999 rezultate për

armatosur

Shpëtohen disa turistë pas sulmit në në Jordani Të paktën 10 persona, përfshirë edhe disa turistë të huaj, janë shpëtuar para pak çastesh nga kështjella mesjetare në Jo
Sulmi në Jordani / Turistët e huaj mbahen peng në kështjellë nga persona të armatosur (VIDEO) Një grup personash të armatosur kanë sulmuar sot forcat e sigurisë në një kështjellë të epokës së kryqëzatës, në qytetin
Operacioni në Afganistan, pjesë e misionit shqiptar edhe dy vajza Në operacionin e NATO-s në Afganistan, “Resolute Support Mission” do të marrin pjesë edhe ushtarakë shqiptarë, mes të ci
DETAJET/ Rikthehen vjedhjet, 3 të armatosur vjedhin banesën në Paskuqan Lidhur me grabitjen e një banese gjatë natës në Paskuqan, policia përmes një deklarate për mediat ka dhënë detajet e par
Kosova kërkon detaje nga Maqedonia për "Kumanovën" Prokuroria Speciale e Kosovës është duke hetuar rastin "Kumanova", por ka mbetur në pritje të shkresave nga ana e autori
"Komandantët vjedhin nga të gjitha anët, ne si mbledhës kanoçesh", rrëfimi i pazakontë i ushtarit të FA (FOTO LAJM) Ishte data 4 dhjetor e vitit 1912, dita kur u krijua Ushtria Kombëtare e Shqipërisë, vetëm pak ditë pas shpalljes së pav
Presidenti Bujar Nishani uron 104-vjetorin e Ushtrisë Kombëtare Bujar Nishani ka uruar sot 104-vjetorin e Ushtrisë Kombëtare ku ka shprehur mirënjohjen dhe respektin për ushtarakët të
Lirohen 7 pengjet në Francë, policia ende në kërkim të të armatosurit (FOTO LAJM) Janë liruar 7 personat e marrë peng sot në kryeqytetin francez Paris, ndërsa autori ka arritur t’ia mbathë, raportojnë m
Pengmarrje në Paris/ Policia banorëve: Qëndroni larg! (FOTO & VIDEO) Shtatë persona janë marrë peng sot në zyrën e një agjencie udhëtimesh në Paris të Francës, nga një person i armatosur, r
“Dita e Forcës” e gjen Kosovën pa Forca të Armatosura Në tetëvjetorin e themelimit të saj, Forca e Sigurisë së Kosovës vazhdon të jetë po ajo e para tetë vjetëve dhe kjo për
Horror në Francë, i armatosuri sulmon me thikë murgeshën, mban peng 70 vetë (FOTO LAJM) Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Jug të Francës, ku një person i armatosur ka sulmuar një shtëpi ku jetonin murgj.
Një person i armatosur merr peng 70 murgj në Francë Një person i armatosur raportohet të këtë marrë më shumë se 70 murgj peng në Montpellier në Francë. Banorët vendas th
BATUTAT/ Braho-Kodhelit: Ti e shkrep ndonjëherë, por ai Saimir Tahiri…. Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ishte sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të Sigurisë në Kuvend ku edhe po dis
Nishani dhe Rama përplasen për ushtrinë Një përplasje tjetër duket në horizont mes Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe Kryeministrit Rama. Mësohet se N
Njihuni me gjeneralen e parë femër në Forcat e Armatosura (FOTO) Manushaqe Shehu është e para femër që gradohet gjenerale në historinë 104-vjeçare të Forcave të Armatosura të Shqipërisë
Të shtëna me armë, mbyllet aeroporti në SHBA Aeroporti i Oklahomës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është mbyllur nga autoritetet pas të shtënave me armë zjarri.
Autoblinda dhe policë të armatosur, në Elbasan gati për "luftë" (FOTO LAJM) Kuqezinjtë tanë sonte në mbrëmje dioo të luajnë një ndeshje futbolli, por masat e marra nga policia të bën të besosh se
20 ekstremistë hetohen në radhët e forcave të armatosura gjermane Shërbimet ushtarake të kundërzbulimit në Gjermani kanë zbuluar në radhët e forcave të armatosura rreth 20 terroristë të
Spasov del bllof, ata që e kanë ndjekur kanë qenë policë dhe jo "kriminelë shqiptarë" (VIDEO) Ngjarja e pak ditëve më parë me zëvendësministrin për Punë dhe Çështje Sociale, Dime Spasov, vazhdon të ngjallë polemika
Për herë të parë që prej 2014-s, forcat irakiane futen në zemër të Mosulit Forcat qeveritare të Irakut në ditën e 17 të operacionit për çlirimin e Mosulit, kanë hyrë në qendër të qytetit për herë