999 rezultate për

armatosura

Çeku: Transformimi i FSK-së pritet këtë javë Ministri i Forcave të Sigurisë së Kosovës Agim Çeku, është shprehur se në seancën e ditës së enjte të Kuvendit të Kosovë
Nëse ka gatishmëri nga Kuvendi që nesër merret vendimi për FAK-un Çështja e shndërrimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura të Kosovës, tashmë është në dorën e Kuvend
Thaçi: FAK do të ketë 8 mijë pjesëtarë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka ripërsëritur paralajmërimin se Forcat e Armatosura të Kosovës do të formohen shpe
5 vjet në NATO, Nishani letër falenderimi Obamës Me rastin e 5-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Presidenti i Republikës dhe njëkohësisht Komandanti i Përg
Kodheli premton finalizimin e strategjisë kombëtare të sigurisë Strategjia kombëtare e sigurisë, reforma strukturore dhe lufta kundër korrupsionit janë prioritetet kryesore të Ministri
Maloku: Pa integrimin e veriut të Kosovës nuk ka ushtri Eksperti ushtarak Naim Maloku është shprehur se krijimi i Forcave të Armatosura të Kosovës është i lidhur ngushtë me fak
50 vjet nga krijimii arkivës së Forcave të Armatosura (FOTO-LAJM) Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli mori pjesë sot në ceremoninë e 50-vjetorit të Arkivës së Forcave të Armatosura. Gjatë
FAK-u duhet të ketë edhe mekanizmin e inteligjencës Komisionin Parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare të Intelegjencës, vlerëson Forcat e Armatosura të Kosovës du
FAK-u është në përputhshmëri me standardet e NATO-s Komisioni Parlamentar për mbikëqyrjen e FSK-së, kërkon që të mos negociohet me Serbinë për procesin e krijimit të Forcav
Janukoviç: Jam udhëheqësi legjitim i Ukrainës Ashtu siç ishte paralajmëruar, sot Presidenti i rrëzuar i Ukrainës Viktor Janukoviç ka dalë para mediave në qytetin rus
Kuçi: FAK të mos lidhet me veprime politike, partiake apo etnike Minoritetet në Kosovë po kërkojnë që me hapjen e Kushtetutës për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës,
FAK dhe reforma zgjedhore shkojnë në Kuvendin e Kosovës Projektligji për ndryshimet që do të pësojë FSK dhe reforma zgjedhore janë dërguar në Kuvend nga qeveria e Kosovës.
Çeku: NATO mbështet krijimin e FAK-ut Agim Çeku, Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës është shprehur sot se NATO e ka mbështetur Kosovën për shndërrimin e
Trajkoviq: Dy ushtri shqiptare destabilizojnë rajonin Deputetja serbe në Kuvendin e Kosovës Rada Trajkoviq, ka deklaruar se dy ushtri shqiptare, janë faktorë destabilizues në
Qeveria vendos që Kosova të bëhet me ushtri Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcat e Armatosura të Kosovës.
FAK-ut i duhet një fond prej 60 milionë euro në vit Institucionet e Kosovës kanë paralajmëruar themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, të njohur shkurt si FAK. Por p
Forcat e armatosura janë në gjendje gatishmërie në Ukrainë Presidenti në detyrë i Ukrainës, Oleksandr Turchynov, ka deklaruar se ka urdhëruar forcat e armatosura të Ukrainës që të
Shkarkohet shefi i forcave të armatosura të Ukrainës Yuriy Ilyn Oleksandr Turchynov, i cili është ushtruesi i detyrës së presidentit të Ukrainës, deri në zgjedhjet e ardhshme presidenc
NATO konfirmon: Kosova ka leje për të krijuar FAK NATO ka konfirmuar se Kosova e ka lejen për të krijuar Forcat e Armatosura të Kosovës, duke shtuar se çdo hap për kalimi
Turchynov pranon të komandojë forcat e armatosura Ushtruesi i detyrës së presidentit të Ukrainës, Oleksander Turchynov, ka pranuar sot detyrën e komandantit suprem të for