999 rezultate për

armatosura

Ushtria zbarkon në Rinas (FOTO LAJM) Ashtu sikurse paralajmëroi më herët ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, policia ushtarake ka nisur dislokimin drejt pjes
Si është jeta e grave shqiptare në ushtri (VIDEO) Prej vitesh tashmë si pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë është përfshirë edhe gjysma tjetër e popullsisë, ajo e
Nuk ndalen grabitjet e armatosura në Prishtinë Kryeqyteti po vazhdon të terrorizohet nga grabitjet e armatosura, një e tillë ka ndodhur dje në rrugën “Bill Kllinton, n
DOSSIER/ Baza ajrore e Gjadrit, më e armatosura në Europë gjatë kohës së saj Ish-aviatori Agim Bacelli rrëfen mbi bazën më të madhe ajrore shqiptare dhe një nga më të mëdhatë e më modernet në Europ
“Bishat” e blinduara mbërrijnë në Kosovë nga Amerika (FOTO LAJM) Njëzet e katër automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në
Forcat e Armatosura shqiptare bëhen heronj në det, shpëtojnë 84 emigrantë (FOTO LAJM) Anija e Forcës së Armatosur “Lissus” ka shpëtuar 84 persona në dy operacione të njëpasnjëshme në detin Egje. Në kuadë
Ish-ushtarakë shqiptarë të kthyer nga misionet, shenja postraumatike (VIDEO) DW në shqip ka publikuar së fundmi një reportazh ku ka trajtuar një temë tabu për Forcat e Armatosura Shqiptare dhe pak
Ushtria shqiptare tregon "muskujt", zbarkon në mes të Tiranës (FOTO LAJM) Në ambientet e jashtme dhe të brendshme të Pallatit të Kongreseve është zhvilluar Panairi për Sigurinë dhe Mbrojtjen, ku
Veseli mbështet Haradinajn për ushtrinë, del kundër Thaçit Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themel
Thaçi kundërshton që Kosova të ketë ushtrinë e saj Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot në konferencën për media është pyetur edhe rreth transformimit të FSK-së në ushtr
Kush po frikësohet nga Ushtria e Kosovës Roli i Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të dalin si rezultat i procesit të transformimit nga Forca e Si
Demiraj nderohet me çmimin “Mjeshtër i Madh” Kolonel Dritan Demiraj, është kthyer në detyrë pak kohë më parë dhe tashmë është një ushtarak aktiv në Forcat e Armatosu
Shqipërisë i shtohen edhe 30 komando të rinj (FOTO LAJM) 30 ushtarë të rinj u bënë pjesë e një prej njësive elitë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Pjesëtarët më të rin
Zbardhet deklarata e Isa Mustafës për ushtrinë në këmbim për ulëset e Srpska-s Lidhja Demokratike e Kosovës e mbështet themelimin e Forcave të Armatosura, por nuk është e gatshme që për formimin e ty
Roje të armatosura në karrocë, në dasmën e Harry dhe Markle Po vazhdojnë përgatitjet për dasmën e Prince Harry dhe Meghan Markle. Raportimi i fundit i mediave të huaja për dasmë
Bllokuar ngë dëbora e në rrezik për jetën, shpëtohet nëna e dy fëmijëve Një 38-vjeçare e bllokuar në fshatin Tejdrinë, në Kukës është shpëtuar nga Forcat e Armatosura. 38-vjeçarja gjendej n
Të armatosur dhe me tanke, ushtarët turq hyjnë në Siri (FOTO&VIDEO) Anëtarët e Ushtrisë së Lirë Siriane (ULS), të mbështetur nga forcat e Armatosura Turke (TSK) po ecin drejt Afrinit që nd
Muzeu i FA, një thesar i pazbuluar (FOTO LAJM) Ministrja e Mrojtjes Olta Xhaçka ka postuar në faqen e saj të facebook disa foto nga pajimet e përdoruara nga ushtria jo
Filluan me premtimet, japin datë kur formohet ushtria Ministri i FSK-së, Rustem Berisha, thotë se shumë shpejt do t’i takojë përfaqësuesit e Listës Serbe, që të gjendet formu
Demarkacioni nuk është prioritet i qeverisë për 2018 Qeveria e Kosovës ia ka përshkruar vetes katër prioritete strategjike për 2018-n. E, midis veprimeve që ka paraparë t