999 rezultate për

armatosura

55 vjet, Akademia e Forcave të Armatosura Në ambientet e Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes u zhvillua sot ceremonia jubilare me rastin e 55-vjetorit të krijimi
Imami: Rilindja e Shqipërisë ndodhi në vitin ‘90 Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami mori pjesë në ceremoninë e 100-vjetorin e krijimit të Shtabit të Përgjithshëm të Forca
Përleshje në Meksikë, 10 viktima 10 persona kanë gjetur vdekjen nga përleshjet që kanë ndodhur mes grupeve të armatosura në pjesën perëndimore të Meksikë
PS: Berisha u shiti armë diktatorëve Partia Socialiste akuzoi sot kryeministrin Berisha dhe Ministrin e Mbrojtjes se u ka shitur armë diktatorëve dhe ka shnd
Misioni i Forcave të Armatosura në Afganistan (FOTO-LAJM) Forcat e Armatosura shqiptare janë të angazhuara në misione paqeruajtëse dhe luftarake në Afganistan, Bosnje-Hercegovinë
Shqipëri-Greqi, diskutime për thellimin e marrëdhënieve në fushën FA-së Ministri i Mbrojtjes Arben Imami, priti të martën në një takim të veçantë shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të
Vlerësohet misioni paqeruajtës i Shqipërisë në Afganistan Ministri i Mbrojtjes Arben Imami, priti sot në një takim drejtorin e Departamentit të Planifikimit dhe Politikave Ushtar
Imami: Cështja e mjedisit, cështje prioritare Në mjediset e Qendrës së Kulturës, Medias dhe Botimeve të Mbrojtjes u zhvillua sot konferenca me temë: “Forcat e Armatos
Protestat në Egjipt, 7 të vdekur Shtatë persona humbën jetën ndërsa 456 të tjerë m,betën të plagosur në protestat e zhvilluara në Egjipt me rastin e dy v
Kursi i lartë i sigurisë, 17 oficerë marrin diplomat 17 oficerë dhe funksionarë kanë marrë diplomat e kursit të lartë të sigurisë dhe mbrojtjes. Kursi ka zgjatur 13 javë dhe
Promovohen vlerat historike të Muzeumit të Forcave të Armatosura (FOTO-LAJM) Ministri i Mbrojtjes Arben Imami nga muzeu më i ri, ai i Forcave të Armatosura ka falenderuar të enjten ekipin realizues
Forcat e Armatosura festojnë 100-vjetorin Forcat e Armatosura festojnë sot 100-vjetorin e krijimit. Në fjalën e tij ministri i Mbrojtjes u shpreh se Forcat e Arma
Një helikopter i tipit “Cougar” i shtohet Forcave Ajrore (FOTO-VIDEO) Në prag të përvjetorit të 100-të të krijimit të ushtrisë shqiptare, Forcat e Armatosura po krenohen edhe me pajisjen me
Itali- Shqipëri, rritje e bashkëpunimit në fushën ushtarake Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, ka pritur sot në një takim të veçantë kryetarin e Komisionit të Mbrojtjes së Dhomës s
Paradë madhështore e Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Kosovës Në sheshin “Skëndërbej” ka nisur Parada e Pavarësisë, parada e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Nën pr
Parada ushtarake, Forcat e Armatosura në provat e fundit Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë të cilat janë të angazhuara në festimet e 100-vjetorit të pavarësisë, ka
Kosovë-Mali i Zi, bashkëpunim ndërmjet forcave të armatosura Gjatë një takimi të zhvilluar mes krerëve ushtarakë të Kosovës dhe Malit të Zi, u arrit në përfundimin se ekziston hapës
Nuk respektuan zinë, ekzekutohen gjeneralët koreanë Disa gjeneralë të cilët nuk kanë respektuar periudhën e zisë kombëtare për vdekjen e diktatorit Kim Jong-il pak muaj më
Hakeret sulmojnë faqet suedeze Ueb faqja e Forcave të Armatosura Suedeze, Sweden.se, e Institutit Suedez dhe e Gjykatave Suedeze kanë qenë disa prej fa
Emergjenca nga zjarret, angazhohen 800 forca të FA-së Shtabi i Përgjithshëm i FA-së dhe të gjitha strukturat e Forcave të Armatosura ditën e djeshme kanë kaluar në gatishmëri