999 rezultate për

armeve

Shitja e armëve Sirisë, Izraeli kërcënon Rusinë Kujdes me shitjen e armëve! Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka paralajmëruar presidentin rus, Vladimir Putin
Zbulohet "laboratori" i armëve në Tiranë, arrestohet 50-vjeçari në Farkë Policia në Tiranë vazhdon kontrollet për rritjen e parametrave të sigurisë. Policia bën me dije se gjatë kontrolleve
Deshi të qëllonte me armë mbi vëllain, policia arreston 38 vjeçarin Dy vëllezër janë përfshirë në një konflikt në fshatin Shtëpanj, Cërrik por fatmirëisht policia ka ndërhyrë para se të pë
Përplasje me armë në Selenicë, dyshimet e para për motivet dhe autorin Një ngjarje e rëndë raportohet nga fshati Resulaj në Selenicë të Vlorës ku nga të shtënat me armë zjarri kanë mbetur 8 t
Vrasësi i gruas dhe vajzës së tij ishte qefli i armëve (VIDEO-FOTO LAJM) Vrasja e dyfishtë që ka ndodhur mbrëmë në Brekoc të Gjakovës mbetet ende mister ndërsa po dalin detaje drithëruese. P
Zbulohet baza e armëve në Tiranë që furnizonte kriminelët (VIDEO) Policia ka zbuluar dhe sekuestruar një bazë që furnizonte me armë grupet kriminale dhe personat që merren me veprimtari
Burg për trafikantin e armëve Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, për caktimin e masë
Izraeli do të armatosë popullsinë Izraeli është duke menduar të zbusë rregullat e armëve, duke u lejuar deri 40 personave të kenë të drejtën për t'u armat
Shqipëria dhe Serbia, rekord në shitjen e armëve Arabia Saudite mbetet një nga blerëset më të mëdha të armëve në Ballkan. Raporti i fundit i organizatës “SEESAC” mbi
Pheniani mund ta eliminojë brenda vitit programin bërthamor Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, tha të dielën se ai beson që programet e armëve bërt
Shteti po ç'armatos qytetarët kosovarë por serbët janë ende të armatosur Serbia dhe Mali i Zi kryesojnë shtetet në rajon për posedimin e armëve nga civilët. Sipas statistikave të fundit të bëra
Lobim pro armëve; SHBA, grupimi NRA tregon si vendoset siguria “Vetëm djemtë e mirë dhe të armatosur mund t’i ndalojnë masakrat”, thotë lobi i fuqishëm i armëve në Shtetet e Bashkuara
Kim bëhet "burrë" dhe mban premtimin: Shkatërron vendin e testimit të armëve bërthamore (FOTO LAJM) Koreja e Veriut ka mbyllur sot vendin e testimit bërthamor në një mënyrë spektakolare, duke shpërthyer dhe çmontuar me e
SPB Kumanovë: Të mos përdoren armët në ahengjet familjare Në vigjilje të sezonit veror kur edhe organizohen ahengje të ndryshme familjare, e të cilat shoqërohen me të shtëna nga
Plasin krismat e armëve në Prishtinë Një gjuajte me armë zjarri ka ndodhur sot në rrugën “Hamëz Jashari” në Prishtinë. Policia e Kosovës ka dalë në vendin
Kapet me dy mina me telekomandë, prangoset 36-vjeçari nga Tirana (VIDEO) Policia ka vënë në pranga një 36-vjeçar pasi iu gjetën dy mina me telekomandë. Në kuadër të operacionit të koduar "Sk
Trump ndryshon mendje: Për sa kohë jam president ligji për armët nuk preket Në një konventë të Shoqatës Kombëtare të Pushkëve, presidenti amerikan Donald Trump ka konfirmuar përkushtimin e tij për
Putin sfidon perëndimin, mbush Sirinë me raketat e fuqishme S-300 Ushtria ruse do të dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Siri. Gjenerali Sergei Rudskoi tha se Moska do ta f
Policia çarmatos një 69-vjeçar në Mitrovicë Policia në Mitrovicë sot ka realizuar një bastisje dhe ka konfiskuar dy armë dhe municion. Konfiskimi i armëve dhe mu
Çeku: Jam shokuar nga veteranët që kanë përdorur favore seksuale Ish-gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Çeku i cili ka drejtuar komisionin për njohjen dhe verifikimin e st