999 rezultate për

armatosura

Forcat e Armatosura shpërthejnë malin që rrezikon banorët në Përrenjas Forcat e Armatosura të Shqipërisë së fundmi kanë marrë një vendim i cili do ju vijë në ndihmë banorëve të fshatit Sutaj
FAK-u në tryezën e Kuvendit Pritet që gjatë sezonit vjeshtor në Kuvendin e Kosovës të jetë dhe transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në
Nishani dekreton Vladimir Avdiaj, e emëron Komandant të Forcave Ajrore Kreu i Shtetit dhe njëkohësisht Komandanti i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, SH.T.Z. Bujar Nishani, priti sot në n
Lista Serbe: Nuk bëjmë pazare me FAK-un Qëndrimi i Listës Serbe, për të mos i votuar ndryshimet kushtetuese që mundësojnë transformimin e Forcave të Sigurisë së
Kundërshtohet votimi në pako i FAK-ut me Specialen Partitë opozitare kanë kundërshtuar idenë që bashkë me amendamentet për Gjykatën Speciale të votohen edhe ndryshimet kus
"Kosova nuk ka nevojë për ushtri, ka KFOR-in" Ministri i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka thënë se Kosova nuk ka nevojë për ushtri, pasi ka KFOR-in. Gjithësesi ai ka
"Nuk e votojmë FAK-un edhe nëse na jepet Asociacioni" Lista Serbe bënë të ditur se nuk do ta votojë shndërrimin e FSK në Forca të Armatosura të Kosovës (FAK) as në këmbim të
Ish-luftëtarët e FARK: Po na fshinë nga historia Ish-pjesëtarëve të Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës, FARK, nuk po iu njihet statusi i veteranit të Ushtris
Ushtria e Kosovës peng e politikës Ende mbetet e paqartë se kur Kuvendi do të mund të votojë për projektligjin që e shndërron Forcën e Sigurisë së Kosovës
Luftëtarët që i shpëtuan policisë maqedonase i pret burgu në Kosovë? Nëntë kosovarë u vranë në konfliktin e armatosur në Kumanovë më 9 e 10 maj, ndërsa disa të tjerë iu shmangen rrethimit t
Vetëvendosje: Ndarja etnike e FAK-ut, e papranueshme Komiteti për Mbrojtje dhe Siguri në Lëvizjen Vetëvendosje sot mbajti konferencë për medie ku paralajmëroi për rrezikun q
Me ndërmjetësim të OSBE dorëzohen 22 pjestarë të forcave të armatosura? 22 pjesëtarë të grupeve të armatosura me ndërmjetësim të OSBE u janë dorëzuar forcave policore maqedonase ndërsa 15 pje
"Libertas": Grupet e armatosura kanë ardhur nga Kosova Dy banda kriminele nga Kosova janë të paguar dhe kanë ardhur para disa ditëve në Kumanovë për të kryer një sulm si ky i
Banorët e Likovës në panik: Nuk kemi parë grupe të armatosura Frikë dhe revoltë tek banorët e komunës së Likovës, të cilët e kaluan natën nën shoqërimin e forcave të shumta policore,
Turqia mbështjetje për FSK-në e Kosovës Me ftesë zyrtare të Ministrit të Mbrojtjes së Republikës së Turqisë, Ismet Jilmaz, zëvendësministri i FSK-së, Fadil Gash
Një delegacion i FA të Sllovenisë vizitë në Maqedoni Një delegacion i Forcave të Armatosura të Republikës së Sllovenisë, i kryesuar nga shefi i Shtabit gjeneral majori Andre
Mosveprimi i FAK-ut në Veri, shkelje e Kushtetutës Mosveprimi i Forcave të Armatosura të Kosovës në veri të vendit, pa lejen e NATO-s, përbën shkelje të Kushtetutës. Kësht
FAK-u nuk shkon në veri pa një marrëveshje me NATO-n Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka folur sot edhe për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës. Kreu i Qeverisë
Drecun: Ushtria e Kosovës është faktor destabilizimi Kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se i vetmi formacionin i forcave të arm
Formimi i ushtrisë së Kosovës, në duar të ndërkombëtarëve Projektligji për transformimin e FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës pritet që javën e ardhshme të prezantohet para