999 rezultate për

armeve

Ndodh edhe kjo/ Shqiptari pret t'i vijnë armë nga Hong-Kongu me postë Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në postën doganore kanë arritur armë nga Tajvani dhe Hong Kongu. Sipas policisë
Ariu thyen shtëpinë e gjuetarëve, largohet me dy pushkë!? (FOTO LAJM) Gjuetari që ka dashur të mbetet anonim, pretendon se kabina e gjuetarëve që ndodhet në një pjesë malore të Irkutsk të Si
Shkatërrohet banda e trafikut të armëve, arrestohen edhe disa shqiptarë Europol ka koordinuar Ditët e Përbashkëta të Veprimit në lidhje me trafikun e armëve në Vendet e Ballkanit Perëndimor. M
Putin urdhëron modernizimin e arsenalit të armëve të Rusisë Presidenti rus, Vladimir Putin urdhëroi sot që ushtria dhe flota ruse të pajisen me armët më moderne për të përforcuar k
Kallashnikov ka një ofertë tunduese për gazetarët Kompania më e famshme e prodhimit të armëve të zjarrit në botë, “Kallashnikov”, fton gazetarët që të blejnë armët e tyre
Sa e rrezikishme mund të jetë lejimi i armëve në Kosovë ? Kryeministri Ramush Haradinaj, ka deklaruar ditë më parë se do ta përkrahte një ligj që do të lejonte mbajtjen e armëve.
Haradinaj paralajmëron legalizimin e armëve, aysyeja do t'ju habisë Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës ka deklaruar se do ta përkrahte një ligj që do të lejonte mbajtjen e armëve.
Nobeli për Paqe i jepet Fushatës Kundër Armëve Bërthamore Komiteti i çmimit prestigjioz zgjodhi të nderonte organizatën globale që lufton për implementimin e traktatit mbi ndalim
Dalin fotografi të trupit të pajetë dhe armëve të terroristit së Las-Vegasit (FOTO LAJM) Gazeta The Sun ka publikuar fotografi nga trupi i pajetë i terroristit që vrau 59 persona dhe plagosi mbi 400 të tjerë n
"Arsenali i ferrit", dalin pamjet e armëve që u përdorën në sulmin e Vegasit (FOTO LAJM) Janë publikuar fotografitë e dy prej 23 pushkëve që u gjenden në dhomën e hotelit në Las Vegas të përdorura nga Stephen
Zbulohet shteti ballkanas që furnizon me armë ISIS Bullgaria mendohet se ka dërguar furnizime me armë me vlerë disa qindra milionë dollarë në zonat e luftës në Siri. Ng
Putin akuzon SHBA-të se po vonojnë me shkatërrimin e armëve kimike Presidenti rus, Vladimir Putin, përpara shkatërrimit të grumbullit të fundit të armëve kimike u shpreh se ndryshe nga Ru
Prodhuesi i armëve Kallashnikov kryen testin e “makinave fluturuese” (VIDEO) Prodhuesi i armëve ruse “Kallashnikov” ka bërë testimin e një prototipi të quajtur “ makina fluturuese”. Në një video
NATO dënon traktatin e OKB-së për ndalimin e armëve bërthamore NATO ka dënuar sot një traktat të OKB-së për ndalimin e armëve bërthamore, duke e quajtur këtë traktat si joreal dhe duk
Brenda panairit më të madh të armëve (FOTO LAJM) Në Londër, është hapur panairi më i madh i armëve qofshin ato të rënda apo të kalibrit të lehtë. Afro 1,600 armë të n
Armë, kapsolle e shkop bejsbolli, policia arreston të “fortët” e Burrelit (VIDEO) Policia ka nisur kontrolle të rrepta në të gjithë qytetin e Burrelit duke vënë në pranga disa shtetas. Një shtetas 2
Avionët izraelitë godasin bazën ushtarake në Siri Ushtria siriane thotë se aeroplanët izraelitë kanë sulmuar një bazë ushtarake në perëndim të vendit. Në deklaratë thu
NATO e shqetësuar, kërkon zgjerim të kapaciteteve të armëve bërthamore A është Rusia, siç pohon SHBA-ja, kundër një marrëveshje të rëndësishme për çarmatimin? Dhe nëse po, a duhet NATO-ja të
Gati për luftë, SHBA planifikon dërgimin e armëve bërthamore në kufi me Korenë e Veriut SHBA-ja dhe Koreja e Jugut po marrin seriozisht në konsideratë vendosjen e armëve bërthamore taktike në kufirin me Koren
Trafiku i armëve nga Rinasi, ja per çfarë hetohet në Angli i arrestuari Teksa Policia shqiptare ka zbardhur nisjen e trafikut ndërkombëtar të armëve, duke arrestuar njërin prej dërguesve, zbul