999 rezultate për

armatosura

Zbardhet fondi, shpërblehen efektivët e FA, RENEA dhe FNSH Ditën e sotme Këshilli i Ministrave ka vendosur për shpërblimin e efektivëve të Forcave të Armatosura, RENEA dhe të FNSH
10-50 mijë lekë shpërblim për ushtarët dhe policët që u angazhuan me përmbytjet 2917 punonjës të Forcave të Armatosura si dhe 330 punonjës të Policisë së Shtetit, repartit special RENEA dhe të repart
Përmbytjet në vend, jepet shpërblimi për ushtarakët e policët që u angazhuan 2917 punonjës të Forcave të Armatosura si dhe 330 punonjës të Policisë së Shtetit, repartit special RENEA dhe të reparte
FKS merr 53 milionë euro nga buxheti Qeveria e Republikës së Kosovës, në buxhetin prej dy miliardë e 80 milion eurosh për vitin 2018, ka ndarë një shumë pre
Rama: Mirënjohje FA për gjithçka bënë në këto ditë sprove Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shprehur sot urimet me rastin e 105 vjetorit te krijimit te Forcave te Armatosura.
Forcat e Armatosura shpëtojnë të sëmurin që ishte bllokuar në shtëpi Akoma vazhdojnë pasojat që lanë pas shirat e dendur në të gjithë vendin. Ndërkohë mësohet se një i sëmurë është shpët
Forcat e Armatosura evakuojnë me fadroma 13 qytetarët e bllokuar në Kamëz Raportohet se 13 personat e bllokuar brenda automjetit të zjarrfikëses në Kamëz janë evakuar. Forcat e Armatosura ka
Gjendja kaotike në autostradën Tiranë-Durrës, mbërrijnë Forcat e Armatosura Një mot i keq dhe reshje të shumta kanë pushtuar sot gjithë Shqipërinë. Edhe pse në fillim gjendja u paraqit shumë e
Kanadaja i premton Kosovës përkrahje për transformimin e FSK-së Presidenti i shtetit, Hashim Thaçi e ka quajtur shumë të rëndësishme vizitën e tij në Kanada. Ndër tjera, Presidenti
Rama përlotet në takimin live me Komandatët e Forcave të Armatosura (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama realizoi një lidhje me kamer me forcat e Armatosura në Afganistan ku kryeministri u
Ish-shefi i Forcave të Armatosura për ushtarët që u arratisën: Akt tradhtie Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura e ka quajtur dezertimin e katër ushtarakëve të trupave Koma
2000 euro për një vend pune në Forcat e Armatosura, në pranga ushtaraku Policia ka vënë në pranga dy shtetas të cilët në bashkëpunim me njeri tjetrin kanë mashtruar dhe i kanë marrë 2000 euro
Rregulla të frikshme dhe tradita shekullore! Kufizimet e familjes mbretërore (FOTO LAJM) Si fëmijë, të gjithë donim të bëheshim princeshat e bukura dhe princat e guximshëm të mençur. Ndoshta kjo është arsy
Thaçi: Jemi afër formimit të ushtrisë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, po merr pjesë në një debat të hapur me shoqërinë civile, ku po diskutohet rreth qëndr
Forcat e Armatosura të Iranit, gati "t'i japin mësime të reja amerikanëve" Forcat e Armatosura të Iranit e kanë paralajmëruar sot presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, që të mos e kë
Ushtarët serbë dhe rusë stërviten me avionë luftarakë (FOTO LAJM) Gjatë katër ditëve të ardhshme pilotët rusë dhe serbë do të shkëmbejnë përvoja dhe njohuri në fushën e përdorimit luftar
Luan Rama ironizon FA: Shefi i Shtabit me gradë më të ulët se vartësit Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama me anë të një statusi në Facebook ka bërë sot publik një rast paradoksal në lidhje me F
Kaq oficerë serbë i komandojnë shqiptarët në FSK Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O'Conell, thotë se shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës nuk e
Brenda lagjes së famshme të Nju Jorkut, ku përleshjet e bandave të armatosura janë normale (FOTO LAJM) “Daily Mail” i ka kushtuar një fotoreportzh një prej lagjeve ikonike të Nju Jorkut. Bëhet fjalë për një copëz të Bru
Shefi i SHM të forcave të armatosura austriake për vizitë në Maqedoni Në Armatën e Republikës së Maqedonisë (ARM) do të qëndrojë për një vizitë dy ditore shefi i Shtatmadhorisë (SHM) të Forc