999 rezultate për

armeve

Rrezikon 20 vite burg, Fjolla Morina pranon akuzën për trafik armësh Gjykata e Kukësit ka zhvilluar ditën e djeshme seancën paraprake ndaj këngëtares Fjolla Morina, e akuzuar për “Trafik të
Rëndohet gjendja për Fjolla Morinën, akuzohet për trafik armësh (FOTO LAJM) Ka ndryshuar akuza për këngëtaren Fjolla Morina, nga "armëmbajtje pa leje", në "trafikim të armëve dhe municioneve".
Iu gjetën 2 mina me telekomandë, arrestohet 29-vjeçari Një 29-vjeçar është arrestuar nga policia pas shërbimet e policisë i kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës ma
Gjendet arsenal armësh në Krujë, arrestohet 37 vjeçari Policia e Krujës ka arrestuar një person në Krujë si dhe janë sekuestruar armë e municione të gjetura gjatë kontrollit.
EUROPOL operacion global, sekuestrohen qindra armë që trafikoheshin me postë Është finalizuar operacioni policor ndërkombëtar "ARMSTRONG VII", i drejtuar nga Europol. Ky aksion global u bë kundër t
SHBA shiti armë në vlerë totale 175 miliardë dollarë në vitin 2020 Shitjet totale të armëve nga Shtetet e Bashkuara (SHBA) në vitin 2020 u rritën me 2,8 përqind në krahasim me vitin e kal
U kap me shotgun në makinë, kush është 20-vjeçari që protestonte krah Bashës Detaje të reja dalin në dritë nga arrestimi i një të riu në Bulqizë, i cili u kap në makinë me armë zjarri. Bëhet fj
Trafiku i armëve në Turqi, policia jep detaje nga operacioni në vendin tonë Policia e Shtetit ka njoftuar se në vendin tonë janë arrestuar 9 persona në kudër të operacionit “Bosphorus” për trafiku
Trafik armësh në Turqi: Europol operacionin ndërkombëtar, kontrolle edhe në Shqipëri Europol në bashkëpunim me policinë e 24 vendeve evropiane, mes tyre edhe Shqipërisë kanë arrestuar 11 persona për trafik
Trafiqe armësh, Policia arreston dy persona në Durrës 2 persona janë arrestuar gjatë kësaj të premteje nga Policia e Durrësit. Shtetasi Artur Polovina, 47 vjeç dhe Barjam
Dhunuan bashkëshortet, arrestohen dy burra në Malësi të Madhe Policia ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të dy rasteve të dhunës në familje në Malësi të Madhe. Bëhet e ditur
Gjykata vendos dhjetë vite burg për "të fortin" e Selenicës Gjykata e Vlorës ka vendosur dhjetë vite burg për Tesi Bashon i cili ndodhej nën hetim që prej arrestimit të tij në teto
Të armatosur kokë e këmbë, kush janë të radhës që u "peshkuan" nga OFL Operacioni Forca e Ligjit ditën e sotme i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetas
Armë, dëshmi e rremë e falsifikim dokumentash! Si ia hodhi burgut Fjolla Morina (FOTO LAJM) Këngëtarja Fjolla Morina ka marrë sërish lirinë pasi gjykata e Kukësit sot vendosi "arrest me burg" pavarësisht akuzave
Me maskë dhe syze, Fjolla Morina del para gjykatës (VIDEO) 34-vjeçarja përfundoi në spital në momentin kur u arrestua dhe u transferua në policinë e Kukësit, pasi nuk ndihej mirë.
FNSH në aksion, tronditet Saranda nga të shtënat e armëve Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbremëjn e sotme në Sarandë duke tronditur qytetarët. Krismat e armëve u dëgjua
Ishte "tapë", kapet vlonjati që qëlloi me armë në ambientet e lokalit Policia e Vlorës ka arrestuar një 36 vjeçarar, i cili në gjendje të dehur, qëlloi me armë zjarri në ajër në ambientet e
SPAK përfundon hetimet për grabitjen në Rinas, dërgon dosjen për gjykim SPAK ka përfunduar hetimet për grabitjen e Rinasit. Mësohet se SPAK ka dërguar në gjykatë dosjen me 8 të pandehur.
Kapet i "forti" i Gjirokastrës, thesari që iu gjet në Tavanin e shtëpisë (VIDEO) Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim me "Shqiponjat", ka finalizuar operacionin policor i koduar "Arsenali". U arres
E spiunuan, çfarë i gjeti policia të riut nga Tirana që përfundoi në pranga Policia e Tiranës ka arrestuar një 27-vjeçar pas denoncimit të qytetarëve. 27-vjeçari ushtronte veprimtari kriminale