999 rezultate për

armatosura

Lokali ku kamarieret janë të armatosura (FOTO-LAJM) Ky lokal në Rifle të Kolorados është një ambient ku armët jo vetëm lejohen, por janë të mirëpritura. Pronarët e “Shooter
Ambasadori britanik: Rezoluta 12 44 nuk e ndalon krijimin e FAK'ut Ambasadori i Britanisë së madhe në OKB, Michael Tatham u shpreh në seancën e posaçme të KS-së, se Kosovën e ka njohur gj
Kodheli: Ja ndryshimet që do kenë FA-të me ligjin e ri Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli prezantoi sot në Komisionin e Ligjeve projektligjin për karrierën ushtarake në Forcat
Policia Ushtarake shpallet kampione e Forcave të Armatosura (FOTO-LAJM) Policia Ushtarake shpallet kampione e Forcave të Armatosura. Për pesë ditë rresht në kompleksin sportiv të Komandës së D
Kodheli: Forcat e armatosura kanë zero të bëjnë me trafikun e drogës Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka deklaruar gjatë fjalës së saj në foltoren e Kuvendit se do të çojë në prokurori të
Kodheli: FA, zero lidhje me trafikun e drogës Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli iu është përgjigjur sot akuzave të Partisë Demokraktike për përfshirjen e Forcave të
Ish-ushtarakët: Tritolin e morëm nga depot e ushtrisë Katër të arrestuarit nga policia me rreth 100 kilogramë tritol deri pak muaj më parë kanë qenë pjesë e Forcave të Armato
Shpërdorimi i detyrës, arrest me burg për gjeneralin Gjykata e Beratit dha sot masën e sigurisë arrest me burg për komandantin e brigadës logjistike të Forcave të Armatosura
Turqia mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO Turqia ka mbështetur dhe do të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në NATO. Kështu është shprehur sot Komandanti i Forcave
Jahjaga mbledh bashkë liderët Presidentja Atifete Jahjaga ka mbledhur bashkë sot liderët e partive kryesore në Kosovë. Mësohet se ajo është takuar
Demaçi: Rusia po pengon krijimin e Forcave të Armatosura Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi është shprehur se prapa bllokimit që iu bë Forcave të Armatosura të Kosovës
Serbët e Kosovës do të kenë ushtrinë e tyre?! Ish-kryetari i Këshillit për Kosovën në parlamentin e Serbisë, Milovan Drecun është shprehur se nëse Kosova do të ketë u
'Serbia shtyu krijimin e Forcave të Armatosura' Krijimi i Forcave të Armatosura të Kosovës është shtyrë me vendim të Beogradit. Kështu është shprehur deputeti i Lëv
Çeku: Forcat e Armatosura do të bëhen! Ministri i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku është shprehur sot se Forcat e Armatosura të Kosovës do të bëhen.
5 Maji, Kodheli homazhe në Varrezat e Dëshmorëve Me rastin e 5 Majit, ditës së Dëshmorëve të Atdheut, ministri i Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përg
Sot vendoset për datën e zgjedhjeve dhe Forcat e Armatosura Sot liderët e partive kryesore do të mblidhen për të lënë datën e zgjedhjeve të parakohshme. Deri më tani opsione pë
Lista Serbska: Mos të votohen Forcat e Armatosura! Partia që ka shumicën e votave në veri të Kosovës ka dalë kundër themelimit të Forcave të Armatosura. Kryetari i List
Stojanoviç: Kosova nuk ka nevojë për Forcat e Armatosura! Deputeti i pavarur serb në Kuvendin e Kosovës, Millivoje Stejanoviç është shprehur kundër krijimit të Forcave të Armatos
PD: Betoni në aerodrome nuk mbulon përgjegjësinë e dyshes Rama-Meta Partia Demokratike përshëndeti sot forcat e armatosura për reagimin e tyre, dhe marrjen e masave fizike për pamundësimin
Kelmendi: Thaçi mbështet serbët! Analisti politik, Jeton Kelmendi ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Hashim Thaçi. Në një intervistë dhënë Bo