dyshohet për trafikim armësh në Kosovë Një kosovar në Staten Island të Shteteve të Bashkuara të Amerikës akuzohet se ka shitur armë të të tiptit AK-47 dhe një
Inteligjenca e SHBA-ve në alarm: ISIS mbledh ekspertët për krijimin e armëve kimike Shërbimet inteligjente amerikane kanë dhënë alarmin se ISIS po krijon një celulë të re që do të jenë të aftë të prodhojn
“A mi gjen 30 gica”, zbulohen kodet e bandës së trafikut të armëve Pas shkatërrimit të bandës së trafikut të armëve, prokuroria ka zbuluar edhe kodet e tyre të komunikimit. “Mirmbrema
ISIS publikon mënyrën se si i siguron armët I ashtuquajturi “Shteti Islamik” u ka bërë thirrje ndjekësve të tij të blejnë armë nga shfaqet e armëve në Shtete e Bash
Anglia bën gati "terminatorët" kundër armëve kimike (FOTO LAJM) Britania e Madhe është duke përgatitur një njësi speciale për të ndërhyrë në raste të sulmeve me armë kimike nga element
Dënim deri në 1 mijë euro për pronarët e armëve që nuk kanë dorëzuar kërkesat e reja Pronarët e armëve të cilët nuk ka dorëzuar kërkesa për vazhdimin e lejeve do të përballen me një dënim prej një mijë eu
Deputeti qejfli i armëve godet sërish: Rama arrogant, s’ka zgjedhje pa opozitën Pavarësisht se gjendemi shumë pranë zgjedhjeve, gjendja politike në Shqipëri, është e zhytur totalisht në një krizë pa k
“Një laptop për një armë”, ja nisma e deputetit socialist për amnistinë Ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë Kombëtare u diskutua mbi dorëzimin vullnetar të armëve, ku u miratua zgjatja e a
Dorëzimi vullnetar i armëve, shtyhet amnistia deri në 31 dhjetor Prej disa muajsh, Policia e Shtetit ka zhvilluar një aksion në të gjithë Shqipërinë, duke mbledhur armët pa leje të cila
Gazeta serbe e quan Thaçin padron të drogës dhe trafikimit të armëve Gazeta serbe “Blic”, në një artikull të publikuar këtë të hënë, e ka quajtur Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, padron
Asad mashtroi botën, ka tonelata me armë kimike Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad ka mashtruar inspektorët e Kombeve të Bashkuara dhe se ende ka “mijëra tonë”rezerva
Ja çfarë është “vija e kuqe” për përdorimin e armëve kimike Ushtria amerikane goditi të premten një bazë ushtarake të ushtrisë siriane. Presidenti Donald Trump e bëri të qartë se g
Trumpit i “mbërrin në tryezë” propozimi për të vrarë Kim Jong-un Këshilli i Sigurisë Kombëtare i ka paraqitur Presidentit Trump mundësitë për të ndalur kërcënimet bërthamore të Koresë s