999 rezultate për

armatosura

Qeveria e Kosovës është e vendosur të themelojë FAK Ministri i FSK-së Agim Çeku deklaroi sot se Qeveria e Kosovës është e vendosur që të themelojë Forcat e Armatosura të Ko
Zhvillohet faza e tretë e aksionit të pastrimit të territorit Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli e shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Jeronim Baz
"Shqiponja e Paqes", avioni që do të mbrojë Turqinë (FOTO LAJM) Vazhdon të rritet me shpejtësi kapaciteti i Forcave Ajrore të Turqisë. Avioni i kontrollit dhe paralajmërimit ajror (AWA
FSK shumë shpejt bëhet FAK Njësitë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Policia e Kosovës, Shërbimi Korrektues parakaluan sot në sheshin “Zahir Pajazit
Objektivat e 2014-ës, Kodheli: Eleminojmë korrupsionin në FA Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka paraqitur sot objektivat e dikasterit që ajo drejton për vitin 2014. Ndërsa i ka
Kostaq Karoli merr “Certifikatën e Mirënjohjes” Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor Jeronim Bazo i ka akorduar Profesor Dr. gjeneralmajor Kostaq Kar
Forcat e Armatosura mbushin 101 vjeç (FOTO-LAJM) Me rastin e 101-vjetorit të krijimit të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë në sallën e auditoriumit të Mi
Në Shqipëri ka ende 83 ton armë kimike kineze (VIDEO) Lëndë helmuese kimike ndodhen ende në inventarin e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Këto substanca po ripaketohen, n
Dorëhiqet Shefi i Forcave të Armatosura Shefi i Shtabit të Përgjithshëm i Forcave të Armatosura Xhemal Gjunkshi ka dhënë sot dorëheqjen nga ky post. Në kërkesën
Vlerësohen reformat e ndjekura nga Forcat e Armatosura Forcat e Armatosura të Shqipërisë zhvillojnë Konferencën Finale të Integrimit në NATO. Në Konferencë ishte i pranishëm k
Braçe: Nishani të hetohet për korrupsion Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe, ka reaguar pas publikimit të dekretit të Nishanit për kalimin e Shtëpisë së U
Letra e Gjunkshit: “SHQUP”, jo seli e PD Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Gjeneral Major, Xhemal Gjunkshi është kundër ndryshimit të des
Kodheli: SHQUP-i do t’i kthehet ushtrisë Kalimi në përdorim të Partisë Demokratike të godinës së Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë është cilësuar si e paligjshme nga
Nishani-Mantelli: Shqipëria rol aktiv në stabilitetin e Ballkanit Evropa nuk mund të forcojë rolin e saj politik dhe ushtarak pa përfshirjen e Ballkanit, ku Shqipëria po luan një rol akt
Prezantohen gjeneralët e rinj të Forcave të Armatosura Shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Xhemal Gjunkshi, me ceremoni të veçanta ka prezantuar sot paradite k
Zgjedhjet, ushtria merr në ruajtje objektet e rëndësisë së veçantë Objektet e rëndësisë së veçantë merren në ruajtje nga forcat e ushtrisë. Ky urdhër është nxjerrë në zbatim të akteve lig
FA dhe MM marrëveshje bashkëpunimi me ish-ushtarakët Ministria e Mbrojtjes, Shtabi i Përgjithshëm i FA dhe Aleanca Kombëtare Ushtarakëve e Shqipërisë nënshkruan këtë të enjt
Mijëra fëmijë të vrarë në Siri Nga marsi i vitit 2011 janë vrarë mijëra fëmijë në protestat në Siri, thuhet në raportin e OKB-së që është bërë për vend
Nishani liron nga detyra 3 gjeneralë të Forcave të Armatosura Presidenti Bujar Nishani dekreton lirimin nga detyra të tre gjeneralëve të lartë në rradhët e Forcave të Armatosura Shqi
Turqia rikonfirmon mbështetjen për Forcat e Armatosura të Shqipërisë Presidenti i Republikës Bujar Nishani zhvilloi sot një takim me Shefin e Shtabit të Forcave të Armatosura të Republikës