999 rezultate për

armatosur

Policia e armatosur deri në "dhëmbë", rrethon stacionin në Londër (FOTO LAJM) Në kryeqytetin Britanik në orët e para të ditës së sotme ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm në metronë Parsons Green.
Rasti i Kumanovës drejt përfundimit Seancë e re gjyqësore për rastin “Lagja e Trimave” duhet të vazhdojë sot me fjalën përfundimtare të mbrojtjes. Prokur
Plani sekret: "Në Ballkan do ketë ndryshime kufijsh, shqiptarët do të përfshihen në konflikt të armatosur" Gazeta Britanike “Dailymail”, ka botuar një artikull studimor që bën me dije se çfarë do të ndryshojë në Ballkan në vite
Turistët mbyllen brenda kullës Eiffel, arrestohet një person i armatosur Turistët në Paris janë mbyllur brenda kullës Eiffel, pas raportimeve se një person po bënte lëvizje të dyshuara. Njer
PAMJE TË RËNDA/ Gruaja qëllon ndaj policit, ata e ekzekutojnë në vend (VIDEO) Autoritetet e Karolinës së Jugut në SHBA publikuan pamjet e filmuara nga një makinë policie teksa polici qëllon mbi një
Ish-ushtaraku i KOS paralajmëron konflikt të armatosur në Preshevë? Një ish-drejtues i lartë i shërbimit ushtarak serb KOS, nënkoloneli Ljuban Karan, në një intervistë për portalin rus “Sp
Policia jep detaje për përplasjen e armatosur te “Komuna e Parisit” Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes te kryqëzimi i “Komunës së Parisit” në Tiranë. Si pasojë,
Tmerr në resortin turistik në Turqi, humb jetën një person e plagosen shumë të tjerë Një person i armatosur me armë zjarri ka terrorizuar pushuesit në një resort turistik në Turqi duke hapur zjarr në mes t
Brenda lagjes së famshme të Nju Jorkut, ku përleshjet e bandave të armatosura janë normale (FOTO LAJM) “Daily Mail” i ka kushtuar një fotoreportzh një prej lagjeve ikonike të Nju Jorkut. Bëhet fjalë për një copëz të Bru
Grabitet një farmaci në Çair Një person i armatosur me pistoletë ka grabitur një farmaci në komunën e Çairit ku nga farmacisti ka marrë mbi 250 euro.
“Washington Post”: Serbët e maqedonasit, më të armatosurit në Ballkan Një analizë e bërë nga “Washington Post” tregon për numrin e armëve të regjistruara në rajonin e Ballkanit. Sipas ana
Erdhën të dehur dhe të armatosur, policia ndalon tifozët bullgarë në kufi Partizani do të luajë sot sfidën e parë ndaj skuadrës bullgare të Botev Plovdiv në 'Selman Stermasi". Skuadra bullgare,
Shefi i SHM të forcave të armatosura austriake për vizitë në Maqedoni Në Armatën e Republikës së Maqedonisë (ARM) do të qëndrojë për një vizitë dy ditore shefi i Shtatmadhorisë (SHM) të Forc
Një burrë lëviz i armatosur në rrugët e Tiranës (FOTO LAJM) Një njeri është parë në rrugët e Tiranës teksa shëtiste pa pikë të keqi me një kallashnikov në dorë në mes të ditës.
Atletja Luiza Gega rrezikon shkarkimin nga Forcat e Armatosura Luiza Gega rrezikon përjashtimin nga ushtria shqiptare. Atletja e kombëtares shqiptare, njëherësh efektive e Forcav
Tentuan ta plaçkitin anijen gjigante me mallra, ja si e pësojnë piratët somalezë (VIDEO) Për vite me radhë, piratët somalezë kanë terrorizuar pronarët e anijeve që transportojnë mallra të ndryshme nëpër ujërat
ISIS vret të paktën 19 persona në kryeqytetin somalez Të paktën 19 persona u vranë kur militantët islamikë shpërthyen një bombë-makinë dhe një sulm me armë në një hotel në kr
Xharra i përgjigjet Patinës: Zyrtarët e partisë tënde lëvizin të armatosur me automjete luksoze Arbana Xharra i është kundërpërgjigjur Shqipe Pantinës, e cila e ka përmendur një truproje të Xharrës. “Shqipe Pantin
Thaçi: Ushtria formohet këtë vit, s’mund ta ndal askush Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ripërsëritur se Kosova do të bëhet me ushtri këtë vit. Thotë se askush brenda apo j
Bllokimi i autokolonës së ushtarëve shqiptarë në Greqi, reagon FA Me ane te nje reagimi per media Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, ben te ditur se efektivet qe u bllokuan n