999 rezultate për

armatosura

Atletja Luiza Gega rrezikon shkarkimin nga Forcat e Armatosura Luiza Gega rrezikon përjashtimin nga ushtria shqiptare. Atletja e kombëtares shqiptare, njëherësh efektive e Forcav
Thaçi: Ushtria formohet këtë vit, s’mund ta ndal askush Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ripërsëritur se Kosova do të bëhet me ushtri këtë vit. Thotë se askush brenda apo j
Bllokimi i autokolonës së ushtarëve shqiptarë në Greqi, reagon FA Me ane te nje reagimi per media Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, ben te ditur se efektivet qe u bllokuan n
Ushtria e Kosovës, prioritet edhe i Albin Kurtit Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se themelimi i Forcave të Armatosura të Kosovë
Kriteret dhe normat që duhen plotësuar për t'u rekrutuar në Forcat e Armatosura (FOTO LAJM) Struktura forcave ushtarake të Shqipërisë është në reformim tashmë dhe herë pas herë bëhen rekrutime bazuar mbi rregullo
Kriteret dhe normat që duhen plotësuar për t'u rekrutuar në Forcat e Armatosura (FOTO LAJM) Struktura forcave ushtarake të Shqipërisë është në reformim tashmë dhe herë pas herë bëhen rekrutime bazuar mbi rregullo
Zjarr masiv në Krujë, ushtria ndërhynë për shuarjen e vatrave Forcat e Armatosura i janë përgjigjur kërkesës së emergjencave civile duke angazhuar rreth 40 trupa të batalionit të dyt
Rusët dhe amerikanët, "sy më sy" në Siri, rritet rreziku për incidente të armatosura (FOTO LAJM) Trupat ruse dhe amerikane ndodhen shumë afër në zonën e luftës në Siri ku po zhvillohen luftime kundër ISIS-it, ç'ka rr
Votat e pakicës pengojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës (FOTO LAJM) Ndërtimi i institucionit të Forcave të Armatosura të Kosovës është përgjegjësi e madhe për deputetët e Kuvendit të Kosov
FSK e gatshme të reagojë në çdo cep të Kosovës (VIDEO) Forcat Speciale të Kosovës janë të gatshme të reagojnë në çdo cep të vendit në kuadër të misionit që të garantojë siguri
Deputetët e Kosovës të përçarë për krijimin e ushtrisë Deputetët e Kosovës do të vendosin nëse do të zgjedhin opsionin e fuqizimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës me kompeten
Rogeri, "shqiponja" më e re në qiellin shqiptar (VIDEO) Roger Martiri është piloti më i ri i Forcave Ajrore të Shqipërisë. Ai mban gradën nëntoger dhe ushtron detyrën pranë R
"Klement Balili" ndez gjakrat brenda së majtës, zv.ministri socialist: Meta po shkel Kushtetutën Ccështja e mos arrestimit të Klement Balilit është rikthyer si një mollë sherri mes aleatëve të majtë në qeverisje.
FSK gati të kthehet në Forca të Armatosura, të rinjtë e Kosovës: Duam të shërbejmë në ushtri Forca e Sigurisë së Kosovës do të transformohet në Forcat e Armatosura të Kosovës, kanë thënë përfaqësuesit politik të c
Përfundon greva më e gjatë në botë në Indi Aktivistja e drejtave të njeriut, Irom Sharmila i ka dhënë fund grevës së saj 16 vjeçare të urisë – më e gjata në botë.
Një ditë në stërvitjen e forcave të armatosura amerikane (FOTO LAJM) Forcat ushtarake amerikane kanë publikuar foto të mrekullueshme gjatë operacioneve të tyre të kryera gjatë vitit që lamë
FA shpëtojnë me helikopter 4 persona të bllokuar nga bora, ja si i falënderon kryeministri Rama Kryeministri Edi Rama ka falënderuar publikisht Forcat e Armatosura në operacionin e shpëtimit të 4 personave të izoluar
2 helikopterë të Forcave të Armatosura në mision shpëtimi për 4 persona I ftohti polar ka "pushtuar" Shqipërinë në ditët e fundit, teksa në emergjencë janë angazhuar edhe Forcat e Armatosura.
LUFTA / Rusia tërheq forcat ushtarake nga Siria (FOTO LAJM) Shefi i Forcave të Armatosura të Rusisë ka bërë me dije sot se Rusia ka filluar të tërheqë forcat e saj ushtarake nga Si
Momenti kur ushtria irakiane hedh në ajër automjetin e ISIS-it (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi në internet, shfaq momentin kur një automjet i blinduar e ISIS-it hidhet në erë, teksa